Nasıl anonim kalınır

Bilinmez45

Üye
18 Nis 2022
180
33
çeşitli anonim kalma yolları mevcut vpn vds gibi yöntemler ancak hiçbirisi tam olarak anonimlik kazandırdığı söylenemez
Kral daha demin birisi bana buradan link gönderdi 3 sayfalık,ondada link vardı 5 sayfalık ve hepsi anonimlikle ilgiliydi,şuan beynimin içi okadar dolu ki kendimi 90 sayfayı 20dk da okumuş gibi hissediyorum şuan senin dediğin vpn vds yi boşver bilmediğim şeyleri öğrendim

cyber251

Üye
24 Nis 2023
71
17
hocam madem %100 anonim kalamıyoruz neden bazı büyük suç işleyen hackerlar zor bulunuyor
karmaşık kodlama, sistemde ki gizli yerde saklanıyorlar, belli bir sisteme göre kendilerini gizliyorlar diğer sistemlerde gözükmemek üzere bide kendi araçlarını vs sürekli olarak güncelliyorlar güncel kalmaya özen gösteriyorlar

'pump

Uzman üye
9 Ara 2022
1,452
3,206
Ağ Kablolarında Geziyor
hocam madem %100 anonim kalamıyoruz neden bazı büyük suç işleyen hackerlar zor bulunuyor
Yasal bir gizlilik projesi düşünelim.
giriş ve çıkışlar Ana Bilgisayardan olduğu için sen ne kadar vpn, vds, vps.. zırt pırt kullansanda, eğer Halatın(ipin) ucu senin bilgisayara veya moderm wifiye dokunuyor ise orada yandın...

Diğelim ki gizli kalmak istiyorsun şöyle bir yol buldun kendine, dedin ki ; "bir sürü vpn çalıştırayım ,sonra bir sürü vps , vds kullanayım, ip çorba gibi bir birine karışsın" bu düşünceyle yola çıktığın zaman, adli bilişim görevlileri senin kullandığın , vpn vds'nin verdiği ip adresinden tarama yaparak taa ki senin bilgisayarına kadar ilerlerler.

Şöyle daha iyi anlarsın ;

Senin Yaptığın
You Pc > vpn> sanallastirici> vds > vps

Adli Bilişimin Yaptığı
Vps > vds > sanallaştırıcı> vpn > you pc

Ve bunları illegal şekilde en gizli yöntem ile yapsan bile bu sefer wifi sıkıntısı ve mac adresi var, Sadece İP ile bitmiyor malesef.
Sen ne kadar çok katmanlı yapı kullanırsan çözmesi o kadar uğraştırıcı olur. Ancak bu @'pump 'ın dediği gibi 100% bir sonuç sağlamaz. Hele işin içinde devlet varsa, bulunmama gibi bir durum söz konusu değildir
+ Katılıyorum ; Devlet , Din , Siyasi..vb gibi konulara hiç bulaşıp gençliğini yakma...

İyi forumlar..

'pump

Uzman üye
9 Ara 2022
1,452
3,206
Ağ Kablolarında Geziyor
2. Mesaj olarak atayım ilkini düzenliyemedim.

Aslında cevabını verdim hatta sende vermişsin "zor bulunuyor" o zorlaştıran süreci sana anlattım, köprüleme ile zorlaştırırsin, ama adli bilişimden ve siber polislerinden kurtulduğun anlamına gelmez, bir yarışta öndesin diyelim :)

Kendi ülkemizden örnek vericek olursak ;RedHack Kızıl Hackerlar sanalda adlarını duyurmuş bir çok siyasi sanal eylemlerine şait olduk.
Şu zaman bakarsan yakalandılar mı ? +hayır.
Halen o dava kapanmadı , ve halende arananlar listesinde olduklarını düşünüyorum. Şu saatden sonra da bulamazlar lakin, bu da %100 bir anonimlik olduğunun kanıtı diye ortaya atamayız, Karşıdan kaynaklı inceleyen personellerin acemiliği olabilir veya gözden kaçırdıkları bir şey olabilir.. Ya aslında konuşurum buraya baya da , yorum kısmına uygun değil, çok geniş bir konu çünkü, hiç çoktan biraz kafanda soru bırakmadıysam ne mutlu, ve lakin benim gizlilik adına "polisler bizi nasıl buluyor" adlı konumu inceleyebilirsin.

13 Mar 2023
220
50
Star Stream

Aslında cevabını verdim hatta sende vermişsin "zor bulunuyor" o zorlaştıran süreci sana anlattım, köprüleme ile zorlaştırırsin
şu köprüleme hakkında tam bi konu açabilir misiniz acaba düzgün bi içerik bulamadım bu konuda köprüleme hakkindaki tek bilgim eskiden tor browser açılışta otomatik yapıyordu o bu konuya açıklık getirirmisiniz

azx5

Üye
26 Ocak 2023
180
85
23
DPW
Tünelleme kullanmak %100 anonimlik sağlamaz ama uzun süre bulunmani zorlaştırır

Vps-vpn-tor vb.gibi
Mac spoof
Offshore mail
Logsuz VPN
Socks5
Router traffic system tor network
Gibi önlemler alabilirsin

xeyler

Üye
16 Haz 2019
121
1

Aslında cevabını verdim hatta sende vermişsin "zor bulunuyor" o zorlaştıran süreci sana anlattım, köprüleme ile zorlaştırırsin, ama adli bilişimden ve siber polislerinden kurtulduğun anlamına gelmez, bir yarışta öndesin diyelim :)

Kendi ülkemizden örnek vericek olursak ;RedHack Kızıl Hackerlar sanalda adlarını duyurmuş bir çok siyasi sanal eylemlerine şait olduk.
Şu zaman bakarsan yakalandılar mı ? +hayır.
Halen o dava kapanmadı , ve halende arananlar listesinde olduklarını düşünüyorum. Şu saatden sonra da bulamazlar lakin, bu da %100 bir anonimlik olduğunun kanıtı diye ortaya atamayız, Karşıdan kaynaklı inceleyen personellerin acemiliği olabilir veya gözden kaçırdıkları bir şey olabilir.. Ya aslında konuşurum buraya baya da , yorum kısmına uygun değil, çok geniş bir konu çünkü, hiç çoktan biraz kafanda soru bırakmadıysam ne mutlu, ve lakin benim gizlilik adına "polisler bizi nasıl buluyor" adlı konumu inceleyebilirsin.
hocam kafamda birşeyler oturdu peki birde şöyle bir senaryoya bakalım anlattığınız kadarıyla modem bizim düşmanımız bizi açığa veren bir olay peki ben kafe gibi ortamları kullanıyorum farzedelim işlerimi kafeler bana internet sağlayabilen ama sabit olmayan yerlerde hallediyorum ve kafama takılan şu ip değiştirilebilen birşey değil mi biz neden onu saklamaya çalışıyoruz değiştirelim gitsin veya sürekli değişsin biraz basit anlattım ama dümdüz değiştirmek değil bu işe uygun yollarla ve benim ipim neden bu kadar açık neden komple gizleyemiyorumda bi yerlere saklamaya çalışıyorum çok fazla soru sordum bazıları saçma olabilir yorduysa cevaplamayabilirsiniz teşekkür ederim.

'pump

Uzman üye
9 Ara 2022
1,452
3,206
Ağ Kablolarında Geziyor
hocam kafamda birşeyler oturdu peki birde şöyle bir senaryoya bakalım anlattığınız kadarıyla modem bizim düşmanımız bizi açığa veren bir olay peki ben kafe gibi ortamları kullanıyorum farzedelim işlerimi kafeler bana internet sağlayabilen ama sabit olmayan yerlerde hallediyorum.

Açık alanlar uygundur, ancak her gün farklı bir alan daha güvenli olur, çünkü örnek diyelim devlete karşı aranan bir bilgisayar korsanısın, işini bir internet cafede görüyorsun.. Bu alan biraz riskli, insanlara yansıyan şüpheli davranışların, veya kameralar.
İnternet cafemi dersen yoksa bir cafe mi dersen benim seçeneğim cafe olur, en köşe dar kısım masaya oturur işini görürsün. Veya hepsini boş verip bir aç*k hat sahibi olup bunu da en kötü bir paylaşım açabilecğin bir telefonla wifi işini görebilirsin.

kafama takılan şu ip değiştirilebilen birşey değil mi biz neden onu saklamaya çalışıyoruz değiştirelim gitsin veya sürekli değişsin biraz basit anlattım ama dümdüz değiştirmek değil bu işe uygun yollarla ve benim ipim neden bu kadar açık neden komple gizleyemiyorumda bi yerlere saklamaya çalışıyorum çok fazla soru sordum bazıları saçma olabilir yorduysa cevaplamayabilirsiniz teşekkür ederim.
İp yi neden mi saklıyoruz ? İp ve Mac adresleri elektronik cihazların kendisine özel parmak izi gibi veya tc kimlik numarası gibi, kolay erişim sağlanması ve iletişim kurulması için bir yapı diyeyim, tanım yapmak fazla iyi değilim xd.

İp adresini de bir yere kadar gizlersin çünkü Turkcell ,turktelekom gibi şirketlerin wifisini kullanıyorsak, bizi bulmaları an meselesi
127.01.01 olan ipini 192.01.01 yapsanda öz kimliği değiştiremessin, ve bu loglar devlette de var, yani wifi de çok önemli.

Son düzenleme:

cyber251

Üye
24 Nis 2023
71
17
Linki başka biryerden atarmısınız ben mi giremiyorum buna

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.