Nasıl Bitcoin hesabı oluşturur, para yükleyebilir ve satın alım yapabilirim ?

jasgues

Katılımcı Üye
22 Nis 2009
806
1
32
Sakarya
Türk borsasından almak istersen Btctürk, koinim ve hatırlayamadığım 1-2 site var. Btctürk'ten almayı anlatayım; Kayıt olup hesabını onaylatmalısın. Onaylatma için bazı belgeleri siteye yüklemen gerekiyor. Kimliğini, senin adına olan bir fatura ya da ikametgahını(e-devletten alabilirsin), birde dilekçe(detayları sitede var) tarayıp yada fotoğraf çekip yüklemelisin. Yükledikten sonra max 1-2 güne onaylanır. Onaylanmadan alım satım yapamazsın. Yüklemek için 2 seçenek var; Papara ve banka havalesi. Papara ideal olanı, 1000 lira altı için papara, 1000 lira üstü için banka havalesi kullanıyorsun. Paparaya para yüklemeyi şimdi anlatmıyorum. Soruların olursa yazabilirsin. Bir süredir kripto para alım satımı yapıyorum

kirisci

Katılımcı Üye
30 Eyl 2017
384
0
paribu ilk başta 500 tl ye kadar işleme izin veriyordu galiba. Ben onu kullandım yurtdışına açılmak istersen eğer
Bitfinex
Binance

Bunlardan hesap açacaksın btc cüzdanına göndereceksin.

Ripple verge filan almak istersen bu yöntemi tercih ettim ben. türk sitelerde genelde vurgun var altcoinler için ondan güvenmiyorum.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.