Nasıl Hacker Olabilirim

TurkGokay

Uzman üye
4 Ara 2022
1,021
1
544
Kemalizm
Merhaba öncelikle aramıza hoş geldiniz sizi görmekten büyük mutluluk duydum hacker olmak için öncelikle yeterli düzeyde ingilizce ve birden fazla dil bilmeniz gerek diye düşünüyorum benim fikrim bu dillerden birisi python diğeri html gerisini kafanıza göre öğrenebilirsiniz sonrasında kali linux bilmeniz gerekiyor kali linux öğrendikten sonra toolara bakmanız ve toolları öğrenmeniz gerekiyor tabii saldırı türlerini de öğreneceksiniz hepsinden önce oturun bir karar verin savunma tarafında mı olacaksınız saldırı tarafında mı hayırlı akşamlar iyi forumlar dilerim

operatorx

Üye
20 Şub 2023
221
2
110
Hayırlı aksamlar yeniyim hacker olmak icin nereleri araştırmalıyım
hoşgeldiniz,
incelemenizi öneririm.

Tengry

Üye
22 Şub 2023
76
46
Ötüken
Hayırlı aksamlar yeniyim hacker olmak icin nereleri araştırmalıyım
okumayı bırakma araştırmadan olmuyor araştırdıkların hatalı çıkacak hatalar alıcaksın onları da araştırcaksın bu dertleri çektiğin zaman kademen artıcak. Tavsiyem alanını belirle forumda ki eski ve yeni konulara iyice bak temelden öte konular var

Detaylı rehber için okumanı tavsiye ederim

'pump

Uzman üye
9 Ara 2022
1,439
22
3,142
Ağ Kablolarında Geziyor
Dert degil amacim bilgilenmek devletime yararli olmaya çalışmak
Bu düşünce ile herkes başlıyor ama sonucunda genelde öyle olmuyor :)
Şimdi dostum gidiyorsun bu konuyu su gibi yutuyorsun tıkla.
Sonra efendime söylim Türkçe forumları grupları salla (ban yemimde)(THT) hariç xd
ingilizcen iyi değilse öğren. Sana git tofl sınavını kazanacak kadar bil demiyorum. Enazından okuduğunu anlayacak kadar.
sonra gelelim Programlama dillerine, sana tavsiyem html5 css javasc ile başla sonra ana dil pythona geçersin.
Neden html5. kolay çünkü başka açıklaması yok.
Ha bu arada bu python dediğim dilin gidip a-z sine kadar bilmene gerek yok.
Karşına çıkan kodu anla .bu parametre orda ne iş yapıyor bunu bil.kendini toolunu yazacak kadar öğren yeterli.
ben sana şimdi böyle dedim diye , sen kursu filan yarım bırakırsın, sonra pump bana zaten herşeyi bilmeme gerek yok dedi demeeeee.
Gidicen siber güvenlik için özel python dersleri var onları dinlicen bitiricen. Diğer dillere c# ,php ister öğren ister öğrenme mr.robot olmayı düşünüyorsan sen bilirsin.
Ama şimdi python bilmeyen hacker da olmaz yanii . Onuda bi zahmet öğreni verin.
Bunlar tamamsa gidicen linux öğreniciden. 0'dan ls,cd tüm komutları öğren.
sonra ağ öğren alt yapı oluştur. hafif hafif de yavaştan heçkırlık yap.

şimdi bunları yaptın diyelim. Sıra geldi alan seçmeye.
Ya kırmızısındır ya mavi artık.
Mavi ise yol daha uzun bulut sistemler cloud sıkıcı biraz o filimlerde ki heçkır sahneleri burada olmaz.
Birde kırmızı taraf var oda önüne geleni hekliyor.
ne uzun yazdım lan.

5 Eki 2022
76
20
Bu düşünce ile herkes başlıyor ama sonucunda genelde öyle olmuyor :)
Şimdi dostum gidiyorsun bu konuyu su gibi yutuyorsun tıkla.
Sonra efendime söylim Türkçe forumları grupları salla (ban yemimde)(THT) hariç xd
ingilizcen iyi değilse öğren. Sana git tofl sınavını kazanacak kadar bil demiyorum. Enazından okuduğunu anlayacak kadar.
sonra gelelim Programlama dillerine, sana tavsiyem html5 css javasc ile başla sonra ana dil pythona geçersin.
Neden html5. kolay çünkü başka açıklaması yok.
Ha bu arada bu python dediğim dilin gidip a-z sine kadar bilmene gerek yok.
Karşına çıkan kodu anla .bu parametre orda ne iş yapıyor bunu bil.kendini toolunu yazacak kadar öğren yeterli.
ben sana şimdi böyle dedim diye , sen kursu filan yarım bırakırsın, sonra pump bana zaten herşeyi bilmeme gerek yok dedi demeeeee.
Gidicen siber güvenlik için özel python dersleri var onları dinlicen bitiricen. Diğer dillere c# ,php ister öğren ister öğrenme mr.robot olmayı düşünüyorsan sen bilirsin.
Ama şimdi python bilmeyen hacker da olmaz yanii . Onuda bi zahmet öğreni verin.
Bunlar tamamsa gidicen linux öğreniciden. 0'dan ls,cd tüm komutları öğren.
sonra ağ öğren alt yapı oluştur. hafif hafif de yavaştan heçkırlık yap.

şimdi bunları yaptın diyelim. Sıra geldi alan seçmeye.
Ya kırmızısındır ya mavi artık.
Mavi ise yol daha uzun bulut sistemler cloud sıkıcı biraz o filimlerde ki heçkır sahneleri burada olmaz.
Birde kırmızı taraf var oda önüne geleni hekliyor.
ne uzun yazdım lan.
destan yazmış adam

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.