Ne kadar sürede bug bounty yapabilecek düzeye gelirim ?

cyber knight

Katılımcı Üye
30 Ağu 2021
710
7
437
Root@Cyberknight
Siber güvenlikte yeniyim. Ne kadar sürede bug bounty'e başlayabilirim ve kaynak önerebilir misiniz ?
Merhaba öncelikle güvenlik açıklarının çoğunu araştırmanızı öneririm ondan sonra ise php ve java script ve diğer tüm yazılım dillerini bilmeniz gereklidir bunlardan sonra ise network bilginiz olması gerekiyor aynı zamanda açık kaynak işletim sistemlerine hakim olmanız gereklidir ve ingilizcenizi geliştirmeniz gereklidir.
tüm bunların hepsi yaklaşık 1 sene 1 buçuuk seneyi bulacaktır rahatlıkla.
iyi günler iyi forumlar dilerim.

METE _HAN

Katılımcı Üye
16 Eyl 2021
895
8
565
root💀kali
Siber güvenlikte yeniyim. Ne kadar sürede bug bounty'e başlayabilirim ve kaynak önerebilir misiniz ?
Öncelikle merhaba , Ben de bu işlerle ilgileniyorum ve bu zamana kadar olan tecrübelerimi seninle paylaşacağım ;
İlk önce bug bounty öyle Hemen gidip hedef sitede İşte acunetix le vs. zaafiyet arayıp bildireyim olarak işlemiyor.!Zaten şirketler ticari yazılımlardan gelen raporları da kabul etmiyor.!
Eğerki gerçekten istersen yaparsın.!
Gelelim tecrübelerime ;
-Hemen gidipte Epicgames gibi Alibaba gibi şirketlerde bug bounty yapma , Hayal Kırıklığına uğrarsın
-İlk önce bug bounty den değil pentest adımlarını tek tek uygulayarak ve bu adımda ki gerçekten iş gören Programları (Özellikle burp suit) öğrenerek basit sitelerde ufak çaplı pentest le başla
-Hackerone da ki vs. Şirketlerin kaç günde cevap verdiğine takılma.!Atıyorum şirket 1 hafta da cevap veriyordur , Sen , ben bu kadar bekleyemem Dersen hem maddi hem manevi çok kaybedersin...

Eğer takıldığın yerler olur ise Bana özelden yazmaya çekinme.Elimden geldiğince yardımcı olurum
(Eğer sorunun cevabını aldıysan ve işime yarar diyorsan , çözüldü olarak işaretler misin :))

D3DS3C

Uzman üye
19 Ağu 2017
1,060
17
575
TEOMAN
sure ile degil ne kadar verimli calisacaginizla ilgili bir konu. hedefler koyup ilerleyin. hedefe dogru yaklastiginizda yeni bir hedef koyun boyle boyle devam edin. bilisimde her zaman ogrenmek gerekir her seyi bilmek mumkun degildir

Adanalıtrojan

Kıdemli Üye
25 Haz 2021
2,026
7
1,056
17
Konya Ovası Askeri Tesislerinde
Dostum progamalam dillerinden başla böylelikle manuel taram yapıp daha verimli sonuç alırsın ve siber güvenlik kurslarına git ve btk akademiden progamlama dilerin oğre btk akafemiden ayrica orda uygulamali sizme egrimi network eğtimini al 1,2 yıl içinde daha iyi yerlere gelirsin ve daha iyi bug bounty yapabilirsiniz
iyi Forumlar..

ancients123

Uzman üye
9 Nis 2016
1,723
6
338
Hiç kolay değil ama başlamadan olamassın diyeceğim o ki hemen başla açıkları öğren site için kullanılan yazılımlar öğren açıkları üzerinden ilerle ve nerden baksan düzenli çalışma ile 1 seneye yakın hatta 1.5 seneye kadar bu işin ustası olursun

CasPeRAB

Uzman üye
7 Kas 2021
1,146
2
461
TR❤AZ
Merhaba öncelikle güvenlik açıklarının çoğunu araştırmanızı öneririm ondan sonra ise php ve java script ve diğer tüm yazılım dillerini bilmeniz gereklidir bunlardan sonra ise network bilginiz olması gerekiyor aynı zamanda açık kaynak işletim sistemlerine hakim olmanız gereklidir ve ingilizcenizi geliştirmeniz gereklidir.
tüm bunların hepsi yaklaşık 1 sene 1 buçuuk seneyi bulacaktır rahatlıkla.
iyi günler iyi forumlar dilerim.
Bence senin çabana bağlı olarak 5 ay dan 3 yıla kadar çıkar

'The Wolf

Kıdemli Üye
22 Nis 2021
4,043
35
2,565
Tanrı dağı
Bu konudaki eğtim seti ile temelini çok sağlam bir şekilde atabilirsin oldukça sade ve anlaşılır
bir şekilde oluşturulmuş hemde ücretsiz şiddetle tavsiye ederim.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.