Ne oluyor bana?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Painful

Kıdemli Üye
8 Eyl 2016
4,912
15
22
NEW WORLD
Ben direk konuya gireceğim uzatmayı sevmem.

Küçüklüğümden beri garip özelliklerim vardı işte geleceği rüyamda görmek (Deja vu) , hatta bile telekinezi gibi şeyleri yapabiliyordum ( Küçüklüğümde denemiştim geliştirdim kendimi).

Bir süre sonra bıraktım bunları ama yinede girdiğim ortamlarda ampüller yanıp sönmeye titremeye başlıyordu. Zaten evimde her ay ampül değiştiriyordum. Biraz daha büyüdüğümde geleceği nerdeyse her anı daha önce rüyamda görmeye başladım. Örneğin gözlük takmayan ben rüyamda gözlüğümü arkadaşıma gösterdiğimi gördüm o gün aklımdan çıkmadı bu rüya 1 ay sonra gözlük takmaya başladım ve rüyamdaki sahne oldu. Nedense o an geldinde kafama takıldı bu.:RpS_cursing: Ve bu yaşıma geldiğimde kendimle konuşur gibiyim. Yani şöyle bir örnek verirsek ;

Yazsam mı aceba bunları?

Yok ya ne gerek var

Yazim ya hem içimi dökmüş olurum.

Olm ne gerek var.

Sus lan

Arkadaşlar biraz fantezi gibi gelebilir ama size bunları anlatmayı düşünürken hakaten aklımdan bunlar geçti. İlk öncelikle ailemizde Şizofreni hastalığına yakalanmış biri yok (SÜLALEDE YOK YAW). Yardım edebilecek biri var mıdır ?

Bence bir doktora görünmelisin

aslan4111

Kıdemli Üye
19 Ağu 2016
3,492
8
Dejavu rüyada geleceği görmek değil.Bir olayı ''sanki ben bunu daha önce yaşadım''hissidir.Yani labirente benzetebiliriz.

ayazbey

Yeni üye
14 Mar 2017
33
0
Eskiden bende dejavu'yu çok sık yaşardım. Rüyalarım çıkıyordu ama büyüdük artık olmuyor oyle anlamadım :) Hislerim kuvvetli bu arada.

Xo0N2

Yeni üye
17 Mar 2017
36
0
--
Ben direk konuya gireceğim uzatmayı sevmem.

Küçüklüğümden beri garip özelliklerim vardı işte geleceği rüyamda görmek (Deja vu) , hatta bile telekinezi gibi şeyleri yapabiliyordum ( Küçüklüğümde denemiştim geliştirdim kendimi).

Bir süre sonra bıraktım bunları ama yinede girdiğim ortamlarda ampüller yanıp sönmeye titremeye başlıyordu. Zaten evimde her ay ampül değiştiriyordum. Biraz daha büyüdüğümde geleceği nerdeyse her anı daha önce rüyamda görmeye başladım. Örneğin gözlük takmayan ben rüyamda gözlüğümü arkadaşıma gösterdiğimi gördüm o gün aklımdan çıkmadı bu rüya 1 ay sonra gözlük takmaya başladım ve rüyamdaki sahne oldu. Nedense o an geldinde kafama takıldı bu.:RpS_cursing: Ve bu yaşıma geldiğimde kendimle konuşur gibiyim. Yani şöyle bir örnek verirsek ;

Yazsam mı aceba bunları?

Yok ya ne gerek var

Yazim ya hem içimi dökmüş olurum.

Olm ne gerek var.

Sus lan

Arkadaşlar biraz fantezi gibi gelebilir ama size bunları anlatmayı düşünürken hakaten aklımdan bunlar geçti. İlk öncelikle ailemizde Şizofreni hastalığına yakalanmış biri yok (SÜLALEDE YOK YAW). Yardım edebilecek biri var mıdır ?

Öncelikle şunu belirtmek isterim ki aynı durum bende de söz konusu. Bir olay yaşadığımı gerçekmişcesine bir artık hayal mi rüya mı bilmiyorum gözümde canlanıyor. Bir zaman sonra aynı sahneyi yaşıyorum. Nedeni ne tam bilmiyorum ama ben bir sorun olduğunu görmüyorum. En azından kendi açımdan :D Dediğin gibi bazen kendi kendime konuşuyorum. Bu belkide en iyi kafa dağıtma yöntemi.

Ama dostum sen yinede bir doktora gözüksen iyi olur derim.

PsychoosTR

Üye
30 Tem 2016
204
1
27
mars
Öncelikle şunu belirtmek isterim ki aynı durum bende de söz konusu. Bir olay yaşadığımı gerçekmişcesine bir artık hayal mi rüya mı bilmiyorum gözümde canlanıyor. Bir zaman sonra aynı sahneyi yaşıyorum. Nedeni ne tam bilmiyorum ama ben bir sorun olduğunu görmüyorum. En azından kendi açımdan :D Dediğin gibi bazen kendi kendime konuşuyorum. Bu belkide en iyi kafa dağıtma yöntemi.

Ama dostum sen yinede bir doktora gözüksen iyi olur derim.

Doktora gerek yok bro bence ya :D:D:D

n3pix

Uzman üye
8 Eyl 2016
1,079
0
Aydın
Bir şeyleri fazla düşünmek seni hasta edebilir aksine :)
Eğer Allah sana hastalık vermediyse, kolay kolay hasta olmazsın öyle. Ayrıca kisme kimseden farklı değil, herkes eşit. Rüya kavramları, deja vu kavramları telekinezi kavramları çok farklı şeyler.
Rüya görürsün olur biter aklıan bir kısmı kalır. Bir kaç gün sonra unutursun.
Deja vu ise beynin sağ veya sol lopunun birbirinden 1 saniye den az bir süre daha geri çalışıp bu farkı kapatmasıdır. Yani sen görme işlerini hangi lopunsa işte unuttum, yaaprken 1 saniye geç kalırsa beynin. O bir saniyeyi kapatmaya çalışırken senin konuşma yaptıgın beyin lopu normal işler. Bu da seni ileride olmuş bir şeyi daha önceden görmüş yapmış gibi hissettirir. Önemsiz bir şey yani :)
Telekinezi de abtirik gutturik bişi bence.
Fazla takma, ayrıca herkes düşünmeyi engelleyemez. Her an insan düşünüyor. O nedenle kendinle konusur gibi, karar verme sürecine girmen de çok aşırı normal bir durum :) Yapacak iş bulursan beynini düşünceleri oraya odaklayarak bu durumu geçersin :)

n3pix

Uzman üye
8 Eyl 2016
1,079
0
Aydın
Dejavu rüyada geleceği görmek değil.Bir olayı ''sanki ben bunu daha önce yaşadım''hissidir.Yani labirente benzetebiliriz.

Hiçbiri ile alakası yok :)
Deja vu, beynin iki lopundan birinin, diğer lopdan 1saniyeden az bir süre kadar daha geri çalışıp bu arayı kapatması olayıdır. Şöyle açıklıyalım:
Sağ lopun konuşma işini yapıyor diyelim. Sol lop ise görme işini yapıyor. Senin sol lopun 1sn geri kaldı. O sırada sen konuşuyorsun normal şekilde. Fakat sol lop bir saniyelik gecikmeyi kaldırdığında sen o kaybı bir şekilde farkediyorsun ve bunu önceden yaşamışım gibi düşünüyorsun. Yan i olay bu :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.