Ne yapmalıyım?

AJEXA

Adanmış Üye
22 Haz 2013
6,859
3
Jüpiter
10. Sınıf zor. Lol oynayarak boğaziçini biraz zor kazanırsın dicem de, kazanamazsın yani kusra bakma.

Zztri üstadın dediği gibi. Bios şifresi ile işi çözsün baban. Veyahut alsın pc yi götürsün nereye götürüyorsa artık. Hiçbiri olmadı yurda versin seni. Başka çözüm yok. Bağımlı olmuşsun ki seni daha evvel bu konuda uyardığımı hatırlıyorum.

osm4nl1evl4d1

Kıdemli Üye
15 Mar 2017
4,776
10
T Ü R K
dostum en iyisi yurtta kalmak ...
ben 3 sene kaldım davranışlarım değişti ..
bana sorurumluluk almayı öğretti.
ben dini kurslarda kaldım.
etüt flan hepsi var.
tavsiyem
süleyman hilmi tunahan ' ın kurslarına gitmen.

Fist

Uzman üye
29 Tem 2017
1,527
1
Anavatan
Sana kesin çözüm veriyorum
Baban internetin şifresini değiştirsin bu yöntemle sadece lol değil diğer alışkanlılıklarında kurtaracaksın
zaten aklında kalacak başka yolu yok ders falan çalışacağın zaman baban girsin internete sen çalış sonra baban çıksın.

19 Ağu 2017
187
0
ÜlküOcakarlı
Bende Pc Bağımlısıydım Halen Öyleyimde :trl 1.5 Yıl Yurtta Kaldım Tek Haftasonları Oyniyabildim Derselere Önem Vermeye Başladım Son Zaman Yurt a Gitmeseydim Çok Kötü Olabilirdi Fakat Kurtardım Gittiğim Yurt da Siyasi Olaylar Oldu {F**O} Felan Sonra Çıktım Dedim Benide Atarlar İçeri xD :trl

llBraiNRoxieSll

Kıdemli Üye
31 Ara 2015
2,369
2
(nowhere) in
Yapman gereken lol vb hesaplarını sat veya birine hediye et 10 da bütün sınıflar gibi o kadar dert etmene gerek yok sen kendin nefsini kontrol edemiyorsan ne baban nede bi başkası pc yi kaldırsa ne yaparsa yapsın kafandan çıkmaz yani senin içinde olması lazım 10. sınıf da o kadar zor deil günlük faaliyetlerine devam edebilir hatta kendine bi süre koyup oynayabilirsin 1 saat birsürü uygulamalar var saat sğre ayarlıyorsun vesaire :D

RAKIPSIZ15

Üye
8 May 2013
51
0
Üniversite 2. sınıf öğrencisi olarak bu yollardan geçtim ve sana da yardımcı olmak isterim. Öncelikle bağımlı olduğun bir oyun hemen bırakılmaz. Lol oynuyorum demişsin. Ben lol ü 3 yıldır oynuyorum bırakmadım ama aşırı azalttım. Lol ün çekici yanı birçok karakterin olması ve her karakterin kendine özgü skillerinin ve oynama şekillerinin olmasıdır. 2 sene önce bende günde 10 saat civarı oynardım lol ü. Hatta 1000 lira civarı para yatırdım her ay 150 civarı yatırarak. Her karakteri en az 20 kere oynamıştım ve her karaterde de en az 2 skinim vardı. Tüm karakterlere sahip olunca çoğu skine sahip olunca ve ligin de elmas civarı olunca oyundan sıkılmaya başladım. Çünkü bu oyunun en son evresi ya Challenger olup e-spor alanına atılacaksın veya Challenger kalıp öylesine zevk için oynayacaksın ki zevk bir zamandan sonra bitiyor. Senelerimi verdim o kadar para yatırdım ve bu oyunun bana hiçbir şey kazandırmağını aksine hayatımdan birçok şey çaldığını farkettim. Oyunu bırakmak için 1000 liralık hesabı 100 liradan verdim birisine. Boğaziçi elektrik elektronik istiyormuşsun oyun oynayarak hiçbir yere gidilmiyor bunu sakın unutma. Oyun senin için yaşama duygusu olmasın bir tatil veya kaçış gibi olsun günde en fazla 1 saatini ver yoksa üzülürsün. Ben hata yaptım sen de yapma kardeşim. Sen oyun oynarken etrafında başarıdan başarıya koşan insanları gördükçe inan ki moralin dibe çökmeye başlar. İnşallah yardımcı olabilmişimdir.

CanaTeyro

Yeni üye
21 Ağu 2017
19
0
Okullar açılana kadar matematik ve fen derslerini Olabildiğince tekrar et, 10.sınıfta günde 2 saat ve üstü ders çalış, yani derslerini tekrar edip soru çöz. 10.sinfin yazında 10.sinif ı tekrar et. 11 ve 12 de çok sağlam çalışman gerekiyor. İstediğin bölüm ve üniversite çok tepede çünkü. Lol'ü bir kenara bırak lise bitene kadar. Bırakmazsan da sen bilirsin. Çünkü açık ve net pişman olursun.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.