Neden birşey yapılmıyor?

Patrick Jane

Uzman üye
1 May 2019
1,499
3
Cehennem
Şu instagram ve youtube deki Atatürk ve Türk karşıtı paylaşımları yapan şahıslara karşı neden birşey yapılmamaktadır?
O kadar büyük sayfalar var ki onlar bile ne ceza yiyorlar ne de sayfaları/hesapları kapatılıyor.
Yani neden böyle?
Bununla ilgilenen kişiler mi sorumsuz yoksa böyle birşey yapmak mı yasal?
Anlamış değilim.

х creaтıve

Özel Üye
13 Haz 2016
2,839
165
Şu instagram ve youtube deki Atatürk ve Türk karşıtı paylaşımları yapan şahıslara karşı neden birşey yapılmamaktadır?
O kadar büyük sayfalar var ki onlar bile ne ceza yiyorlar ne de sayfaları/hesapları kapatılıyor.
Yani neden böyle?
Anlamış değilim.

Tespit ettiğiniz sayfaları kanıtlarınızla birlikte Siber Suçlar'a bildiriniz.

https://www.turkhackteam.org/ihbar/

JİTEM

Senior Hunter
31 May 2020
1,623
3
441
TBMM
Yani neden böyle?
Anlamış değilim.

buldugunuz o tarz hesapları https://www.turkhackteam.org/ihbar/ kısmından ihbar edebilirsiniz veya aynı şekilde https://www.egm.gov.tr/siber egm yede şikayet edebilirsiniz iyi forumlar dilerim :)

х creaтıve

Özel Üye
13 Haz 2016
2,839
165
Hocam bildiriyoruz herkes bildiriyor.
Emin olun her gören şikayet ediyordur heryere.

Sosyal medya düzenlemesi bu konuların önüne geçmek için yapılıyor. Öyle görünüyor ki düzenlemeden sonra bu tür suç işleyen sayfaların kapatılması ve hakkında gerekli işlemlerin yapılması daha hızlı bir şekilde ilerleyecek.

Ama şu an için yapacağınız şey bu tür sayfaları gördükçe mümkün mertebe Siber Suçlar'a şikayet ediniz.

Angel of savior

Katılımcı Üye
29 Şub 2020
848
8
Germany
Yani neden böyle?
Anlamış değilim.
sosyal medyada siyasetçilere küfür veya hakaret edildiğinde Silivri cezaevi ama Atatürk'e küfür veya hakaret edildiğine niye birşey olmuyor diye aklıma bu soru gelmiyor değil bence sorumsuz davranılıyor

Warez7

Uzman üye
19 May 2018
1,425
5
Angel of savior
Cidden mi silivri cezası mı kesiliyor buna üzüldüm ya. İnsanların en kötü yanlarından bir tanesi cahillikle nasıl baş edeceklerini bilmemektir.

'Teorina

Kadim Üye
13 Tem 2015
5,086
1
92
22
Kendi kurucusuna hakaret eden bir ülkeden neyi beklersin ki? Bu gün gözaltı, yarın salıverme. Gerçi üst yetkililer bile Atatürk'e hakaret ederken, gözaltı kararı bile şaşırtıcı yani.

P1Sp0r0

Yeni üye
8 Ara 2018
17
4
27
42
Kendi kurucusuna hakaret eden bir ülkeden neyi beklersin ki? Bu gün gözaltı, yarın salıverme. Gerçi üst yetkililer bile Atatürk'e hakaret ederken, gözaltı kararı bile şaşırtıcı yani.

Çok doğru söylüyorsun insanlarımız hala aşamadı bunu hakaret edemessin bu kadar net edemezsin . İstersen saygı duyabilirsin değil , saygı duymak zorundasın.

BlacKFanny

Katılımcı Üye
1 Ocak 2020
615
4
O değilde Atama küfür eden herkeze ceza veriliyor sosyal medyada #AliErbasİstifa diye bir hashtag gördüm gireyim dedim hutbesinde Atatürke Lanet okumuş ama o ceza almamış.

Son düzenleme:

DarkHawk06

Uzman üye
12 Şub 2016
1,046
1
8
Pandora
O değilde Atama küfür eden herkeze ceza veriliyor sosyal medyada #AliErbasİstifa diye bir hashtag gördüm gireyim dedim hutbesinde Atatürke Lanet okumuş ama o ceza almamış.

Hakaret değil dostum detaylı incelemeden havadan sudan görme ile yazma Fatih Sultan Mehmet Hz vakıf olarak verdiği bir karar atatürk daha dünyada yokken verilmiş bir emirdir.Sadece unutanlara hatırlatıldı..

https://www.birgun.net/haber/ali-er...cmisi-degil-bundan-sonrasini-kastettim-309657

BlacKFanny

Katılımcı Üye
1 Ocak 2020
615
4
Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.