Neden Kali linux kullanmamalıyız?

The Narkoz

Kıdemli Üye
19 Ağu 2017
2,783
1
Azerbaycan
kali-linux-1-860x450.png

1-Kurulumda Sıkça Karşılaşılan Hatalar:

031913_0638_AdmAdmKali2.png

Kali'deki kurulum hataları insanın canını sıkmakta; Disk okuma hataları, GRUB hataları vs. vs.

---------------------------------------------------------------------------------------

2-Kullanım Sırasındaki Hatalar:

error-vermek-800x440.png

Kali, kullanım sırasında da hatalarla boğuşmaktadır. Source list (repository) hataları, eksik paket hataları ve benzerleri... Bu hatalar çözülebilir ama bu dağıtım siber güvenliğe dayalı bir dağıtım, işimizi zorlaştırmaması lazım. Forumumuzun "THT Yardım Merkezi" yerinde Kali hakkında şikayet eden bir sürü üyemiz bulunmakta.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
3-Aşırı Sistem Gereksinimi:
kali_gnome-1024x768.png

Gnome (normal) sürümü düşük bilgisayara sahip olanlar için önerilmez.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

4-Peki Ne Önerilir?

Eğer Windows'a alışık bir kullanıcıysanız "PentestBox Tools" indirebilirsiniz.

PentestBoxtool3.png

Fakat ben illa Linux dağıtımı kullanmak istiyorum derseniz BlackArch (bu arada Arch tabanlı dağıtımlara araçları da kurulabilir), BackBox, Parrot kurabilirsiniz.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sorularınızı, eleştirilerinizi yorum olarak ata bilirsiniz.

ogoktas14

Üye
3 Nis 2020
182
5
hackerone
güzel konu olmuş ama sistem hatalı kaynakları kali upgrade etmeyip öyle kullananlar için söyle.
Ara sıra 1 ay aralıklarla kaliyi upgrade edersek sorun ortadan kalkar
beni yanlış anlama
hayırılı geceler

tozgen

Yeni üye
19 Nis 2019
10
0
LinuxTerm
kali zaten bir penterster sistemi olduğu için bu hatalarla karşılaşınca çözüm yolu bulamayacak insanların normal gündelik hayatları için bu sistemi kullanması mantıksız olur. Zaten offensive security bu işletim sisteminde daha çok pentest alanına yatırım yapıp gündelik kullanımdaki kısımlarını gözardı etmesi gayet normaldir. eleştirel olarak yaklaşınca pek sağlıklı bir konu olmamış bence. yine de eline sağlık.

The Narkoz

Kıdemli Üye
19 Ağu 2017
2,783
1
Azerbaycan
kali zaten bir penterster sistemi olduğu için bu hatalarla karşılaşınca çözüm yolu bulamayacak insanların normal gündelik hayatları için bu sistemi kullanması mantıksız olur. Zaten offensive security bu işletim sisteminde daha çok pentest alanına yatırım yapıp gündelik kullanımdaki kısımlarını gözardı etmesi gayet normaldir. eleştirel olarak yaklaşınca pek sağlıklı bir konu olmamış bence. yine de eline sağlık.
Anladım yorumunuz için teşekkürler evet doğru zaten linux bilen biri Kaliye pek fazla yaklaşmaz amma ve lakin ben forum da bakıyorum her kes Kali öneriyor Linuxu kurulumu diyorlar altdan Kali kali kali diye yorumlar geliyor o yüzden bu konuyu açmak istedim

Son düzenleme:

CyberXhackk

Kıdemli Üye
13 Mar 2016
3,132
10
C/C++ Dev.
Ben de kali linux kullanma veya önerme taraftarı değilim. Fakat yetersiz bir anlatım olduğu düşüncesindeyim. 4-5 Satırın neden kali linux kullanmamalıyız sorusuna cevap üreteceğini sanmıyorum. Keşke detayına daha fazla inseydiniz. Karşılaşılan hataları detaylı olarak bahsetseydiniz ve hataların neden olduğundan bahsetseydiniz. Açıkçası bunları bilmek isterdim ben.

Elinize sağlık

The Narkoz

Kıdemli Üye
19 Ağu 2017
2,783
1
Azerbaycan
Ben de kali linux kullanma veya önerme taraftarı değilim. Fakat yetersiz bir anlatım olduğu düşüncesindeyim. 4-5 Satırın neden kali linux kullanmamalıyız sorusuna cevap üreteceğini sanmıyorum. Keşke detayına daha fazla inseydiniz. Karşılaşılan hataları detaylı olarak bahsetseydiniz ve hataların neden olduğundan bahsetseydiniz. Açıkçası bunları bilmek isterdim ben.

Elinize sağlık
Yorumunuz için teşekkürler evet haklısın daha detayına inmem gerekir di amma zaten Linuxdan anlayan biri Kaliye pek cok yaklaşmaz ve eğer daha derine inseydim ve acıklama yapsaydım yeni kullanıcılar ve ya Linuxa geçmek isteyen insanlar için sıkıcı ve anlamsız olur du ben de onları düşünerek böyle kısa ve öz konu hazırlamak istedim

D3FALT

Yeni üye
23 Nis 2015
5
0
en basit hatada bile konu açan üyelerimiz olduğundan böyle konular açılması normal. günlük kullanım için uygun mu tartışılır. hataların üstesinden gelemeyip çamur atan kesimide unutmamak lazım.

Roviend

Katılımcı Üye
29 Şub 2020
302
8
૨&#945
Touchpad'i çalıştırmak için ilk başta harcadığım vakti hatırlıyorumda.. Şahsımca güzel bir konuya değinmişsiniz. Elinize sağlık.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.