Neden Linux Server

Ceys

Yaşayan Forum Efsanesi
2 Nis 2016
7,658
4,965
Orhun Nehri
Neden Linux Server

Merhaba arkdaşlar sizlere sunucu seçininde neden linux server işletim sistemini seçeceğinizden bahsedeceğim.
Seçip seçememk size kalmış bir durumdur.
İyi okumalar dielrim.

>>Mimariler ve diğer işletim sistemleri ile uyumlu çalışır.

>>Dosya sistemlerinin ve protakol sistemlerinin çoğunu desteklediği için seçilmesi bir unsurdur.

>>Çok kullanıcılı ağlarla uyumlu çalışabilmektedir.

>>İşletim sistemini minimun seviyede kullandığı için bilgisayarı yormayacaktır.

>>İhtiyaç duydukları parametreler çok azdır.

>>Uygulama çaıştırdığınızda uygulamayı iyi performansta çalıştırır.

>>Bir yazılım eklentisi yada program kurduğunuzda reset ihtiyacı duymaz.Bazı sistemler buna ihtiyaç duyduğu için bu linux için artıdır.

>>Uyku moduna yada aralıksız çalışma süreleri oldukça fazladır.

>>Uzaktan yönetimi kolaydır.

>>Bağlantı sağladığınızda birebir netlik garantisi verdiği için seçilebilir.

>>Sistem yazılımları lisans gerektirmediği için heryerde kolaylıkla ve ücretsiz bulunur.

>>Açık kaynaklı olduğundan yazılımları herkes tarafından sürekli güncel tutlabilir. Hatta sizde yapabilirsiniz.

>>Ücrestiz olduğundan teknik bakımdada bir çok dökümana sahiptir.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.