Neden Sivil Firmaların siteleri hackleniyor

Eymursa

Yeni üye
29 Eyl 2007
5
0
Merhaba;

Uzun zamandır takip ediyorum ve hayranlıklada karşılardım, Türkiye karşıtı insan ve ülkelerin sitelerinin çökertilmesine ve müthiş hayranlık duyardım. Fakat bugun bir müşterimin yapım aşamsında olan sitesinin sayfası hacklenmiş. "Güvenlik Açığınızı Kapatın" diye. Neden bu firmalardan güvenlik açıkları gösterilir, yani bir firma bu, sitesinde açık olsa neolurki, kimseye zararları olmayan firmalar bunlar. Ama diyeceksiniz belki, art niyetli insanlar hackleyebilir bundan dolayı tedbirinizi alın diye, o da tamam ama bugun o müşterimin sitesine girdiğimde ActiveX ... şey çıktı ve tıkladım ve sanırım bilgisayarıma bir şey indirdi, bu ne içindir peki? Bana bir truva atımı yollandı, bilgisayarımdaki şifreler içinmiş sanırım, klavyeden yazılan yazıları bile kaydediyormuş, Comiser-eX adlı hackerimiz hacklemiş, kendisine mail atmak istedim ama foruma 20 msj göndermediğimden gönderemedim, sevgili Comiser, bu bilgi ve dehanızı ülke birliğine ve saygınlığına çamur atanlara kullandığınızı biliyordum, acaba şimdi sivil firmalara yönelik bu çalışmalarınız ne içindir, bu konuda bizlere biraz bilgi verebilirmisiniz, rica ediyorum. Ayrıca siteye gönderdiğiniz o activex ne içindir, bizlere ne gibi bir zarar verebilir, https://tik.lat/Uym2n bu ip adresine yönleniyor kaynak kodlarına baktımda. Vaktiniz olurda yazarsanız sevinirm

Sevgilerle
Sami

Eymursa

Yeni üye
29 Eyl 2007
5
0
sevgili Comiser-x

eklemeyi unuttum
bu arada, sisteme zarar verilmemiş demissiniz ama sayfaya bir iframe eklemişsiniz ve o iframe ip eklemişsiniz, buna niçin gerek gördünüz acaba? demekki sadece uyarmamış bir de iframe ekleyerek müdahelede bulunmuşsunuz, bu konuda bizleri aydınlatabilirmisiniz? Buna niçin gerek gördüğünüzü ( o müşteri benim müşterim ve saygfaya yapım aşamasındadır ibaresini ben eklemiştim, o nedenle ilgiliyim)

sevgilerle
sami

raiden_

Katılımcı Üye
18 Şub 2007
376
0
valla kardeş site işi benim işlerim degil ama üzüldüm eminim mantıklı bi açıklaması vardır yoksa ihanet olsa cezalandırılır o kişi ama içimizden biriySe ve suçun yoksa ihaneti ikiye katlar kimse cvp vermmemiş artı sivil firmalar diyosun ok senin suçun olmaya bilir ama bizde TURKHACKTEAM.ORG takımındaysak ve bazı sitelere oyun yerlerine takılıyosak ve oradaki guruplaşmalar kardeşçe degilde kalleşçe yürütülüyo ve bizde bunu görüyorsak böyle insanları cezalandırmak hak yoludur bizim insanımızın arkasından kuyu kazan bizim insanımız degildir... saygılar..

Eymursa

Yeni üye
29 Eyl 2007
5
0
valla kardeş site işi benim işlerim degil ama üzüldüm eminim mantıklı bi açıklaması vardır yoksa ihanet olsa cezalandırılır o kişi ama içimizden biriySe ve suçun yoksa ihaneti ikiye katlar kimse cvp vermmemiş artı sivil firmalar diyosun ok senin suçun olmaya bilir ama bizde TURKHACKTEAM.ORG takımındaysak ve bazı sitelere oyun yerlerine takılıyosak ve oradaki guruplaşmalar kardeşçe degilde kalleşçe yürütülüyo ve bizde bunu görüyorsak böyle insanları cezalandırmak hak yoludur bizim insanımızın arkasından kuyu kazan bizim insanımız degildir... saygılar..

Sevgili Raiden;

siteyi hackleyen Comiser-Ex
Bıraktığı mesaj şu :
by Comiser-eX

Site Açılmadan Uyarıyım Dedim.Güvenliğinizi Alın.Sisteminize zarar verilmedi. Greetz:Abim

sitemiz sadece yapım aşamasındadır sayfası var. Gözlük firması. Benim müşterim ve Site yapım aşamasındadır sayfasını ben koymuştum. Site açılmadan uyarmış, onda sorunumuz yok, kibarca uyarı diye algılıyorum. Fakat anlamadığım nokta, neden sayfamıza bir iframe eklemiş, neden o iframe bir ip den bir program çalıştırılmış. O sayfa tepesinde activex program uyarısına tıkladığımda bilgisayarıma bir şey indi, o nedir, niye böyle bişey yapılmaya gerek duyuldu. Bilgisayarıma bir keylog mu indi, en önemlisi bu ne için. Comser i googlede baktığımda pekçok sivil firma sitesini hacklediğini yani kibarca güvenlik uyarısında bulunduğunu gördüm. Bunu niiçin yaptığını merak ediyorum, bi gözlük firması, firma sahibini biliyorum, çalışanlarını biliyorum (hani arkası şaibeli insanlar olsa) hak veririm ve sonuna kadar da destek olurum maneviyen. Comiser-x arkadaşımızda bu forumdan. teğmen rütbesinde bir hacker. Kendisinden bu konu ile ilgili bir açıklama bekledim ama henüz sanırım görmedi. Tek merak ettiğim o iframe ve yüklenmek istenen programı hangi maksatla koyduğudur. Sadece uyarı yazısı olsa bunları merak etmeyecek uyarıdır diyecektim ama o iframe ve çalıştırılmak istenen o activex başka bir niyetin olduğu hissini vermektedir.

Umarım yanılıyorumdur, çünkü aksini düşünmek istemiorum çünkü beklemiyorum, nedenine gelince, ben bu grubu hep türkiye için yapılan işlerde tanıdım ve hep hafızamda bu şekilde kalsın istiyorum imajı. Diğer türlüsü beni ve benim gibi düşünen tüm insanları üzecektir. Dediğim gibi umarım ben yanılıyorumdur, o iframe tamamen dostane bir sebep içindir, bilgisayarımıza keylogg inmemiştir ve banka şifrelerimiz çalınacak korkusu yaşamayacağızdır.

hacklenen site www.optikstudio.net burdan bakabilirsiniz
sevgilerle
sami

Eymursa

Yeni üye
29 Eyl 2007
5
0
umarım... bende dört gözle sn. comiserden gelecek yanıtı bekliyorum

sevgiler
sami

Eymursa

Yeni üye
29 Eyl 2007
5
0
bu arada, benim 20 msj kotam dolmadığından, özelden pm atamadım konu ile ilgili, yazabilseydim, foruma taşımadan direk kendisine yazacaktım. Sizden ricam, konu başlığını kendisine bildirebilirmisiniz özel msj atarak.

tekrar teşekkürederim
sevgiler
sami

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.