.Net Framework

Yankeski

Üye
14 May 2016
69
0
İstanbul
Bilgisayarıma net framework indiremiyorum Başarılı Olamadı diyor. SoftwareDistribution adlı 2 dosya var bilgisayarımda bununla alakalı olabilir mi ?

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
4
390
Ankara
Windows 7'den itibaren .NET Framework'ü indirmezsin. Zaten bundle olarak gelir, bundle olarak gelmeyen versiyonlarını da "Windows Özelliklerini Ekle/Kaldır"dan açarsın.

.NET 4.0 ve önceki bütün versiyonlar zaten kurulu olarak gelmiş olmalıdır. .NET 3.5 ileriye uyumlu olmayan özellikleri sebebi ile ayrı kurulması gereken bir versiyondur. Bunu açmak istersen "Windows Özelliklerini Aç/Kapa" - "Turn Windows Features On/Off" 'tan yüklenebilir. Zaten listenin en üstündedir.

Yankeski

Üye
14 May 2016
69
0
İstanbul
Windows 7'den itibaren .NET Framework'ü indirmezsin. Zaten bundle olarak gelir, bundle olarak gelmeyen versiyonlarını da "Windows Özelliklerini Ekle/Kaldır"dan açarsın.

.NET 4.0 ve önceki bütün versiyonlar zaten kurulu olarak gelmiş olmalıdır. .NET 3.5 ileriye uyumlu olmayan özellikleri sebebi ile ayrı kurulması gereken bir versiyondur. Bunu açmak istersen "Windows Özelliklerini Aç/Kapa" - "Turn Windows Features On/Off" 'tan yüklenebilir. Zaten listenin en üstündedir.

Bilgisayarımda şuan framework yok eski sürüm vardı güncellenmiyordu programlar indmiyordu eski olduğu için güncelleme yapmayı denedim defalara olmadı sonra bilgisayarı bilgisayarcıya götrdüm başka bir sıkıntısı için o problemi de söyledim o da eski sürümü silip denedi olmadı eski sürümü sildiği için de şuanda ihtiyacım olan programları indiremiyorum.

Suskun

Kıdemli Üye
23 Ocak 2012
2,766
680
Germany
Merhaba,
Öncelikle,

Başlat tıklayın.
Çalıştır / Arama bölümüne cmd yazın çıkan arama sonucundaki cmd.exe’nin üstüne sağ tuşla tıklayın. Açılan pencereden Yönetici Olarak Çalıştır’ı seçin.
Komut istemi satırına net stop WuAuServ yazın ve enter tuşuna basın. Bu komut Windows Update himetini durduracaktır.
Windows tuşu + R tuşlarına basın. Çalıştır açılacaktır. %windir% yazın ve enter tuşuna basın.
Windows klasörü açılacaktır.
Windows klasörünün içinde bulunan SoftwareDistribution isimli klasörü bulun ve sağ tuşla tıklayın ve yeniden adlandırı seçin. Klasör adını SDEski yapın.
Çalıştır / Arama bölümüne cmd yazın çıkan arama sonucundaki cmd.exe’nin üstüne sağ tuşla tıklayın. Açılan pencereden Yönetici Olarak Çalıştır’ı seçin.
Komut satırına net start WuAuServ yazın enter tuşuna basın. Windows update başlatılacaktır.
Bilgisayarı yeniden başlatın.
Kurulumu / Güncellemeyi şimdi tekrar deneyin.
:diablo

İyi Forumlar.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.