.NET Reverse Engineering

Mapzilla

Adanmış Üye
23 Eyl 2016
7,205
13
.NET ile ilgili Crack Me'lere baktım , sürekli compare Crack Me'ler vardı. Ben de değişiklik olsun diye şöyle bi'şey yapayım dedim. Kolay zaten. Kolay gelsin. Open source bu arada , istediğiniz şekilde bakabilirsiniz.

Source : https://hastebin.com/hetupiribo.cs
Executable Link : Dosya.tc - ?cretsiz, H?zl? ve Kolay Dosya Payla??m?

Eğer executable sadece açılıp kapanıyorsa kıramamışsınızdır. Yani kıramadığınız da bi' output vermemektedir.

Çözüm :

path adlı değişkene Masaüstü yolunu atıyoruz.
files adlı değişkene de path'deki dosyaları atıyoruz.
directories adlı değişkene de path'deki klasörleri atıyoruz.

directories length'i kadar bi' for döngüsü oluşturuyoruz , burada files = Directory.GetFiles(directories[count1]);

files değişkenine directories indilerindeki dosyaları atıyoruz.
İşte atıyorum Masaüstünde 7 klasör var.
İlk klasör de yani 0'da 5 dosya var.
files = Directory.GetFiles(directories[count1]);
Komutuyla o 5 dosyayı files değişkenine atıyorum.

Sonra bi' for daha var.
var CX = Path.GetExtension(files[count2]); ile her dosyanın uzantısını CX değişkenine atıyor.
string[] CB = { ".XASDFGHU" }; burada da CB değişkenine bi' uzantı atıyor.
if(CB.Contains(CX))
{
Console.Write("Güzel");
Console.ReadKey();
Environment.Exit(0);

}

Eğer burada herhangi bi' dosya uzantısı CB'ye eşit olursa "Güzel" diyip bi' tuş basılana kadar program çalışsın diyor.

Yani burada yapacağımız şey , altını çizerek söylüyorum bi' klasör açıyoruz. Klasör açmamımızın nedeni .XASDFGHU uzantısını klasörlerin içinde arıyor. O klasörün içinde bi' dosya oluşturuyoruz. Adı önemli değil , uzantısı .XASDFGHU olsa yeter. Sonra tekrar Executableyi açıp "Güzel" yazısını görüyoruz.

Son düzenleme:

BackBox

Katılımcı Üye
3 Tem 2007
940
2
Kartepe
x5K6MXDsR_uDjYuRRuiMoQ.png

Mapzilla

Adanmış Üye
23 Eyl 2016
7,205
13
farkındaysan soru sordum nasıl yapılıyor dedim

Açıklayayım çok istiyorsan o zaman. :)

directories length'i kadar bi' for döngüsü oluşturuyoruz , burada files = Directory.GetFiles(directories[count1]);

Sonra bi' for daha var.
var CX = Path.GetExtension(files[count2]); ile her dosyanın uzantısını CX değişkenine atıyor.
if(CB.Contains(CX))
{
Console.Write("Güzel");
Console.ReadKey();
Environment.Exit(0);

}

Eğer burada herhangi bi' dosya uzantısı CB'ye eşit olursa "Güzel" diyip bi' tuş basılana kadar program çalışsın diyor.

Yani burada yapacağımız şey , altını çizerek söylüyorum bi' klasör açıyoruz. Klasör açmamımızın nedeni .XASDFGHU uzantısını klasörlerin içinde arıyor. O klasörün içinde bi' dosya oluşturuyoruz. Adı önemli değil , uzantısı .XASDFGHU olsa yeter. Sonra tekrar Executableyi açıp "Güzel" yazısını görüyoruz.

Mechanics

Katılımcı Üye
8 Eyl 2016
413
0
Moon
Açıklayayım çok istiyorsan o zaman. :)

Sonra bi' for daha var.
if(CB.Contains(CX))
{
Console.Write("Güzel");
Console.ReadKey();
Environment.Exit(0);

}

güzel anlatımın için teşekkür ederim hiçbirşey bilmediğim için sordum teşekkür ederim

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.