Netfilixte İzlenmesi Gereken 5 Dizi

MaliTR

Katılımcı Üye
29 Ağu 2015
333
7
Merhaba TurkHackTeam Ailesi.

Kendimce derlediğim netfilix dizilerini sizlerle paylaşmak istiyorum.
Anlatacaklarım hepsi kendi yorumumdur hiçbir alıntı kullanılmamıştır.
Aralarında seçim yapmak istemediğimden rastgele yerleştirmiş bulunmaktayım.
Bazı yerlerde dizi yerine film kullanmış olabilirim alışkanlık :))

DARK 8.7
Çoğunlukla karşıma çıkan ama sürekli geçtiğim dizilerden birisiydi. Canım sıkılıp ta rastgele tıklar gibi tıklayıp izlemeye başladım ve ilk başlarda beyin yakmasına rağmen kendisini izletmeyi başardı ve 3. sezonu merakla beklemeye başladım.
Dizi bir kasabada geçiyor ve ana karakter diyebileceğimiz tam olarak birisi yok. Diziden fazla spoiler olmasın ama paralel evrenlerde geçmektedir hani zamanında izlediyseniz bir film vardı ilk başta kadın olarak doğuyor sonra büyüyor erkek organının olduğunu fark edip erkek oluyor ve geçmişe gidip kendisiyle ... ve kendisi oluşuyor. (Bu arada o film de Predestination.) kısacası bu filmi izleyip beğendiyseniz bunu da beğeneceksinizdir.
netflix-dark-3.-sezon.jpg

Sherlock Holmes 9.1
Hani küçükken kötü bir şey yaptığınızda annenizin bir bakışıyla ne olacağını anlarsınız ya :gülenyüz işe onun çok çok gelişmiş versiyonu.
Her bölümü başyapıt olarak kabul edilebilir.İyi bir sosyopat hastası Sherlock polis için dedektiflik rolünü üstleniyor ve ev arkadaşı (yardımcısı) Watson bu görevlerde onun nadir de olsa göremediği şeylerde ona yardım ediyor tabi abisinin İngiltere Başbakanı olması da cabası.
Tek söyleyeceğim şey bunu izlemeden başka bir diye geçmeyin yada her dizi bitiminde bir bölüm izleyerek hızlı bitmesinide engelleyebilirsiniz.
ucUmKqfUFtfosXv-800x450-noPad.jpg

The Witcher 8.3
Yüzüklerin Efendisi yada Game of Thrones gibi başka dünyaların filmlerini seviyorsanız bu aradığınız tatta bir film olabilir.
Filmi anlatmadan önce Witcher ne demek biraz onu anlatayım çünkü izlemeye başladığınızda pek fazla birşey anlamayabilirsiniz. Witcherlar dünyamızdaki doğa üstü yani insan insan elf vb dışındaki yaratıkları para karşılığı avlayan kişiler, insana göre çok güçlüler ve biraz da büyü yetenekleri var. Dizi hikayenin konusunu işlerken bizlere witcher ın yaratıkları avlamasını ve büyücüleri anlatıyor dizinin sonu çoğu şeyi bağlıyor yani izlerken aklınıza takılan çoğu şeyi dizinin sonunda anlamdırabiliyorsunuz.
fft371_mf33094809.Jpeg

Messiah (Mesih) 7.7
Netfilix in 1 ocakta çıkardığı ve benimde önceden gelmesini beklediğim dizilerden birisiydi.
Dizimiz Hz.İsa'nın kıyamet sonrası dünyaya gelmesini anlatıyor. Diziyi izlerken acaba gerçek mi yoksa usta bir oyun mu oynuyor insanlarla anlamakta zorlanıyorsunuz. Çoğu insanı kendisine inandırmayı başarıp çoğunu da kaybediyor sürekli bir soru işareti bırakıyor. Bir mucize gösteriyor fakat bazıları inanıyor bazıları inanmıyor. Dizinin sonu kişisel bir cevap olarak sizlere mesih veya olmadığını açıklıyor ve size tavsiyem izlemeniz yönünde.
MESYH03.jpg

Sense8
Son olarak bu harika diziyi sizlere önermek istiyorum. Dizimizde 7 farklı insan mevcut kimisi asyada kimisi afrika kimisi amerika hatta hintli insan bile var. Bu 7 kişi birbirlerine bağlılar ve iki tarafında onayıyla birbirlerini kontrol edebiliyorlar. Birbirlerini bulma ve farklı yaşam tarzları birbirlerini tamamlıyor bu dizi konusu olarak çok farklı açılardan ele alınacağı için sizlere açmanızı ve anlayana kadar izlemenizi istiyorum zaten anlama kısmına gelince sonuna kadar izleyeceğinizden eminim.
sense8-final-fragmani-yayinlandi.jpg

Okuduğunuz için teşekkür ederim ilk defa böyle yazı yazdım hatalarım varsa şimdiden özür diliyorum.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.