Network Kablosu Üzerinden Elektrik Transferi

TheHacker4

Katılımcı Üye
25 Ağu 2010
645
1
Eskişehir
Bu elektrik transferi projesi ile lan kabloları üzerinden düşük voltajlarda (3, 5, 9, 12 v gibi) elektrik transferi yapabileceksiniz. Üsteklik mevcut ağ iletişiminizi kesmeden. Yani ağ kablonuz yine işlevini görecek, buna ek olarak da düşük akım ve voltajlarda elektrik taşıyacak.

Aşağıda bazı çizim ve şemalar mevcut.

Alttaki şemada BOŞ olarak yazan kablolar normal şartlarda ağ kablolarında boştur, yanı dişi ve erkek uçlarla irtibatı yoktur. Bu projenin çalışma mantığı ise kablonun içerisindeki bu boş kabloları kullanarak elektriği iletmek olacaktır. Bu nerelerde işe yarar? Örneğin kablolu modemimiz bilgisayarımıza ağ kablosu ile bağlı iken, onun gücünü aşağıdaki resimlerde anlatıldığı gibi ağ kablosu üzerinden sağlayabiliriz. Bu sayede modemin olduğu yerde güce ihtiyaç duyulmaz.

77XrRW.jpg

Ağ kablosundaki kablolar ve ne işe yaradıkları, boş olarak gözükenlerin fonksiyonu yoktur.

network_kablosu_uzerinden_elektrik_transferi_CLOCBHW01KAL1IR.jpg

Bizim projemizin nasıl çalışacağının şeması;

network_kablosu_uzerinden_elektrik_transferi_E48NNN0BVPVSPL0.jpg

network_kablosu_uzerinden_elektrik_transferi_YK1O9RY47MBV699.jpg

Aşağıdaki gibi üzerinde dişi ağ çıkışı olan 2 adet splinter'a ihtiyacımız var.Bu kutulardan bir tanesine güç girişi olarak, yani adaptör bu kutuya girecek, diğerinden de kablo ile güç çıkışı olacak.

network_kablosu_uzerinden_elektrik_transferi_VR9J1HHY7RS10UD.jpg

Kutunun üzerine aşağıdaki gibi adaptör girişini takıp güç transferi için ağ kablosundaki boş kablolara lehimliyoruz.

network_kablosu_uzerinden_elektrik_transferi_INYHIYMB8IYJT9F.jpg

Daha sonra diğer 2. kutumuzdan da güç adaptörümüzü çıkartıyoruz. ilkindeki gibi ağ kablosunda elektrik iletimi için seçtiğimiz kablolara bağlıyoruz. Burada + ve - uçlara dikkat etmemizde fayda var.

network_kablosu_uzerinden_elektrik_transferi_M0UZRXG0L329413.jpg

2 adet kutu elde ettik. 1 tanesinde güç çıkışı, ağ kablosu girişi ve çıkışı var. Diğerinde ise güç girişi, ağ kablosu girişi ve çıkışı var.

network_kablosu_uzerinden_elektrik_transferi_KSL63HZ91G3RRP4.jpg

Aşağıda gördüğünüz gibi güç gereken aygıt için güç kutuya bğlanmış ve ağ üzerinden transfer ediliyor.

network_kablosu_uzerinden_elektrik_transferi_7HTOBFFU3UA77WN.jpg

Aşagıda ise güce ihtiyaç duyan modem'e güç verilmiş.

network_kablosu_uzerinden_elektrik_transferi_4CBZD4O1HS27FNF.jpg

Not : Alıntıdır.

Son düzenleme:

CrayFt

Katılımcı Üye
25 Ara 2015
768
1
Eline sağlık dostum ama benim bildiğim o elektriği kullanmak suç

TheHacker4

Katılımcı Üye
25 Ağu 2010
645
1
Eskişehir

CrayFt

Katılımcı Üye
25 Ara 2015
768
1

Dostum o bahsettiğin elektrik şu konumdaki http://www.turkhackteam.org/elektro...-elektrigi-kullanma-ve-telefon-sarj-etme.html

Bahsettıgın elektrık olayı bu , benım dedıgım adöptor'den aldıgınız elektrıgı network üzerinden aktarımı ama elektırıgı sabıt hattan alıp bunuda uygulayabılırız elektırıge ıhtıyac duymadan :)

Ben konuyu tam olarak anlamadım o zaman :)
Bu konuda elektrik transferi ne işimize yarayacak biraz bahsedermisin.

TheHacker4

Katılımcı Üye
25 Ağu 2010
645
1
Eskişehir
Ben konuyu tam olarak anlamadım o zaman :)
Bu konuda elektrik transferi ne işimize yarayacak biraz bahsedermisin.

Bahsettıgım olay mesala 2 tane modemın var ama 2 tane kablo cekmek istemiyorsun 1. modeme bagladıgın adaptörden + ve - olmak üzere 2 seri bağlantı alıyosun.Ondan sonra network kablomuzda 4 ve 5 Hatlar boş bunlardan birine + birine - veriyoruz bu sayede uzaktakı modemıze ve ya baska bir cihazimiza sadece network kablosuyla ilave güç olmadan çalıştırabiliyorsun.Mantık bu şekilde daha farklı projelere eklenerek başka projeler çıkabilir dostum :)

CrayFt

Katılımcı Üye
25 Ara 2015
768
1

Bahsettıgım olay mesala 2 tane modemın var ama 2 tane kablo cekmek istemiyorsun 1. modeme bagladıgın adaptörden + ve - olmak üzere 2 seri bağlantı alıyosun.Ondan sonra network kablomuzda 4 ve 5 Hatlar boş bunlardan birine + birine - veriyoruz bu sayede uzaktakı modemıze ve ya baska bir cihazimiza sadece network kablosuyla ilave güç olmadan çalıştırabiliyorsun.Mantık bu şekilde daha farklı projelere eklenerek başka projeler çıkabilir dostum :)

Anladım dostum ikinci modemi kullananlar için güzel bir proje eline sağlık tekrardan :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.