Ngrok Port Açamıyorum

bqtw

Üye
22 May 2023
171
43
örnek olarak ngrok tcp 1223 giriyotum ama ngrok uygulamasından atıyor galiba eror veriyor ama eror kodunu göremeden atıyor ne yapmalıyım ?

Çözüm
örnek olarak ngrok tcp 1223 giriyotum ama ngrok uygulamasından atıyor galiba eror veriyor ama eror kodunu göremeden atıyor ne yapmalıyım ?
Bunun nedeni ngrok'u PATH'e eklememiş olman olabilir eğer sorun oysa, iki yolu var.

ngrok.exe'nin olduğu yerde CMD'yi açacaksın yada CMD'yi açıp cd C:/Users/benci/Downloads/ngrok-v3-stable-windows-amd64 komutunu gireceksin daha sonrasında ngrok.exe yazmayı deneyeceksin.

Bir diğer yol ise Windows aramaya Gelişmiş sistem ayarlarını görüntüle yazıp çıkan sonuca tıklayacaksın. Açılan yerden Ortam Değişkenlerini seçip Path yazan değişkene basıp Düzenle diyeceksin ve açılan yeni pencerede Yeni tuşuna basıp yeni bir girdi oluşturacaksın. Oraya C:/Users/benci/Downloads/ngrok-v3-stable-windows-amd64...

gostking

Katılımcı Üye
29 Nis 2020
382
698
Vatan
Bunun nedeni ngrok'u PATH'e eklememiş olman olabilir eğer sorun oysa, iki yolu var.

ngrok.exe'nin olduğu yerde CMD'yi açacaksın yada CMD'yi açıp cd C:/Users/benci/Downloads/ngrok-v3-stable-windows-amd64 komutunu gireceksin daha sonrasında ngrok.exe yazmayı deneyeceksin.

Bir diğer yol ise Windows aramaya Gelişmiş sistem ayarlarını görüntüle yazıp çıkan sonuca tıklayacaksın. Açılan yerden Ortam Değişkenlerini seçip Path yazan değişkene basıp Düzenle diyeceksin ve açılan yeni pencerede Yeni tuşuna basıp yeni bir girdi oluşturacaksın. Oraya C:/Users/benci/Downloads/ngrok-v3-stable-windows-amd64 yazacaksın ve Tamam diyeceksin, ardından CMD'yi kapatıp tekrar açacaksın ve ngrok komutunu çalıştırmayı deneyeceksin, olmazsa sistemi yeniden başlatıp tekrar deneyeceksin.

İkinci yol sürekli olarak ngrok kullanılacaksa işi daha kolay hale getirir, her seferinde cd komutu ile CMD'nin dizinini ngrok.exe'nin olduğu dizine almanıza gerek kalmaz ve ngrok'un sonuna .exe yazmayada gerek kalmaz.

Çözüm

bqtw

Üye
22 May 2023
171
43
Ngrok yada işletim sistemi güncelmi?
sanal makine ngrokda güncel olması lazım

Bir diğer yol ise Windows aramaya Gelişmiş sistem ayarlarını görüntüle yazıp çıkan sonuca tıklayacaksın. Açılan yerden Ortam Değişkenlerini seçip Path yazan değişkene basıp Düzenle diyeceksin ve açılan yeni pencerede Yeni tuşuna basıp yeni bir girdi oluşturacaksın. Oraya C:/Users/benci/Downloads/ngrok-v3-stable-windows-amd64 yazacaksın ve Tamam diyeceksin, ardından CMD'yi kapatıp tekrar açacaksın ve ngrok komutunu çalıştırmayı deneyeceksin, olmazsa sistemi yeniden başlatıp tekrar deneyeceksin.

İkinci yol sürekli olarak ngrok kullanılacaksa işi daha kolay hale getirir, her seferinde cd komutu ile CMD'nin dizinini ngrok.exe'nin olduğu dizine almanıza gerek kalmaz ve ngrok'un sonuna .exe yazmayada gerek kalmaz.
Genişletmek için tıkla ...
denicem hocam sağolun

Moderatör tarafında düzenlendi:

bqtw

Üye
22 May 2023
171
43
Eğer İşine yararsa çözüm olarak işaretlersen diğerleride faydalanabilir
hocam dediklerinizi yaptım ama "ERR_NGROK_108" hatası aldım sorun nedir ?

Eğer İşine yararsa çözüm olarak işaretlersen diğerleride faydalanabilir
hocam şuan kontrol ettim ngrok uygulamasında çıkmıyor ama sitesine gittiğimde tunnel açık olarak gösteriyor herhangi problem olmaz diye düsünüyorum aynı sey sonucta ?

Moderatör tarafında düzenlendi:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.