Notebooktan anlayanlar yardım edermisiniz

caylak95

Üye
10 Şub 2015
149
17
.rat
Arkadaşlar laptop larımı yaptırmam lazım istanbulda düzgün bi notebook tamircisi önerirmisiniz malum 3 senedir istanbuldayım burdaki insanların ticaret anlayışı hırsızlık ve dolandırıcılık olmuş yardımcı olursanız çok sevinirim laptopların probleminide yazayım anlayan arkadaşlar varsa yorumlarda yardımcı olursanız çok sevinirim

Laptop1: packard bell
Bu laptop bi gün kapandı bi daha açılmadı aradan uzunca zaman geçince tamir etmek için baktım bu sefer çalıştı ama sürekli kendi kendini resliyodu içini açıp baktım macunları falan yenilemek lazım galiba işlemciyi çıkarıp takmıştım laptop eski haline döndü gene açılmıyo
*ekranı kırık
*harddisk yok(harici olarak çıkarıp kullanmıştım onuda bozdum :d)
8-9 yıllık laptop nvdia nın 460 kusur modelimi ne vardı 1 gb ekran kartı var i5 işlemcisi var zamanında 2.500tl di

Laptop2: acer
Bu laptop sert zemine düştü içi açıldı anakart kırılmış olabilir ama bilmiyorum şu an çalışmıyor
*ekranı kırık
4-5 sene önce 2.el olarak almıştım 550 tl ye i5 işlemcisi var 2gb ekran kartı 4gb rami var

Laptop3: probook
Bu laptop kendi kendine ekranı donup kitleniyodu 3-4 tamircide yapamadı 1-2 ay sonra gene aynı problem çıkıyodu tamircilerden aldıktan sonra. En son ki problemide 5 dk çalışıo sonra fan sesi gelip komple kapanıo açılmıyo kaç sene oldu alalı hatırlamıom i7 işlemcisi nvida geforce GT 635 M var

Laptop4: casper
Bu laptop 10 seneyi geçmiştir :d ekran kartı falan desteği ramdan alıyo sadece harddisk takılcak intel pentinium inside var
*harddiski yok

Arkadaşlar laptopların 4 ünüde tamire vericem ama değermi değmezmi bilmiyorum kazıklanmakta istemiyorum malum burası istanbul yardımcı olabilirseniz çok sevinirim bana işini güzel yapan bi notebook tamircisi önerin eğer tamire değmeyecek laptop kararı verirsem bu laptobun parçalarını 2.el olarak nerde nasıl satabilirim o konudada bilgilendirirseniz çok sevirim iyi forumlar herkese

Not: yeni pc al demeyin şu an piyasa çok kötü elimdekileri yaptırmam daha mantıklı geldi bilmiyorum bütçem 1500tl

caylak95

Üye
10 Şub 2015
149
17
.rat
İstanbulda bi kaç tane asus şubesi görünüyo önerdiğin bi şube var mı şuraya götür dediğin yoksa bana en yakın olan şubeye götürcem bide çoğu teknik servis taktığı parçaya 3 ay garanti 6 ay garanti falan veriyo asustada öle bişey var mı varsa kaç ay garanti veriyolar taktıkları parçaya

genclife

Uzman üye
29 Tem 2017
1,517
1
İstanbulda bi kaç tane asus şubesi görünüyo önerdiğin bi şube var mı şuraya götür dediğin yoksa bana en yakın olan şubeye götürcem bide çoğu teknik servis taktığı parçaya 3 ay garanti 6 ay garanti falan veriyo asustada öle bişey var mı varsa kaç ay garanti veriyolar taktıkları parçaya
Kullanıcı dışı para ile yapıyorlar sonuçta sen git en yakınındakine de abi "şöyle şöyle" ne yapmam lazım diye sor onlar yönlendirirler

At4k

Uzman üye
24 Ağu 2017
1,867
0
Manisa
Teknik servislere götür yoksa Parçaları Hiç olmayacak sekilde değiştirenler oluyor dostum

caylak95

Üye
10 Şub 2015
149
17
.rat
Teknik servislere götür yoksa Parçaları Hiç olmayacak sekilde değiştirenler oluyor dostum

Mecburen öyle yapıcam gibi görünüyor ama her servis kendi markasını yapıyor artık diğerlerini kabul etmiolar her birine ayrı ayrı göndermekte biraz tuzlu fiyat gelicek gibi hissediyorum :(

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.