Numara Sorgulama

HypersSS

Yeni üye
23 Tem 2019
13
1
Tekrardan selamunaleyküm arkadaşlar. Bir numara sevgilimi sürekli olarak rahatsız ediyor, kim olduğunu bilmiyorum. WhatsApp profil fotoğrafı yok, ismi yok. Bir kaç tane uygulama denedim ama sonuç vermedi. Bu numaranın kime ait olduğunu nasıl bulabilirim? Bir program öneriniz, bir taktik öneriniz varsa söyler misiniz? Teşekkürler.

'The Wolf

Kıdemli Üye
22 Nis 2021
4,043
35
2,565
Tanrı dağı
Tekrardan selamunaleyküm arkadaşlar. Bir numara sevgilimi sürekli olarak rahatsız ediyor, kim olduğunu bilmiyorum. WhatsApp profil fotoğrafı yok, ismi yok. Bir kaç tane uygulama denedim ama sonuç vermedi. Bu numaranın kime ait olduğunu nasıl bulabilirim? Bir program öneriniz, bir taktik öneriniz varsa söyler misiniz? Teşekkürler.
Görüntülerin Ss ini Alın Daha Sonra Sibere Şikayet Edin
sibermail adresi [email protected] adrese gerekli kanıtlar ile başvurun

19 May 2020
238
3
84
numarayla facebook ve instagrama giriş yapmaya çalış hatalı şifre gir, daha sonra şifremi unuttuma tıkla bu kişi sen misin diye sorar ordan alır yürürsün.

E-Lite

Üye
4 Eyl 2021
55
1
14
İnsecure World
Peki Öncelikle numaradan bilgi topluyarak numaranın hangi şirkete bağlı olduğunu öğrenmeye başlayabilirsin ve o şirkete ait numaraya belirli bir ücretle kime ait olduğunu öğrenebilirsin keyifli forumlar dilerim:)

HypersSS

Yeni üye
23 Tem 2019
13
1
Peki Öncelikle numaradan bilgi topluyarak numaranın hangi şirkete bağlı olduğunu öğrenmeye başlayabilirsin ve o şirkete ait numaraya belirli bir ücretle kime ait olduğunu öğrenebilirsin keyifli forumlar dilerim:)
Kişi bilgilerinin gizli kalmasını istiyormuş. Başarısız. Başka öneriniz var mı?

E-Lite

Üye
4 Eyl 2021
55
1
14
İnsecure World
Sosyal mühendislik ile bulunabiliyormuş sanırım, nasıl olduğu hakkınd bilginiz var mı?
Hocam dediğim gibi yapıp riske girmeden kolayca yapabilirsiniz

Sosyal Mühendislik Nedir?

Sosyal mühendislik, saldırganın istediği şekilde davranmanızı sağlayan psikolojik bir saldırı türüdür. İnsanların tanımadıkları biri için yapmayacakları şeyleri yapmalarını sağlama sanatıdır. Teknoloji kullanımından çok insanların hile ile kandırılarak bilgi elde edilmesidir.

İnsanlar kandırılma ihtimalinin çok düşük olduğunu düşünür. Bu ortak inancın farkında olan saldırganlar, isteklerini çok akıllıca sunarak hiç kuşku uyandırmadan kurbanların güvenini sömürürler.

Aldatmak, kandırmak, dolandırmak gibi kavramlar binlerce yıldır var olmuş kavramlardır. Ancak saldırganlar bu tekniği dijital ortamda kullanmanın da son derece etkili olduğunu keşfetmiştir.

Sosyal Mühendislik; basit tarifiyle dolandırıcılığa benzese de, genelde bilgi sızdırmak veya bir bilişim sistemine sızmak için kullanılabilen bir yöntemdir. Bu yöntemde genel olarak saldırgan mağdur ile yüz yüze gelmez. Kötüye kullanılan unsur ise sistem zafiyetleri değil insan zafiyetleridir.

Zafiyetlerden yola çıkarak örneklendirmek gerekirse, kurumların ya da kişilerin çöplerinde bulunabilecek imha edilmemiş dokümanlar üzerinde bulunan ve geçerliliğini yitirmemiş bilgiler sayesinde kurumlar ve kişiler hakkında önemli bilgilere ulaşılabileceğinden bahsedilebilir.

• Bilginiz başkalarının eline geçebilir.
  • Bağlı olduğunuz kurum veya kuruluşun onuru, toplumdaki imajı zarar görebilir.
  • Donanım, yazılım, veri ve kurum çalışanları zarar görebilir.
  • Önemli verilere erişim engellenebilir, parasal kayıplar ve vakit kaybı yaşanabilir.

Sosyal Mühendislik Teknikleri

• Omuz Sörfü
  • Çöp Karıştırma
  • Truva Atları
  • Rol Yapma
  • Oltalama
  • Tersine Sosyal Mühendislik

Sosyal Mühendislik Sızma Hedefleri

• Sistemi Ele Geçirme
  • Kritik Bilgilere Erişim
  • Hedef Sistemlere Erişim Sağlama
  • Yönetici Hakkı Elde Etme
  • Sistemde Kalıcı Olma
  • Gizlilik

GÖZDEN GEÇİRİN İŞİNİZE YARİYACAKTIR
KEYİFLİ FORUMLAR:)

SWERNE

Yeni üye
29 Tem 2021
48
1
11
24
Eğer numara hakaret içeren taciz içeren bir mesaj, sesli konuşma, yada çağrı spam ı yapıyorsa polise gidebilirsin. Kişi bulunur ancak polisin çok ilgileneceğini zannetmiyorum en fazla kişiyi bulurlar. Resmi olarak numara sorgulama yerleri var diye biliyorum. 11880 deneyebilirsiniz.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.