Çözüldü Odin Virüsü Nasıl Temizlenir?

Azerbaian Security

Katılımcı Üye
18 Nis 2015
275
0
Selam Arkadaşlar. Bilgisayarıma Odin Virüsü Bulaştı. Bilgisayarımda "Kaspersky Total Security" Antivirüsü var. Kaspersky virüsü silemiyor. Siliyor ama virüs yeniden ortaya çıkıyor. Kaspersky virüsü sildiği zaman bilgisayarın yeniden başlatılması gerektiğini söylüyor. Bilgisayar yeniden başlatıldıktan sonra virüs yine ortaya çıkıyor. Antivirüs tam silemiyor. Lütfen yardım edin. Bilgisayarım tehlike altında. Kaspersky 30 günlük deneme kullanıyorum. Virüsün konumu :

C:\Users\User\AppData\Local\Temp\Core-versions-compare\odin.exe

Hep bu konumdan tekrar-tekrar ortaya çıkıyor. Yani her zaman. Virus Total yükleyerek baktım. Çok tehlikeli virüse benziyor. Kalıcı olarak silemiyorum. Antivirüs bile başaramıyor. Lütfen yardım edin. Teşekkürler

Moderatör tarafında düzenlendi:

Azerbaian Security

Katılımcı Üye
18 Nis 2015
275
0
Cevap: Odin Virüsü

Ben arastirma yaparken soyledikleriniz daha once benim karsima cikmisti. Denedim ama ise yaramyor. Virus siliniyor ama biligsayar yeniden baslatildigi zaman geri geliyor. Ne yapiyorsam olmuyor. Hep ayni konumdan cikiyor. Kalici olarak bulasmis gibi. Bilgisayarimdaki virusume bir bakiniz lutfen :

https://www.virustotal.com/gui/file/8d88500579e32ee4dae2f5a2991c93d35e2f07edac977f2f393506c737c3c1e0/detection

Bir turlu silemeiyorum. Lutfen yardim edin. Antivirus bile basarisiz

Ariss

Kıdemli Üye
8 Mar 2016
4,583
114
uzay
Cevap: Odin Virüsü

Merhaba, inatçı bir malwarekaldırmanın en iyi yolu güzel bir format atmaktır. Bunun haricinde Dr.web veya GridinSoft Anti-Malware gibi yazılımları kullanmayı deneyebilirsin

filolog6868

Yeni üye
14 Ocak 2019
31
0
Format öneririm böyle inatçı virüsler için fakat attığınız virustotal sonuçlarına baktım sanki bir kms aracı gibi aktivasyon aracı hacktool kms falan yazıyor yani zararsiz olabilir ilk olarak dosyanın kendini koruması için hangi yazılimi kullandığıni bulun bulabilirseniz kendinizde silebilirsiniz mesela darkcomet rat kapanmamak için notepad i kullanır arkada açık tutar o sayede kapanmaz silinmez notepad in görevini sonlandırdım bu sayede o virüsünde görevini sonlandırdım ve silindi bir daha gelmedi bu dediğiniz viruste bu mantıkla çalışıyor olabilir bence hiç uğraşmayın format atın ama dediğim gibi bir Windows aktivasyon aracının dosyası olabilir

OBT is HeRYerDe

Kıdemli Üye
11 Ara 2020
2,682
1,533
Saldırı Timleri Grup Komutanlığı
Merhaba,

Dosya bir Windows çekirdek dosyası değil. Bu nedenle teknik güvenlik derecesi
% 84 oranında tehlikelidir.

Nasıl Kaldırılır?

.odin dosya uzantılı virüsü tarafından bloke olmuşsa kendinizi kötü hissetmeme gerek yok dostum, hemen .odin uzantılı fidye yazılımı bilgisayarınızdan kaldırmak için Reimage adlı uygulamayı kullanmalısın, .odin dosya uzantılı Fidye yazılımını silmek için en iyi yöntem olarak tavsiye ediyorum. Fakat bu virüs bazı durumlarda virüs kurtulma programlarını da bloke edebiliyor. Bu durumda bilgisayara Format Atmak en iyi yöntem.

Saygılarımla...
♾ OBT is HerYerDe

---------------------------

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.