Çözüldü Öğrenci Değişim Programları hk. ( Erasmus, Mevlana vb )

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

\WoRTeX-CoSMoS/

Kıdemli Üye
27 Eki 2009
2,654
1
Herkese merhabalar,

öncelikle konuyla ilgisi olmayan arkadaşlar lütfen gereksiz yorum yapmasın.

Kısaca anlatmam gerekirse ;

Yurtdışındaki üniversite 2 doğu dilleri edebiyatı ( Türkçe & Farsca ) okuyan arkadaşım. 2. yarıyıl için Mevlana değişim programı ile Uludağ Üniversitesi edebiyat fakültesini kazandı.

Fakat geldiğinden beri derslerde zorluk çekiyor bende elimden geldiği kadar yardım etmeye çalışıyorum fakat orada öğrendi şekilde burada farkı türden şeyler gördüğünü söylüyor.

Oradaki koordinatörler de fazla sevecan olmadığı için ne yapacağını tam olarak bilemiyor.

Koordinatör ona "Öğretmenlerine yabancı uyruklu olduğunu bildir" demiş bunu yaparken de öğrenmenlerden "Yani ne yapmam gerek?" gibi cevaplar alınca iyice bir tuhaf olmuş.

Bu konuda bilgisi olan arkadaşlara sormak istediğim şudur ;

Öğretmenler sınıftan yabancı öğrenciler olduğunu bilince ne yapıyorlar?

Bu onlara ek bir fayda sağlıyor mu?

Sınavda aynı tip sorular mı alıyorlar?

Bu konuda bir bilgi alabilirsem çok sevinirim.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Umutarslan

Katılımcı Üye
8 Ocak 2017
439
0
Evet. Bir sınıf nasıl muamele görürse yabancı uyrukluda o muameleyi görür. Ayrım yapılmaz. Ama bazı hocalar belki tölerans gösterebilir. Artık oda hocaya kalmış

ImSoSoRy

Katılımcı Üye
18 Tem 2013
600
0
YAZILIM
Bu Hoca'ya Bağlı Ne Yazıkki Normalde Yapmaması Gerekiyor Ama Hoca İsterse Üniversite Olduğu İçin 100 'lük Kağıt Versen 0 Verse Hiç Bi Hak İdda Edemezsin Şikayetci Olsan Dahi Haksızsın Milli Eğitim Seninle İlgilenmiyor Ne Yazıkki Üniversite Böyle Dostum O Yüzden Köprüyü Geçene Kadar Mecburen Sessiz Kalıcaksın Ve Ortama Uyucaksın Üniversite Ortamı Hocaları Profeösörleri Sıkıntı Çıkarabiliyor.

rabitot

Üye
12 Haz 2016
203
0
Benim yakin cevremden bir abimde rusya kazan da okuyordu bu olayları on iyice sormuştum hani biz gidince yada yabancı birisi gelirse gibisinden, yurd dışında da burda da aynıdır hocanın insafına kalmışsındır demişti, hocalarına yabancı olduğunu söylesin ne yapmam gerekiyor gibisinden cevaplar aldığında ise zorluk cekdiğini anlatsın ne yapması gerektiğini sorsun o zaman yol istiyomuş gib olucaktır üstü kapalı olarak da hangi hocaların yardıma açık olduğunu da belki anlayabilir.

mehmetx93

Uzman üye
2 Eyl 2010
1,395
1
Bu Hoca'ya Bağlı Ne Yazıkki Normalde Yapmaması Gerekiyor Ama Hoca İsterse Üniversite Olduğu İçin 100 'lük Kağıt Versen 0 Verse Hiç Bi Hak İdda Edemezsin Şikayetci Olsan Dahi Haksızsın Milli Eğitim Seninle İlgilenmiyor Ne Yazıkki Üniversite Böyle Dostum O Yüzden Köprüyü Geçene Kadar Mecburen Sessiz Kalıcaksın Ve Ortama Uyucaksın Üniversite Ortamı Hocaları Profeösörleri Sıkıntı Çıkarabiliyor.

Üniversiteye kadar gelip ilgiyi milli eğitimden bekliyorsan ondada bi problem var :) :) :)

Konuya dönersek hocasına göre değişir. Hoca dersleri anlaman konusunda yardımda edebilir seni de diğer öğrenciler gibi varsayıp gözmezden gelebilir. tamamen hocaya bağlı. Kimse niye yardım ediyonda demez niye etmiyonda demez. Hiç bi yerede ben anlamıyom diye itiraz da edemezsin etsen de bi şey olmaz. Zaten kendi tercihinle gidiyorsun sonuçlarını göze alabilmen gerekiyor.

ImSoSoRy

Katılımcı Üye
18 Tem 2013
600
0
YAZILIM
Üniversiteye kadar gelip ilgiyi milli eğitimden bekliyorsan ondada bi problem var :) :) :)

Konuya dönersek hocasına göre değişir. Hoca dersleri anlaman konusunda yardımda edebilir seni de diğer öğrenciler gibi varsayıp gözmezden gelebilir. tamamen hocaya bağlı. Kimse niye yardım ediyonda demez niye etmiyonda demez. Hiç bi yerede ben anlamıyom diye itiraz da edemezsin etsen de bi şey olmaz. Zaten kendi tercihinle gidiyorsun sonuçlarını göze alabilmen gerekiyor.

Ya Anlatmak İstediğimi Anlamışsın Zaten Hocam :) Sende Ambarda İğne Arar Gibisin He Anlatmak İstediğim Baskı Yapıyor Adamlar Üzerinde Elinden Bişey Gelmiyor.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.