Ölmek Üzere Yardımmmm......

yakko_222

Üye
26 Ara 2007
145
0
arkadaşlar bende pitbull var saat 3 gibi pişmis balık yedirdim 1 saat öncede taze çiğ süt verdim köpek ne var ne yok kustu gözleri kaydı zavallının parada yok veterinere ***üreyim ne yapmalıyım olduğu yerde yığılıp kaldı acilllllllllllllllllllll

Beyza1

Üye
22 May 2013
82
0
Slm, kardesim sen yien bi veterinere getir, bakarsin hayrina bi bakarlar.

Yazik günah ya, Balik ve ardinda süt...bunu biz insanlar dahi red ediyoruz, zehirledin zavalli hayvani bilmeden:(

yakko_222

Üye
26 Ara 2007
145
0
amaliyatmı edim dalgamı geçiyon reis ne yedireyim
hay ulan aklımada gelmedi hiç ya ah jax ahhhh

blink1337dagger

Kadim Üye
7 Kas 2011
5,261
43
Chicago İL
Yazik günah ya, Balik ve ardinda süt...bunu biz insanlar dahi red ediyoruz, zehirledin zavalli hayvani bilmeden:([/COLOR][/B][/I][/QUOTE]

Çok bilinen yanlış bir kavramdır . eger balık bayat ise sütle ve mide asit i le reasiyona girer ve hazmı zorlaştırır buda zehirlenme dedigimiz olayı oluşturur

Beyza1

Üye
22 May 2013
82
0
Sen zaten ameliyat edemezsin kardesim.
Hem ameliyat gerektigini de bilmiyorsun ki, yoksa veteriner misin sen ?

Neyse kolay gelsin, köpegine de gecmis olsun, ev ilaclari ile insallah iyilesir

Beyza1

Üye
22 May 2013
82
0
@ prototye Arkada$, yazdiklarin dogrudur.
Ama her ihtimale karsi biz yine red ediyoruz ki köpek migdesi zaten kaldiramaz böyle bir konstulation'u diye düsünüyorum...

yakko_222

Üye
26 Ara 2007
145
0
walla bol bol su dayıyom giderse gider nolcak yapacak bişi yok hakkını helal et jax öteki taraftakilere slm gönder öteki tafartakinlerden bişi isteyen varsa sölesin acele uzatmaları oynuyo jax....

yakko_222

Üye
26 Ara 2007
145
0
yaw arkadaşlar ben sordum kusması iyiymiş 2 veya 3 saate bişeyi kalmazmış şansa bıraktık yani ya hro ya mero

Redcoatx

Üye
19 Nis 2013
216
0
System32
Sakin ol köpeklerde bu reaksiyonlar hızlı gerçekleşmez arkadaşlar abartmayın.

Şimdi dediklerimi dikkatli oku ;

İlk olarak köpeği hiçbir şekilde fazla hareket ettirme , bi kaba su doldur eğer maması varsa diğer bi kabada mama doldur yoksa eline ekmek için al bak dikkat et ekmek için sadece ekmeğin içini.Köpeği oturt ve tane tane yavaş yavaş ekmeği yedirt suya bandırarak.
Kısa aralıklar ile su içmesini sağla su çok önemli , köpek bunları yedirdikten sonra eğer bir daha kusarsa zehir %80 olarak vücuddan çıkmış olur.

Bunları yaparken atıyorum bir avuç ekmek içi yedirdikten sonra suyu içmeyi kabul etmesse ayağa kadlrı yavaşçana yürütmeye çalış eğer azcık bile gayret ediyorsa işlem etkili oluyor demektir.Köpek kalkıp yürümeye çalışırsa bırak durduğu yerde yedirt.

Ekmek içi ve su. bunları yaparsan köpeğine bir zarar geliceğini sanmıyorum ama %100 sonuç alırsın da diyemem önceden sadece bir kez denedim sokak köpeğinde zehir kapsülü yutmuştu başarılı sonuç aldık.

Bunları bilimsel olarak yazıyorum gönül rahatlığıyla uygula Elazığ veterinerliği 3.sınıfta bıraktım.

Şimdiden geçmiş olsun inşallah durumu düzelir.
Bu arada morelini yüksek tut pozitif düşün her zaman umutsuluğa kapılma köpeğide umutsuzluğa bağlama.

karaalp

Yeni üye
29 May 2013
9
0
bol bol su içmesini ve kusmasını sagla köpeginde ishal de göreceksin ishalde azaldıgında tamamen kurtulmuş olacak

onat1998

Katılımcı Üye
24 Haz 2012
336
0
Hacı öncelikle geçmiş olsun her ihtimale karşı veterinere g ö türmeni tavsiye ediyorum.Bir de bir şey dikkatimi çekti.Biliyorum yanlışıkla yapmışsınız balık olayını.Ben onun kafasında değilim.Ama hani ölücekse ölsün ne yapalım sözü beni rahatsız etti.Hayvanlara sevgiyle yaklaşmanı öneririm.Bakamayacaksan da bari bakabilecek birine ver köpeği.

Tehlike67

Katılımcı Üye
21 Nis 2013
332
0
Yazik günah ya, Balik ve ardinda süt...bunu biz insanlar dahi red ediyoruz, zehirledin zavalli hayvani bilmeden:([/COLOR][/B][/I]

Çok bilinen yanlış bir kavramdır . eger balık bayat ise sütle ve mide asit i le reasiyona girer ve hazmı zorlaştırır buda zehirlenme dedigimiz olayı oluşturur[/QUOTE]
Doktorlar gıbı koustun be :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.