Oltalama nedir nasıl yapılır?(en basit anlatım)

bugnoloji

Yeni üye
26 Şub 2021
20
6
Not: Eğitim amaçlıdır
Yanlış amaçlarla kullanımı halinde yanlış kullanan kişi hakkında yasal süreç başlatılır

Tekrardan merhaba
Öncelikle oltalama yani "fishnig"
Dediğimiz saldırı az çok tahmin ettiğiniz gibi dikkatsizlik yüzünden başarılı olan bir saldırı türüdür yani kısaca yeni nesil dolandırıcılık da diyebiliriz

Şimdi sizlere bir oltalama toolunun nasıl çalıştığını gösterelim

Gerekli sistemler
Kali yada linux tabanlı sistemler
Android (termux)

Linux , Kali linux
Sırasıyla root terminal emülatörüne

# git clone https://github.com/thelinuxchoice/bla
ckeye

# cd blackeye

# bash blackeye.sh

# cd blackeye-im

Sonra istediğiniz hesabı seçin ve kendi ip adresinizi yazın (orada gözükecektir)
Ardından hangi hesabi seçtiyseniz ordaki linki kopyalayın ve sonuna orda yazan ip adresini yapistirin
Örnek link.com/192.168.0.2
Ve kurbana linki atın
Örnek hesabınızda virüs bulundu acil oturum acın vs.. şeklinde mesaj atın
Linke basıp girince orada gözükecektir

İyi amaçlı kullanın diyecektim ama hiç kullanmayın :)

Writed by Bugnoloji
Soruları bekliyorum

Son düzenleme:

SecurityFaTHeR

Uzman üye
4 Şub 2022
1,324
361
Not: Eğitim amaçlıdır
Yanlış amaçlarla kullanımı halinde yanlış kullanan kişi hakkında yasal süreç başlatılır

Tekrardan merhaba
Öncelikle oltalama yani "fishnig"
Dediğimiz saldırı az çok tahmin ettiğiniz gibi dikkatsizlik yüzünden başarılı olan bir saldırı türüdür yani kısaca yeni nesil dolandırıcılık da diyebiliriz

Şimdi sizlere bir oltalama toolunun nasıl çalıştığını gösterelim

Gerekli sistemler
Kali yada linux tabanlı sistemler
Android (termux)

Linux , Kali linux
Sırasıyla root terminal emülatörüne

git clone GitHub - thewickedkarma/blackeye-im: Ultimate phishing tool powered with ngrok and serveo.net

cd blackeye-im

chmod +x ./tmxsp.sh

./tmxsp.sh

Sonra istediğiniz hesabı seçin ve kendi ip adresinizi yazın (orada gözükecektir)
Ardından hangi hesabi seçtiyseniz ordaki linki kopyalayın ve sonuna orda yazan ip adresini yapistirin
Örnek link.com/192.168.0.2
Ve kurbana linki atın
Örnek hesabınızda virüs bulundu acil oturum acın vs.. şeklinde mesaj atın
Linke basıp girince orada gözükecektir

İyi amaçlı kullanın diyecektim ama hiç kullanmayın :)

Writed by Bugnoloji
Soruları bekliyorum
tool fixli ama yinede eline sağlık

Hackeradamx

Yeni üye
29 Haz 2022
15
4
Hacker olmak istiyorsanız kurs alın devlete atanın başınızı derde sokmaya gerek yok zaten hackerlar genelde devlete çalışır.

bugnoloji

Yeni üye
26 Şub 2021
20
6
Hacker olmak istiyorsanız kurs alın devlete atanın başınızı derde sokmaya gerek yok zaten hackerlar genelde devlete çalışır.
Ek olarak illaki bir meslek olarak düşünmeyin bunu. Örneğin ben beyazım amacım öğrenmek. Kimse tam anlamıyla bir "hacker" olamaz zaten
ilim hiçbir zaman basit birşey öğrenerek tamamlanamaz umarım anlatabilmişimdir yeni başlayan arkadaşlarımıza

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.