*Online Fps Oyun Nasıl Yapılır*

Cheat Console

Katılımcı Üye
1 Tem 2018
983
1
mesaj yazmyn
Öncelikle burdan Unity3D'yi indirip kuruyoruz. Daha sonra Unity'i açıyoruz. File > New Project bölümüne tıklıyoruz.

site linki
https://unity3d.com

ihtiyacımız olan fps kit linki aşağıda vericem

Not

kit olmassa unity 5 de deneyin kesinlikle olucaktır

site linki

Fps 3.0 Kit
Dosya.tc - Ücretsiz, Hızlı ve Kolay Dosya Paylaşımı

Fps 2.0 Kit

Dosya.tc - Ücretsiz, Hızlı ve Kolay Dosya Paylaşımı
Virüs Total

https://www.virustotal.com/#/url/82...a972c2d2e8498014c85f44526bb15f2464c/detection

https://www.virustotal.com/#/url/31...79f31fe47e9841c526834b75353345c2282/detection

7823510_orig.png

Oyunumuzun dizinini belirleyip Create butonuna tıklıyoruz.

1604056_orig.png

Siteden indirdiğiniz FPS Kit'i rar'dan çıkartıp, oyunumuza belirlediğimiz dizindeki (bir üst resim) Assets klasörüne atıyoruz.

6882397_orig.png

Ardından Kit'i açıyoruz ve biraz bekledikten sonra karşımıza Importing Package bölümü geliyor. Burda Import'a tıklıyoruz ve dosyaların ayıklanmasını bekliyoruz.

9013298_orig.png

Import işleminin ardından exitgames.com sitesine giriyoruz. Bu sitede kendimize bedava server oluşturacağız.

8716815_orig.png

Sing Up butonuna tıklayıp geçerli bir e-posta adresi giriyoruz. Daha sonra e-posta adresimize gelen link ile hesabımızı aktive ediyoruz.

5964796_orig.png

Kendimize bir şifre ediniz Start using Photon'a tıklıyoruz

8187855_orig.png

Hesabımız geldikten sonra Dashboard > My Applications'a tıklıyoruz. Gelen sayfamızdaki Application Id'yi kopyalıyoruz.

4560566_orig.png

Ardından Unity'e geçip Alt + P tuşlarıyla Photon Setup'u açıyoruz. (İlk seferde açılmayabilir. Açılmazsa tekrardan Alt + P'ye basın) Ve Setup'a tıklıyoruz.

3895250_orig.png

Daha sonra Photon'un sitesinden kopyaladığımız Application Id'mizi Your AppId bölümüne yapıştırıp Save'e tıklıyoruz.

6652534_orig.png

Photon işlemini bitirdikten sonra Unity'de Project Bölümünden (altta dosyaların olduğu kısım) FPS Kit 2.0 > MultiplayerScenes'e girip, MainMenu Scene'sini açıyoruz. Daha sonra File > Build Settings'e tıklıyoruz.

8101845_orig.png

Gelen ekranda Add Current'e tıklıyoruz ve Scene'miz Scenes In Build ekranına geliyor. Akabinden Map Bunker Scene'sini Project bölümünden açıyoruz ve tekrardan Add Current butonuna tıklıyoruz. Map Jumper Scene'sinide aynı şekilde ayarlıyoruz.

8276255_orig.png

İşlemlerimiz bittikten sonra Build'e tıklıyoruz ve Oyunumuzu istediğimiz dizine kaydediyoruz. Bu işlemlerden sonra oyununuzu online oynayabilirsiniz. Sitemize yakında eklenecek derslerle harita tasarlamayı, script editlemeyi ve görsel efektleri öğrenebilirsiniz. Takipte kalın...

8470145_orig.png

Son düzenleme:

Huaweis

Uzman üye
16 Tem 2016
1,236
0
Eline sağlık daha okumadım ama hemen okuyacağım!

Okudum ve yararlı olduğunu gördüm fakat photon kullanmayacak olsak vps ile server açmayı öğretebilir misiniz? Çünkü photon 10-20 kişiden sonra çok pahalı hale geliyor.

Son düzenleme:

Cheat Console

Katılımcı Üye
1 Tem 2018
983
1
mesaj yazmyn

teşekkürler paşam forumda göremedim ondan paylaşıyım dedim

Okudum ve yararlı olduğunu gördüm fakat photon kullanmayacak olsak vps ile server açmayı öğretebilir misiniz? Çünkü photon 10-20 kişiden sonra çok pahalı hale geliyor.

oyun içinmi paşam valla göstermek eğitim vermek yasak yazıyor forum kurallarında olmasa yardımcı olurdum

Moderatör tarafında düzenlendi:

turtle12

Yeni üye
24 Mar 2018
46
0
Google mapta gezebilceğimiz bir açık dünya oyunu yapsalar gta 5 google map modu gibi bişey :(

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.