Online ödeme sistemleri

SoLD

Üye
15 May 2016
54
0
Bu paypal yada paytr tarzı online ödeme sistemlerinin çalışma mantigi nedir yani nasil tüm bankalardan para çekebiliyorlar ve komisyon oranları nasıl bu kadar düşük bankalara göre php de kodu mu var bu işin bulamadım da bilen varsa cevap bekliyorum

teguardian

Katılımcı Üye
15 Mar 2019
579
0
Anladığım kadarıyla nasıl tüm bankalarla işlem yapabiliyoruz tarzı bir soru sordunuz sanırım.
Genellikle bu tarz işlemlerin gerçekleştirilebilmesi için firma bu tarz bankalarla anlaşmalar yapıyor bu sebepten ötürü kendilerine özel bir ücret elde ediyorlar.

xMit

Uzman üye
13 Mar 2016
1,202
10
Root@xMit:~#
Bu paypal yada paytr tarzı online ödeme sistemlerinin çalışma mantigi nedir yani nasil tüm bankalardan para çekebiliyorlar ve komisyon oranları nasıl bu kadar düşük bankalara göre php de kodu mu var bu işin bulamadım da bilen varsa cevap bekliyorum

Pay Tr Anonim Şirketi ile uzun yıllardır çalışıyorum . Firmanın bütün bankalar ile anlaşması bulunmakta , detaylı bilgi için post kasılmaması adına öm atarsan her soruna cevap veririm .

SoLD

Üye
15 May 2016
54
0
sanal pos çalişma mantığı bankanin verdiği api koduna göre yapiliyor benim demek istediğim paypal gibi şirket gidip bütün bakalarla tek tek anlaşma mi yapıyor yoksa kendilerimi api kodu yaziyorlar

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.