Online oyunlarda sahte paket yollayıp hile yapılabilir mi?

barkin72

Yeni üye
11 Ağu 2015
26
0
Kirklareli
Arkadaşlar bir browser oyunu oynuyorum wiresharktan takip ettim.Tls 1.2 protokolüyle bilgisayarım application data diye veri gönderiyor oyunun serverine.Şimdi merak ettiğim şu bilgisayarımın servere yolladığı application datayı nasıl okuyabilir,düzenleyebilir ve editlenmiş bir şekilde servere gönderebilirim?.Bu konuda bilgisi olup yardımcı olabilen olursa çok mutlu olurum.

furkannzmn

Yeni üye
7 May 2021
40
0
yapamazsın yapamazsın yapamazsın..
Oyun sunucusuna erişim yetkin yoksa olmaz bu iş. Biraz programlama biraz da veritabanı öğrenseniz böyle sorular sormaya bile gerek kalmaz. Taaaa tutmuş viresharka bakıp paketi bulmuşsunda soru açmışsın burda :D
Bunu yapacağına bir programlama dili öğrenmeye başlayabilirdin

barkin72

Yeni üye
11 Ağu 2015
26
0
Kirklareli
yapamazsın yapamazsın yapamazsın..
Oyun sunucusuna erişim yetkin yoksa olmaz bu iş. Biraz programlama biraz da veritabanı öğrenseniz böyle sorular sormaya bile gerek kalmaz. Taaaa tutmuş viresharka bakıp paketi bulmuşsunda soru açmışsın burda :D
Bunu yapacağına bir programlama dili öğrenmeye başlayabilirdin

Aslında basit bir tarayıcı oyunu şimdi farz et bir görev yaptım 30 coins kazandım ben o paketi tekrar tekrar göndersem serveri sürekli görev yapmış gibi kandıramaz mıyım?Kast ettiğim şey zaten sunucuyu hackleyip değerleri değiştirmek değil o seviyede olsam buraya sormazdım.

XKaraGERGEDANX

Uzman üye
19 Ocak 2021
1,372
113
3301/1.1.ano
dostum sunucu ip sini alıp udp unicorn falan gibi bir şey le vurup sunucuyu durdurabilirsin tcp protokolü daha etkili olur dos atılıyor mu bak araştır atılıyor da sen araştır sadece sen donmuyorsun diğer oyuncular donakalıyor diye biliyorum

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.