OnlineCrackMe Çözümler // REVO*

REVO*

Uzman üye
25 Ara 2010
1,359
2
Giriş Aşaması : OnlineCrackMe'ye Giriş Yap.
azl2q5.png

Placeholder'da şeffaf bir biçimde base64 yazıyor.
Decode edince admin1 - password1 çıkıyor karşınıza zannediyorum çoğunuz bu kısmı yapabildi.

V1 Aşaması : OnlineCrackMe:paraları Götür.
Strings = Terminal ile kullanılıp dosyanın içindeki kelimeleri seçer./flag yoktu en sona gizledim.
BLaDov.png

Şifreyi tahmine bırakmıştım yani brute force top10 password ilk deneyeceğinizde bulabileceğiniz.
123456'ydı.

V2 Aşaması : OnlineCrackMe:Süpermen.
V2'de şifre kurtarmanız isteniyor meryemin gerekli bilgileri sayfanın içerisinde dahildi yazıp şifreyi buluyordunuz.

V3 Aşaması : OnlineCrackMe:polise Yardım.
Bu aşamada steganography denen yöntem kullanılıyor.Steganography resimin içersine gizli mesaj saklamadır.Aşağıdaki siteden resmi yükleyip decode edince çözüme ulaşıyordunuz.
Steganography Online

Arkadaşlar mantıksız olmuş yok çok saçma tarzı yorumlarada açığım ben kendimle barışık bir insanım özelden değil burdan da yazabilirsiniz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
3 Eki 2009
242
0
>cd /d
dtmf decoderle uğraşıyorum 2 saattir ben de :D 2832248983 bu sayıya ulaştım dtmf decode yaptığımda en son frekanslarıyla bir şeyler yapmaya çalışıyordum şifre için :D

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.