OpenVpn Kuramadım

bayburt-1997

Katılımcı Üye
7 Haz 2010
297
0
Selamun Aleyküm arkadaşlar. Öncelikle iyi günler. Son zamanlarda Google Cloud'dan elde ettiğim ubuntu 14 yüklü sunucumda openvpn kurmak istiyorum. Ancak bir türlü başarılı olamadım. Aslında kurulumu sorunsuz bir şekilde hallediyorum ancak en sonunda oluşan .ovpn uzantılı dosyayı bilgisayarıma indiremiyorum. "scp" komutuyla dosyayı kendi bilgisayırıma indiremiyorum. Bu sorunun çözümünü bilen arkadaşlar var mı ?
NOT: Google Cloud'a yen kaydolan herkese kredi kartı bilgilerini girdiği taktirde (Sanal kart da olur.) 1 yıl geçerli 300 dolarlık kredi veriyor. Bu krediyle ubuntu, windows, centos .... gibi bir çok yazılımın kurulu olduğu istediğiniz özellikli sunucuyu açıp, benim gibi hobi amaçlı istediğiniz sistemleri kurabilirsiniz. Sanal kart oluşturduğunuz takdirde yeni bir üyelik daha açıp ona da farklı kart bilgilerini girdiğinizde yine 300 dolarlık hediyeyi alıyorsunuz. Ben spama düştüm. Siz dikkatli olun.
:D
Sanal kart bilgilerinizi yaptıktan sonra sizden kartın gerçek olup olmadığını anlamak adına 1 dolar çekecek. Ancak onu çektikten 1 dakika sonra aynen geri yatıracaktır. Endişelenmeyin.
Şimdiden yardımcı olan olmak isteyenlere teşekkür ederim.

bayburt-1997

Katılımcı Üye
7 Haz 2010
297
0
Cevabınız için teşekkür ederim. Ben openvpn'i zaten sunucuma kurdum. client.ovpn isminde bir dosya da oluşturdum. Şuan ilk niyetim o dosyayı bilgisayarıma aktarmak :) Bunu başaramıyorum. scp komutunu kullanıyorum. Ancak bir türlü dosyayı alamadım.
Zaten o dosyayı alamazsam, kurulumda yanlışlık yapıtığımı düşünüp sizin verdiğiniz linkteki gibi tek tek adımları kendim yapacağım. Tekrar teşekkür ederim.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.