"OSİNT" topluluğu oluşturma fikrim var.

Badjojo

Yeni üye
17 Kas 2022
8
1
Merhabalar THT üyeleri!
Ben Rusça,İngilizce,ASYA tabanlı osint toplulukları yakından takip eden biriyim. Bunu yaparken onların birlikte ne kadar hızılı büyüdüğünü ve birbirlerinden ne kadar güzel faydalandıklarını görüyorum.
Bundan dolayı aklıma Türkçe(GEOİNT,OSİNT,İMİNT,METADATA,FORENSİC,İNFORM SECURİTY) tabanlı bir topluluk oluşturmak ve bu işte kendini geliştirmek isteyen arkadaşlarla yürütme fikrim var. ilerde istihbaratçı,gazeteci,diplomat vb.. işlerde kendini gören arkadaşlara faydalı olmak isterim. AMA Türkçe tabanlı OSİNT toplulukları varmı (varsa) bilmem, bundan dolayı size birkaç sorum olacak...
1) TR tabanlı osint topluluk,grub var mı?
2)Aralarınızda bu alanla ilgilenenen arkadaşlar, normal de kaynakları nereden alıyorsunuz yazabilirmisniz ?
3)Böyle bir şeyin içinde olmak istermisiniz?
4)Uygulama olarak aklıma sadece telegram geliyor (çok uygun), başka fikriniz varmı ?
Teşekkürler.

Phobos'

Uzman üye
22 Nis 2022
1,744
1,365
OSINT Kulübü kurmuştum ama kulüp olunca gelen geçen girdiği için konu hakkında çok bir bilgileri olmuyor.

Ekip olarak açılması daha mantıklı olurdu lakin onla da İstihbarat Ekibi ilgileniyordur sanırım.

EX

Deneyimli Moderatör
29 Mar 2020
1,971
1,292
Merhabalar THT üyeleri!
Ben Rusça,İngilizce,ASYA tabanlı osint toplulukları yakından takip eden biriyim. Bunu yaparken onların birlikte ne kadar hızılı büyüdüğünü ve birbirlerinden ne kadar güzel faydalandıklarını görüyorum.
Bundan dolayı aklıma Türkçe(GEOİNT,OSİNT,İMİNT,METADATA,FORENSİC,İNFORM SECURİTY) tabanlı bir topluluk oluşturmak ve bu işte kendini geliştirmek isteyen arkadaşlarla yürütme fikrim var. ilerde istihbaratçı,gazeteci,diplomat vb.. işlerde kendini gören arkadaşlara faydalı olmak isterim. AMA Türkçe tabanlı OSİNT toplulukları varmı (varsa) bilmem, bundan dolayı size birkaç sorum olacak...
1) TR tabanlı osint topluluk,grub var mı?
2)Aralarınızda bu alanla ilgilenenen arkadaşlar, normal de kaynakları nereden alıyorsunuz yazabilirmisniz ?
3)Böyle bir şeyin içinde olmak istermisiniz?
4)Uygulama olarak aklıma sadece telegram geliyor (çok uygun), başka fikriniz varmı ?
Teşekkürler.
Adam sanki forumda kuracağım yazmış? Kitap okumanın faydalarını görüyoruz.

Türkiye de osınt alanında canlı eğitimler yıl boyunca tekrarlanır. Tahmini üniversite de veya kurumsal tabanlı uzun süreli anlatı yayınlarıdır. Daha önce karşıma çıkmıştı. Topluluk olarak bilgim yok. Türkiye de topluluk ile sürdürülebilir bir faaliyet olmadığı için ön planda değili. Alanında iyi eğitmen kişiler ile böyle bir düşünceyi gerçekleştirmen güzel olur. Başarılar seninle olsun. Forumda yer alan istihbarat mensubu kişiler ile istişare yapabilirsin. :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.