Osmanlıca Yazılmış İstiklal Marşı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Gr££D

Kıdemli Üye
27 Haz 2013
2,468
0
Monte Viere
Japonya'nın diline latin alfabesi uymuyor. Bizim dilimize latin alfabesi daha çok uyuyor. Türkçe'deki bazı harfler Arap alfabesinde yok. Sorun bizim anlayıp anlamamamız değil, Türkçe'nin uyup uymaması.

Hali hazirda japon dili romaji olarak latin harfleriyle yazilabiliyor ancak buna ragmen geri kalmayan japonlar hatta bizi gecmis durumda bana kalirsa eger osmanlica ogrenilmesi istemeyen varsa osmanli dusmanidir baska bir sey demiyorum.

Ve su sozlerle bitiriyorum

Kim demiş avrupa insanı medeni
Çırılçıplak bedeni
Medeniyet açıp saçmaksa bedenj
Desene hayvanlar bizden daha medeni

M.Akif Ersoy

'BozKurt

Yaşayan Forum Efsanesi
20 Tem 2013
11,181
6
İstanbul
Hali hazirda japon dili romaji olarak latin harfleriyle yazilabiliyor ancak buna ragmen geri kalmayan japonlar hatta bizi gecmis durumda bana kalirsa eger osmanlica ogrenilmesi istemeyen varsa osmanli dusmanidir baska bir sey demiyorum.

Çırılçıplak bedeni

M.Akif Ersoy

Osmanlıca ögrenilmesini istemiyorum Osmanlı düşmanımıyım ? Kesinlikle hayır Osmanlı ögreneceğine türkçene sahip çık yeter oda elimizden gidiyor yavaş yavaş osmanlıca gelirsede tamamen türkçe gidecek .

Gr££D

Kıdemli Üye
27 Haz 2013
2,468
0
Monte Viere
bir dakika yanlis anlasilmak istemiyorum turkceye sahip cikmaliyiz o konuya bir sey demiyorum.osmalica ogrenilmesini istemiyenlerin osmanli dusmani diye soylememde su aybi art niyet ile istemeynleri kastediyorum. Orayi biraz sert yazmisim.

TCmcht

Katılımcı Üye
14 Tem 2014
740
0
İstanbul

Çırılçıplak bedeni

M.Akif Ersoy

Ben alfabe değişikliğinin geri bıraktığını söylemedim, onu genelde latin alfabesi düşmanları söylüyor. "Bir gecede cahil kaldık" gibi.. Osmanlıcanın Zorunlu olarak öğretilmesini isteyen de Türkçe düşmanıdır.

Matrix24

Kıdemli Üye
27 Haz 2012
2,685
0
istanbul

Çırılçıplak bedeni

M.Akif Ersoy

osmanlının sevilcek tarafı yok fatih sultan mehmet kanuni süleyman dışında unuttuğum varsa affola pek bir şey yapan padişah yok haremler taht kavgaları vs vs özgürlük yok katliamlar zevk sefa dan başka bir şey yok osmanlıyı filmlerdeki gibi 7 cihana hükmetmiş dünyayı alt üst etmiş yok öyle yok böyle gibi abarttıklarına bakmayın özgürlük diye bir şey yoksa evrene hükmetse bile işe yaramaz

COD44

Uzman üye
10 Kas 2011
1,316
0
Olayı bazı arkadaşlar farklı anlamış yani yanlış anlamış hatta Osmanlıca öğrenmek yanlış demişler Türkçe değişmez kimsenin buna gücü yetmez herkesten daha fazla dilimize sahip çıkarız o konuda sorun sıkıntı yok ancak Osmanlı tarihini avrupa bile Osmanlıca öğrenip yazıp çiziyor tabi bize ve tüm dünyaya da istedikleri gibi aktarıyorlar eğer biz kendi atalarımızın eselerini kendimiz orjinal dilinde öğrenmezsek onların bize yazdıklarıyla avunuruz öğrenmek ile kullanmak arasındaki farkı iyi anlamak lazım Osmanlıca öğrenmek bizlere kesinlikle zarar vermez fayda sağlar..Ama herkes sanmış ki Türkçe gitsin Osmanlıca gelsin demişiz..Tekra söylüyorum TÜRKÇEMİZİ KİMSE DEĞİŞTİREMEZ BUNU TEKLİF BİLE EDEMEZ..Bu bizim kendi dilimiz hangi şekilde yazıldığı önemli değil ancak tarihimizide ancak kendi orjinal dilinde öğrenirsen gerçek manada bilgiye ulaşmış oluruz..

'Marksman

Kadim Üye
8 Ocak 2013
5,400
1
2
Arkadaşlar sanki osmanlıca öğrenip hergün tarihi araştirma mi yapicaksiniz ? Bu işin uzmanı kişiler var bu kişiler osmanlıca belgeleri eserleri türkçeye çeviriyor. Biz daha çok bizi geliştircek dilleri öğrenmeliyiz. İngilizce gibi.... Osmanlıca öğrenmenin bize bir faydasi yokki sonuçda hemen hemen tüm belge ve eserler türkçeye rahatça çevriliyor. Çevrilmeyenlerde çevirilmekte.

TCmcht

Katılımcı Üye
14 Tem 2014
740
0
İstanbul
Olayı bazı arkadaşlar farklı anlamış yani yanlış anlamış hatta Osmanlıca öğrenmek yanlış demişler Türkçe değişmez kimsenin buna gücü yetmez herkesten daha fazla dilimize sahip çıkarız o konuda sorun sıkıntı yok ancak Osmanlı tarihini avrupa bile Osmanlıca öğrenip yazıp çiziyor tabi bize ve tüm dünyaya da istedikleri gibi aktarıyorlar eğer biz kendi atalarımızın eselerini kendimiz orjinal dilinde öğrenmezsek onların bize yazdıklarıyla avunuruz öğrenmek ile kullanmak arasındaki farkı iyi anlamak lazım Osmanlıca öğrenmek bizlere kesinlikle zarar vermez fayda sağlar..Ama herkes sanmış ki Türkçe gitsin Osmanlıca gelsin demişiz..Tekra söylüyorum TÜRKÇEMİZİ KİMSE DEĞİŞTİREMEZ BUNU TEKLİF BİLE EDEMEZ..Bu bizim kendi dilimiz hangi şekilde yazıldığı önemli değil ancak tarihimizide ancak kendi orjinal dilinde öğrenirsen gerçek manada bilgiye ulaşmış oluruz..

TÜRKÇEMİZİ KİMSE DEĞİŞTİREMEZ BUNU TEKLİF BİLE EDEMEZ.. Evet ama bugün Osmanlıca'yı geri getirmek isteyenlerin amacı Türkçe'yi kaldırmak, Arap alfabesine ordan da Kürtçe'ye dönmek. Yani Türk ve Türkçe düşmanlığı. Bazı doğruları desteklerken yanlış kişileri desteklememek lazım. Bazı şeyler göründüğü gibi değil artık..

codeW32

Katılımcı Üye
19 Ocak 2013
926
0
İstanbul
TÜRKÇEMİZİ KİMSE DEĞİŞTİREMEZ BUNU TEKLİF BİLE EDEMEZ.. Evet ama bugün Osmanlıca'yı geri getirmek isteyenlerin amacı Türkçe'yi kaldırmak, Arap alfabesine ordan da Kürtçe'ye dönmek. Yani Türk ve Türkçe düşmanlığı. Bazı doğruları desteklerken yanlış kişileri desteklememek lazım. Bazı şeyler göründüğü gibi değil artık..

arkadaş sen kürtçeyi nerden çıkardın ya? Tamam hadi AKP arapça harflere geçirtti onu bi noktaya kadar anlarım(ki böyle bir imkanı yok devrim çıkar bu ülkede) Kürtçenin olayla bağlantısı ne. 1. Dil yapısı osmanlıcadan bile kötü olan kürtçeye geçileceğini düşünecek kadar abartmayın. Çözüm sürecinin yada akp'nin kürtlere olan tavrı ülkenin %5-10'unun bildiği bir dile geçeceğimizi göstermiyor. göstermez ve göstermeyecek.

2. Kürtçeye geçmek istedikten sonra latin alfabesiylede geçilir. Zaten kürtçeye geçtikten sonra sıkıntılı nokta alfabe düzeni olmaz.

İktidarı sevmemenizi anlarım ama bu noktaya getirmeniz cahilliktir.

TCmcht

Katılımcı Üye
14 Tem 2014
740
0
İstanbul
arkadaş sen kürtçeyi nerden çıkardın ya? Tamam hadi AKP arapça harflere geçirtti onu bi noktaya kadar anlarım(ki böyle bir imkanı yok devrim çıkar bu ülkede) Kürtçenin olayla bağlantısı ne. 1. Dil yapısı osmanlıcadan bile kötü olan kürtçeye geçileceğini düşünecek kadar abartmayın. Çözüm sürecinin yada akp'nin kürtlere olan tavrı ülkenin %5-10'unun bildiği bir dile geçeceğimizi göstermiyor. göstermez ve göstermeyecek.

2. Kürtçeye geçmek istedikten sonra latin alfabesiylede geçilir. Zaten kürtçeye geçtikten sonra sıkıntılı nokta alfabe düzeni olmaz.

İktidarı sevmemenizi anlarım ama bu noktaya getirmeniz cahilliktir.

Amaçları Türkiye'de Türk bırakmamak. Kürdistan'ı ayarladılar, az kaldı ilan etcekler. Şimdi de lazistan çıkardılar. Amaçları tarihi dillerimizi öğrenmemizi sağlamak olsa, önce Göktürk alfabesini öğretirler. Özellikle arap alfabesi sevdası var. Arap alfabesi de kürtçe'de kullanılıyor. Hem Türk düşmanlığı hem arap alfabesi hayranlığı bir araya gelince amaç Kürtçe gibi gözüküyor. Yada daha anlayamadığımız başka amaçları var.
Osmanlıcayı bilen %5-10 bile yok demekki amaç ya dediğim gibi Osmanlıca değil ya da çoğunluk önemli değil..

Bu arada parti ismi verme de siyaset olmasın :)

'DECCAL

Katılımcı Üye
18 May 2014
945
0
Arkadaşlar şu saçma tartışmayı bırakın artık dil değişmedi biz değişdik Atatürk sadece harfleri değiştirdi ve bu çok faydalı oldu ama dilimiz değişmedi burada Osmanlıca zenginliği demeyin Osmanlıca Türkçe dir. Ama bizler batılılaşma adını kullanarak benliğimizi kaybettik. Batılılaşma derken ilmini değilde kötü taraflarını aldık. Mehmet Akif`i dinleyemedik "Medeniyet dediğin tek dişi kalmış canavar" sözünü anlayamadık. İşte bütün sorunumuz budur.

NOT: Bu eleştiriler en başta kendimedir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.