Outlook Express KuruLumu [Standart]

RæP LoRDu

Katılımcı Üye
18 Tem 2007
717
4
HipHopLand
ADIM 1:

Outlook Express programını açınız. ('Başlat' menüsündeki 'Programlar' sekmesinden ulaşabilirsiniz.)

ADIM 2:

Program açıldıktan sonra üstteki menü çubuğunda bulunan Araçlar menüsü altındaki Hesaplar sekmesini tıklayınız.
1-araclar-hesaplar.gif

ADIM 3:

Açılan Internet Hesapları penceresindeki Ekle menüsünden Posta sekmesine tıklayınız. Bu işlemi yaptığınızda karşınıza 'Internet Bağlantı Sihirbazı' başlıklı bir pencere gelecek.
2-ekle-posta.gif

ADIM 4:

Görünen Ad bölümüne adınızı ve soyadınızı görünmesini istediğiniz haliyle yazıp İleri düğmesini tıklayınız.
3-gorunen-ad.gif

ADIM 5:

Bu bölümde e-posta adresinizin tamamını giriniz ve İleri düğmesini tıklayınız
4-eposta-adresi.gif

ADIM 6:

Öncelikle Gelen Posta Sunucum Bir .... Sunucusudur bölümünü POP3 seçiniz.
Gelen Posta Sunucusu ve Giden Posta Sunucusu bölümlerini mail."alan adınız" şeklinde giriniz (Örn: Alan adınız 'bizimticaret.com' ise bu alanlara 'mail.bizimticaret.com'; alan adınız 'ataturklisesi.k12.tr' ise bu alanlara 'mail.ataturklisesi.k12.tr' yazmalısınız).
İleri düğmesini tıklayınız
5-pop3-smtp.gif

ADIM 7:

Hesap Adı bölümüne E-Posta Adresinizin tamamını, Parola bölümüne de Parolanızı küçük büyük harf kullanımına dikkat ederek girip İleri düğmesine tıklayınız.
Eğer Parolayı Anımsa seçeneğini işaretlemezseniz posta kutusundan iletilerin alınması sırasında size parolanız sorulacaktır. Kendinize ait bir bilgisayarda bu hesapları kuruyorsanız bu seçeneği işaretlemeniz önerilir.
6-hesapadi-parola.gif

ADIM 8:

Son düğmesine tıklayarak hesabınızı oluşturabilirsiniz.
7-son.gif

Hesabı kurduktan sonra yapmanız gereken bir işlem daha var; Sunucu Kimlik Doğrulaması Ayarı

ADIM 9:

Adım 2'de yaptığınız gibi, üstteki menü çubuğunda bulunan Araçlar menüsü altındaki Hesaplar sekmesini tıklayınız. Açılan Internet Hesapları penceresinde daha önce kurduğumuz hesabı seçip Özellikler düğmesine tıklayınız.
8-ozellikler.gif

ADIM 10:

Açılan pencerenin üst bölümünde Genel, Sunucular, Bağlantı, Güvenlik ve Gelişmiş sekmeleri vardır. Sunucular sekmesine tıklayınız.
9-ozellikler-genel.gif

ADIM 11:

Hesabınızı kurarken yaptığınız ayarları buradan kontrol edebilir, değiştirebilirsiniz. Bu pencerenin alt bölümünde bulunan Sunucum kimlik doğrulaması gerektiriyor seçeneğini işaretleyiniz ve Uygula düğmesine basınız.
10-ozellikler-sunucular.gif

Tercihinize bağlı bir ek seçenek:

Aynı pencerede bulunan Gelişmiş sekmesine tıkladığınızda açılan pencerede çeşitli ek seçenekler vardır. Bunlardan biri de bilgisayarınıza indirdiğiniz iletilerin sunucudan silinmemesini, bir kopyalarının sunucunuzda bırakılmasını sağlayan İletilerin bir kopyasını sunucuda bırak seçeneğidir. Dilerseniz bu özelliği kullanabilirsiniz. Farklı bilgisayarlardan (evden, işten, vs.) iletilerini kontrol edenler için bu seçenek önerilir.
Bu seçeneği kullananların sunucunun izin verdiği posta kutusu kotasının dolması ihtimaline karşı belirli aralıklarla sunucudaki iletilerini kontrol etmeleri önerilir.
11-ozellikler-gelismis.gif

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.