oyun oynamak sitemimi çürütür mü ?

MALLATYALI44

Katılımcı Üye
5 Eki 2019
311
141
soru başlıktaki gibi ben eski bilgisayrda çok oyun oynardım ve gittikçe daha da yavaşladı bataryası falan öldü . şimdide yeni bilgisayar aldım üniversite için gta 5 , pubg (pc) , valorant , ets2 yükledim üniversite başlayana kadar evde boş oturmamak için ancak aklıma bu takıldı okulda sunumlar ve diğer ihtiyaçlarım için özellikle bataryanın sağlam olması gerekiyor bende merak ettim oyun oynamak sitemimi çürütür mü ? çürütürse ne kadar çürütür bataryanın dayanıklılığını etkiler mi ?

EvoHD

Yeni üye
18 May 2020
17
4
Bataryayla ilgili olarak siz oyun oynadıkça bataryaya daha fazla yük bineceğinden zamanla pilin ömrü azalır tabii bu kısa bir süre içerisinde gerçekleşmez.

onun haricinde bilgisayarda bir makine zamanla ömrünü doldurucak hor kullanmayıp sistem gereksinimleri içerisinde çokta abartmayacak şekilde oynarsan sıkıntı olcağını düşünmüyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:

MALLATYALI44

Katılımcı Üye
5 Eki 2019
311
141
Bataryayla ilgili olarak siz oyun oynadıkça bataryaya daha fazla yük bineceğinden zamanla pilin ömrü azalır tabii bu kısa bir süre içerisinde gerçekleşmez.

onun haricinde bilgisayarda bir makine zamanla ömrünü doldurucak hor kullanmayıp sistem gereksinimleri içerisinde çokta bokunu çıkartmicak şekilde oynarsan sıkıntı olcağını düşünmüyorum.
oynadığım oyunlar sistemimin yeterince iyi kaldırdığı oyunlarve 1 ay boyunca yoğun olarak oyun oynayacağım çok etkisi olurmu ?

'Anka

Basın&Medya Ekibi Kıdemli
8 Eyl 2021
3,329
2,515
Merhaba Değerli Üyemiz, size şunu söylemek istiyorum. Bu aşırı derecede kullanıma Bağlı değişiklik gösterebilir. Lakin bunun için birden fazla oyun ve program açmanız lazım. Eğer bunları yaparsanız normal pil ömürlerine göre biraz daha kısa olur. Ama bir oyun ile kolay kolay pil ömrü kısalmaz. Ama ben yinede ömür uzatmak maksadıyla elektriğe bağlı oynamanızı tavsiye ederim. Pil ile ilgili bilgi almak için cmd üzerinden bir komut ile öğrenebilirsiniz. Windows + R cdm yazın daha sonra bu kodu yazın ve size pil hakkında bilgi verecektir. powercfg /batteryreport

İyi Forumlar

9 Ara 2021
213
40
@MALLATYALI44
eski sistemine yeni batarya ekleyip kullanabilirsin eski leptopuna, sonra işlemci ekran kartı termal macun termal pad yenile, fanı temizle , bios güncelle , format at sonra donanım yetersiz ise işlemci ram ssd eklemesi yapıp yoluna devam edersin, yeni leptop almana gerek yoktu
yeni leptop için ise batarya takılı iken ,leptop adaptör takılı olsun öyle oyna, batarya ömürleri çoğu zaman 1 yıldır ortalama ömrü, bitince yenisini alırsın

MALLATYALI44

Katılımcı Üye
5 Eki 2019
311
141
@MALLATYALI44
eski sistemine yeni batarya ekleyip kullanabilirsin eski leptopuna, sonra işlemci ekran kartı termal macun termal pad yenile, fanı temizle , bios güncelle , format at sonra donanım yetersiz ise işlemci ram ssd eklemesi yapıp yoluna devam edersin, yeni leptop almana gerek yoktu
yeni leptop için ise batarya takılı iken ,leptop adaptör takılı olsun öyle oyna, batarya ömürleri çoğu zaman 1 yıldır ortalama ömrü, bitince yenisini alırsın
batarya çıkmıyor yeni bilgisayarda malesef . bataryanın ölmesi garanti kapsamına girermi ?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.