Oyun Oynarak Algoritma Pekiştirmek Çok Basit

deltaturk

Katılımcı Üye
26 Kas 2020
925
1,007
Green Team Mersin Daire Bşk.

Merhaba Türk Hack Team :)

Biraz yazılımdan ve algoritmadan bahsedelim dostlar.
Çağımız teknoloji çağı ve teknolojinin yapı taşı olan Yazılım-Proğramlama'yı çoğu kişi zor görüyor matematiği olmayan insanlardan
Yazılım-Proğramlamaya bulaşmaya çekiniyor
Ben okuduğum bölümden örnek vereyim öğrencilerin çoğu ;
"Hocam ben matematik bilmiyorum algoritmayı nasıl kurayım"
Ama gelin görün ki işinde uzman yazılımcıların yarısından çoğu ileri düzey matematik becerilerine sahip değildir.

Sadece Algoritma'nın yapısı matematiğe benzetilir bide matematiksel işlem yapacaksak tabii
Günlük yaşantımızla ilgili bir Algoritma Sunayım

Okul İçin Sabah 8'de Uyanmalıyım

EĞER Uyanmazsam
2 Yol Var
Okula Gitmem
EĞER Gitmezsem Yok Yazılırım
VEYA

Okula Giderim Geç Raporu Alırım

Çok basit bir algoritmadır bu , EĞER algoritma yapısını çözüp oyun oynayarak yazılım yapmak istiyorsanız başlayalım :)
BENCE ÇOCUKLARIMIZA BU TÜR OYUNLAR OYNATMALIYIZ GELECEĞİN MESLEĞİ İÇİN BİYERDEN BAŞLMAK GEREKİYOR :) :)

www.tynker.com

1. Bu Site , Çocukların evlerinde kodlamayı öğrenmesi için kurslar sunar.
  2. İç Güdü geliştiren eğitimler sunar
  3. Farklı yaş seçenekleri mevcuttur
  4. Ödüller ve sertifikalar vardır
  5. Oyun tasarım modülleri vardır
  6. Javascript - Python - WEB Geliştirme

https://scratch.mit.edu/

Scratch, Dünya genelinde ki en bilindik ve en kapsamlı oyunlarla yazılım öğrenme platformudur.
Robotik Kodlama Sınıfım için Türkiye Genelinde Turnuvalara Katılmıştık ve Bu Platform hem çocukların olsun hem benim hemde eğitimci arkadaşlarımın bile ufkunu açtı Algoritma kurmayı çok pratik hale getiriyor.

SCRATCH KENDİ ÇAPINDA BİR PROĞRAMLAMA DİLİDİR

7-16 yaş arasında çocukların kullanımına uygun geliştirilmiş programlama dilidir.
Bu Platformda çocuklar oyunlar, animasyonlar, web tabanlı içerikler kodlayabilir.
Tabletinize , Telefonunuza , Bilgisayarına kurabilir veyahut indirmeden web'den kullanmaya başlayabilirsiniz

JohnWick51

Uzman üye
20 Mar 2022
1,867
770
28

Merhaba Türk Hack Team :)

Biraz yazılımdan ve algoritmadan bahsedelim dostlar.
Çağımız teknoloji çağı ve teknolojinin yapı taşı olan Yazılım-Proğramlama'yı çoğu kişi zor görüyor matematiği olmayan insanlardan
Yazılım-Proğramlamaya bulaşmaya çekiniyor
Ben okuduğum bölümden örnek vereyim öğrencilerin çoğu ;
"Hocam ben matematik bilmiyorum algoritmayı nasıl kurayım"
Ama gelin görün ki işinde uzman yazılımcıların yarısından çoğu ileri düzey matematik becerilerine sahip değildir.

Sadece Algoritma'nın yapısı matematiğe benzetilir bide matematiksel işlem yapacaksak tabii
Günlük yaşantımızla ilgili bir Algoritma Sunayım

Okul İçin Sabah 8'de Uyanmalıyım

EĞER Uyanmazsam
2 Yol Var
Okula Gitmem
EĞER Gitmezsem Yok Yazılırım
VEYA

Okula Giderim Geç Raporu Alırım

Çok basit bir algoritmadır bu , EĞER algoritma yapısını çözüp oyun oynayarak yazılım yapmak istiyorsanız başlayalım :)
BENCE ÇOCUKLARIMIZA BU TÜR OYUNLAR OYNATMALIYIZ GELECEĞİN MESLEĞİ İÇİN BİYERDEN BAŞLMAK GEREKİYOR :) :)

www.tynker.com

1. Bu Site , Çocukların evlerinde kodlamayı öğrenmesi için kurslar sunar.
  2. İç Güdü geliştiren eğitimler sunar
  3. Farklı yaş seçenekleri mevcuttur
  4. Ödüller ve sertifikalar vardır
  5. Oyun tasarım modülleri vardır
  6. Javascript - Python - WEB Geliştirme

https://scratch.mit.edu/

Scratch, Dünya genelinde ki en bilindik ve en kapsamlı oyunlarla yazılım öğrenme platformudur.
Robotik Kodlama Sınıfım için Türkiye Genelinde Turnuvalara Katılmıştık ve Bu Platform hem çocukların olsun hem benim hemde eğitimci arkadaşlarımın bile ufkunu açtı Algoritma kurmayı çok pratik hale getiriyor.

SCRATCH KENDİ ÇAPINDA BİR PROĞRAMLAMA DİLİDİR

7-16 yaş arasında çocukların kullanımına uygun geliştirilmiş programlama dilidir.
Bu Platformda çocuklar oyunlar, animasyonlar, web tabanlı içerikler kodlayabilir.
Tabletinize , Telefonunuza , Bilgisayarına kurabilir veyahut indirmeden web'den kullanmaya başlayabilirsiniz

(y)(y)(y)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.