Oyun oynarken pc donup kalıyo hiç bişi yaramıyo rest kapltıyorum

ReaLov3

Yeni üye
1 Eki 2012
40
1
s.a kardeşler abiler bende acer aspire i7 işlemcili bir diz üstü var 2gb ekran kartı var 500b hd var arkdşalar ben pc 2 yıl önce aldım ve hiç açtırmadım içini benim pc de şöyle bi sıkıntı var oyuna girince bi anda fan hızlanıyo oyun donuyo hiç bir komut işlev görmüyo kapatma düğmesine basarak kapatıyorum sonrada tekrar açıyorum oyuna giriyorum 1 dk sonra gene aynı oluyo acil yardım ederseniz ?

Quinones

Yaşayan Forum Efsanesi
8 Eki 2008
13,570
1
Donanımların aşırı ısınmasından kaynaklı bir durum. Ciddi bir sorundur. Sistemi zorlayacak türden bir oyun ise bu donma ısınma kasma vs sorunları doğaldır. Ama durduk yere sürekli böyle sorunlarla karşılaşıyorsan anormaldir. Laptobu bir servise ***ürüp fanlarını temizlettirmen ve işlemci macunu sürdürmen problemlerini ortadan kaldıracaktır. Aksi halde donanımların yanmasına kadar sorun büyüyebilir.

k64

Katılımcı Üye
28 Nis 2012
923
0
glasgow
Benim tavsiyem oyun oynama laptop ta ozellikle burada acer turu laptoplarda sogutma sorunu ve grafik kart sorunlari ile karsilasiliyor ve oyun icin tavsiye edilmiyor [hernekadar gorunuste guclu gorunsede yaramaz tabiki bu benim gorusum ]
Ama sen dersin ben oyun oynamak istiyorum kendi kafana gore bir pc topla veya oyun icin laptop al [ dell alienware veya msi gibi ] daha iyi olur

kolay gelsin

ReaLov3

Yeni üye
1 Eki 2012
40
1
En ufak oyunda bile kasmaya başladı bende fandan kaynaklı oldğunu düşünüyorum... metin2 wolfteam vs artık facde duruken bile donuyo ekran temizletmem gerek kesin coğu pc hocaları önerdi zaten

bilgisayarın özellikleri şunlar pc kendisi sıkıntılı değil geçen ay hdd yaktım değiştirdim sonra 2 hafta sonra başladı bu hataları vermeye sizce hdd kaynaklı olabilirmi ?

k64

Katılımcı Üye
28 Nis 2012
923
0
glasgow
En ufak oyunda bile kasmaya başladı bende fandan kaynaklı oldğunu düşünüyorum... metin2 wolfteam vs artık facde duruken bile donuyo ekran temizletmem gerek kesin coğu pc hocaları önerdi zaten

bilgisayarın özellikleri şunlar pc kendisi sıkıntılı değil geçen ay hdd yaktım değiştirdim sonra 2 hafta sonra başladı bu hataları vermeye sizce hdd kaynaklı olabilirmi ?

bir fotograf ile herseyi anlatmak daha mantikli acer laptop ile oyun oynayanin basina gelen seyi goruyorsun bu fotografta

20130110_114642.jpg

kullanilamaz hale gelmis durumda

kolay gelsin

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.