Oyun yapımı nasıl oluyor

Lightandqrk

Katılımcı Üye
15 Tem 2022
465
176
Merhabalar ben basit bir Platform oyunu yapmak istiyorum.2 tane sorum olacak ilk sorum oyun yaparken C++ kullanılıyor biliyorum fakat Python ile oyun yapılabilir mi? 2. Sorum hangi oyun motorunu kullanmalıyım.Şimdiden teşekkür ederim.
Konuyu yanlış yere açmış olabilirim kusura bakmayın

Ɲémesis

Yazılım Ekibi Lider Yardımcısı
17 Haz 2022
967
1,582
Panama
Unity - C#
unreal Engine - C ++

Unreal, unity'e göre daha gelişmiş oyunlar yapabilirsiniz fakat başlangıç için unity daha uygun olabilir.

Python kullanarak'ta yapabilirsiniz fakat bu diller varken pythonu oyun yapmak için kullanmanızı tavsiye etmem.

Lightandqrk

Katılımcı Üye
15 Tem 2022
465
176
Unity - C#
unreal Engine - C ++

Unreal, unity'e göre daha gelişmiş oyunlar yapabilirsiniz fakat başlangıç için unity daha uygun olabilir.

Python kullanarak'ta yapabilirsiniz fakat bu diller varken pythonu oyun yapmak için kullanmanızı tavsiye etmem.
C++ ve C# daha zor bir dil bende şuan Python öğreniyorum ondan dolayı Python dedim ne cevabınız için teşekkür ederim

Ɲémesis

Yazılım Ekibi Lider Yardımcısı
17 Haz 2022
967
1,582
Panama
C++ ve C# daha zor bir dil bende şuan Python öğreniyorum ondan dolayı Python dedim ne cevabınız için teşekkür ederim
Pythonda oyun geliştirme için yetersiz. Bir dil ile x alan için proje yapmak değilde onu ne kadar kolaylıkla yaptığınız önemlidir. Python'un Syntax'i diğer dillere nazaran daha basit evet ama her alan için de maalesef iyi değil.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.