Oyunda Ekranda Takılmalar (Donma Yok)

CraweLa

Yeni üye
26 Mar 2018
46
0
Arkadaşlar teknobiyotikte ki 1499tl lik sistemi (şuan 1900tl) letgodan 2.el aldım raft'ı kurdum hemen oynadım son modlarda hiç sorun yok mükemmel ama dün arma 2 ve dying light kurdum (dying light crack arma 2 steamden) neyse arma 2 de aşağıda ki videolar gibi ekranda oyunun görselleri gidip geliyor yani gram kasma yok hiç bir sorun yok ama oyunda böyle mapta bozulmalar oluyor dying light'dada ekrana böyle renkli ışıklar geliyor ama ekran kartıyla alakalı degil sanki oyunun kendi moduymuş gibi oluyor yani ışıklar böyle oyuna aitmiş gibi sizce bunun nedeni nedir bazı oyunlarda yapıyor bazılarında yapmıyor monitor biraz eski dvi kullanıyorum çıkış olarak kabloyuda satıcıdan aldım? Şimdiden teşekkürler :)

Videolar;
VID 25651231 231441 890 - Sendvid
VID 25650220 194357 756 - Sendvid
https://streamable.com/eis0k

VITALLION

Özel Üye
12 Nis 2013
10,988
30
27
Merhaba,

GPU Yongasında sorun olma ihtimali mevcut. Bu tarz kırılmalar ve tabiri caizse görüntüdeki yırtılmalar genelde grafik motorunun eksik veri okumasından kaynaklanır. Bazı durumlarda GPU yongalarında lehimler ayrılmış olabiliyor. Böyle bir durum olma ihtimali de mevcut.

Eğer ısınma problemi yoksa cihazı FurMark testine sokmanızı isteyeceğim. Herhangi bir arıza olup olmadığı ancak tam yük altında anlaşılabilir.

İyi forumlar...

CraweLa

Yeni üye
26 Mar 2018
46
0
Merhaba,

GPU Yongasında sorun olma ihtimali mevcut. Bu tarz kırılmalar ve tabiri caizse görüntüdeki yırtılmalar genelde grafik motorunun eksik veri okumasından kaynaklanır. Bazı durumlarda GPU yongalarında lehimler ayrılmış olabiliyor. Böyle bir durum olma ihtimali de mevcut.

Eğer ısınma problemi yoksa cihazı FurMark testine sokmanızı isteyeceğim. Herhangi bir arıza olup olmadığı ancak tam yük altında anlaşılabilir.

İyi forumlar...

FunMark testi nedir hocam ve nasıl sokabilirim?

Merhabalar değerli üyemiz aşağıdaki video yardımcı olacaktır, İyi forumlar dilerim:

https://www.youtube.com/watch?v=sPOL2pFi23c

Hocam hepsi en güncelde zaten?

Moderatör tarafında düzenlendi:

CraweLa

Yeni üye
26 Mar 2018
46
0
VSYNC Açılınca Ekran Kartının Tazeleme Hızıyla,Monitörün Tazeleme Hızı Denkleştirilir. Kapatıncada Kırılma Olma Olasılığı Artıyor Monitöründe Eskiymiş Zaten .

Hocam yeni monitor taktım full hd çözünürlüğe sahip sorunsuz 2018'de üretilenlerden 21,5" gtx1050ti'da sorunsuz çalışıyor arkadaşımda bende bu kırılmalar hala devam ediyor? Sizce nedendir?

Hocam en güncel driverlar kurulu zaten :)

Moderatör tarafında düzenlendi:

Aydogan'

Ticaret Kategori Sorumlusu
13 Tem 2017
3,161
527
THT's database
  1. Oyuna girdikten sonra "Görev Yöneticisi ~> Ayrıntılar ~> Öncelik Ayarla ~> Yüksek" şeklinde düzenleyebilir,
  2. "Game Booster" tarzı oyun oynarken bilgisayar performansınızı arttıracak programlar kullanabilir,
  3. Bilgisayarınızın fan ve termal macununu yenileyebilirsiniz,
  4. Bilgisayarınızdaki gereksiz bilgileri temizleyebilir,
  5. Oyundaki grafik ayarlarında oynama yapabilirsiniz.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.