Özel Dosyaları Ele Geçirme

LyVio

Uzman üye
30 Ağu 2010
1,369
1
Andromeda
Bu konuda özel belgeler nasıl alınır ona değineceğim.
İlk olarak özel belgelerini alacağınız kişiyi biraz takip etmelisiniz.
Ne gibi takipler ?

• Facebook durumlarını kontrol etme
  • MSN’de ki açıklamasın
  • Twitter tweet ‘lerini
  • Evini takip etme gibi.
Facebook durumlarını kontrol etme : Bu gün çok hastayım. İşe gidemiyeceğim. Gibi durumlar paylaşabilir. MSN ve Twitter de aynı işlevi görüyor.
Evini takip etme : Sabah işe gitmeye çıkmadımı ? Emin olun bu çok işinize yarıyacak.
Gelelim senaryoya,
KR : Kurban

PR : Personel

EL : Eleman

SG : Saldırgan

İlk olarak kurban hakkında bilgi toplanır..

Kurbanın adı Ali olsun..

Kurban bu gün işe gitmemiştir….

Kurbanın çalıştığı şirketi arar ve kendisini tanıttıktan sonra, bu gün çok

hasta olduğunu işe gelemeyeceğini söyler.

SG : İyi günler. Ben xxx bölümü çalışanı Ali. Bu gün çok hastayım ve işe gelemiyeceğimi belirtmek için aradım.

PR : Peki Ali Bey geçmiş olsun.

SG : Teşekkür ederim. Fakat söylemem gereken birkaç şey daha var.

PR : Buyrun Ali Bey..

SG : Şirketteki yoğunluğumdan dolayı dün şirketten çıkarken birkaç dosyamı şirkette unuttum. Sizlerede zahmet olmazsa odamın (çekmecesindeki ,dolabındaki vs.vs.) dosyaları xxx adresine gönderebilirmisiniz?

PR : Tabiki neden olmasın. Fakat sizin Ali Bey olduğunuzu doğrulamam gerekmekte. Sizden birkaç bilgi alacağım.

SG : Peki sorularınızı bekliyorum..

PR : Adınız Soy adınız, Annenizin kızlık soy adı ve TC Kimlik numaranızı isteyeceğim..

SG : Ali Taş, Dereli , 12416432527

PR : Peki Ali Bey Bilgileriniz doğru gözükmekte EL ile dosyaları yolluyorum.

SG belirlediği özel adreste Elemanın gelmesini bekler. Eleman gelince kendini belli etmek adına el kol hareketi yapar.

SG : İyi günler. Ali Bey ‘imi arıyorsunuz ?

EL : Evet.Kendisini Tanıyormusunuz ?

SG : Yakın arkadaşım olur. Kendisi geç geleceğini söyledi ve beni buraya gönderdi.

İnanırsa ;

EL : Peki buyurun.

SG biraz adreste bekler sonra ortamdan uzaklaşır..

İnanmazsa ;

EL : Hayır ben Ali Bey’in gelmesini bekleyeceğim.

SG : Buyrun oturun (Kafe gibi bir yerde ise..) bir kahve içelim. Beraber bekleriz..

EL : Peki oturalım.

Muhabbet devam ederken, Birden saldırganın önceden ayarladığı bir arkaşı saldırganı arar.

Saldırganın arkadaşı telefonda Ali Bey diye kayıtlıdır..

SG : Pardon Ali Bey arıyor..

SG konuşmasını yapar ;

EL : Ne oldu , ne zaman gelecekmiş ?

SG : Dosyaları çabuk getir hazırlamam gereken raporlar var dedi.

EL : Peki ozaman. Buyurun benimde şirkette işlerim vardı zaten.

Başarıp başarmamak tamamen sizin ikna yeteneğinize kalmış…

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.