Özel okul mu ? Devlet okulu mu?

Özel okul mu ? Devlet okulu mu?

• Kullanılan toplam oy
    33
  • Anket kapatılmış .

Reuters

Özel Üye
7 Tem 2013
7,261
4
Reu Island
Devlet okulu tabii ki. Neden? Diye sorucak olursan bir ozet geciyim egitim acisindan ozel okul daha iyi fakat ortami kotu cunku para kiyafet ego nerede var ozel okulda var maddi durumun cok iyi olabilir biri gelir rencide olursun o yuzden sakincali devlet okuluna giden maddi durumu olmayanlarin halini anlayamazsin daha varda yazmak istemedim .

kavlama

Üye
25 Ocak 2016
97
0
Devlet okulundaki disiplin(meslek liseleri ve imam hatipler hariç) özel okula göre kat ve kat daha fazladır, bu disiplin geleceğinde karakteristlik özelliğin olarak yansır, anlatabildim mi?
hmm evet.
Şu sıralar hocalarda nerde o eski disiplin diye söylüyorlar:RpS_sleep:

SessizKalpler

Kıdemli Üye
17 Ocak 2016
4,911
23
.
Kesinlikle özel okul devlet Okulları hiç özenmiyor ne eğitim sistemine nede okulların yapısına gerçekten çok kirli devlet okullarındaki wc ler kitapları yararsız.Dağılımı çok kötü serserisiyle sapığıyla çalışkanıyla bu dereceler aynı sınıfta olmamalı başarılı öğrencilerin başarısını düşürebiliyor.Zeka seviyelerine göre sıralanmalı.

Barskur

Üye
6 Ağu 2012
162
0
Özel Üniversitede okumak, daha da önemli yurtdışında bir özel üniversitede okumak gerçekten çok büyük bir ayrıcalık. Tabi okuduğun bölüm de önemli.

ynsokty

Yeni üye
31 Ocak 2016
7
0
Kardeşim bak şimdi.
Devlet okulu :
Hocalar pek pratik değildir.
Soru götürürsün başım ağrıyor der.
son 10 dakikalar boş bırakılır.
12. sınıfta haftada 40 saat ders görürsün 20 si boş ders olur okula söversin.
Üniversite sınavına hazırlandığında dershane okul seni yıpratır.
Notların sana bağlı.

Özel Okul:
Hocalar üstünde durur.
Okulun hakkını verirsen çok iyi olur.
notlar 100
mesela 12. sınıf müfredatında final okulları mesela yazın ygs bitirdiler. okul başlayınca her gün 5 ders lys . 3 ders ygs sonra da etüt. haftasonların da orda değerlendirilir.
Hocaları çok pratik soruları tak diye çözüp anlatırlar.
Sürekli yönlendirilirsin.

Ama şayet ki sen özel okul u maskaraya alırsan daha kötü olur.
Kendine güveniyorsan her gün çalışacaksan devlet e de gidebilirsin.

Matrix24

Kıdemli Üye
27 Haz 2012
2,685
0
istanbul
dogru durust egıtım gormek ıstıyosan özel okul devlet okulunda 50 kısılık okulda ogrenmen le 20 kısılık sınıfta ogrenmen arasında fark var hıc yoktan sınıfta dersın ortasında tespıh sallayıp essek gıbı bagıran adamlar olmaz

ynsokty

Yeni üye
31 Ocak 2016
7
0
Devlet okulu tabii ki. Neden? Diye sorucak olursan bir ozet geciyim egitim acisindan ozel okul daha iyi fakat ortami kotu cunku para kiyafet ego nerede var ozel okulda var maddi durumun cok iyi olabilir biri gelir rencide olursun o yuzden sakincali devlet okuluna giden maddi durumu olmayanlarin halini anlayamazsin daha varda yazmak istemedim .

Bunlar devlet te de var ama özel okul kadar çok değil.

KeNair

Uzman üye
16 Ocak 2016
1,571
0
Ben özel okula gidiyorum bizim okul ne puanları yükeltti ne bi bok yaptı herşeyiyle sorun hatta sözlü notlarımızı 70 80 gibi bir şeyler verdiler . Hatta üstüne üstelik yazılı notlarımızdan kırdılar o yüzden ben devlet okulu diyorum .

emreard

Kıdemli Üye
10 Şub 2015
3,316
1
Ankara
Dostum Özel okulunda Bir adam gibi olanı var birde normal olanı var. Sen şimdi yılda 100.000 Tl veririm diyorsan Robert Koleji ni tercih et. 4 yıllık lise sonrası 2-3 dil adın gibi bilirsin. Ve bir şirketi tek başına yönetecek düzeye gelirsin.

Ya da Doğa kolejinin (Bilim Kampüsleri var lise için 30.000 tl + yemek 2.500 tl ) yi seçersin iyi bir mühendis , mimar vb olursun. Tamamen yeni projelerle donanırsın bir sürü dil öğrenirsin. Bazı orta düzey ve üst düzey şirketleri yönetebilecek düzeye gelirsin. Yine doğa koleji için Acarkent kampüsü , Ataşehir 1 ve Ataşehir 2. kampüs , Bahçeşehir 2. kampüs (1 değil ) tavsiye ederim .

Üsküdar Amerikan Lisesi var ona da iyi deniyor köklü de bir okul.

Özel Saint Pulcherie Fransız Lisesi
Ankara Sınav Koleji.

BUNLARA GİDEMİYORSAN DEVLET OKULUNA GİT PARANIZ BOŞA GİTMESİN . :)

Tercihim Robert koloji ( yabancı dil ) . Ama Doğa da çok iyi . dil ekstrası çok daha iyi diye Robert . Doğa da öğrencileri şirketlere hazırladığı için Kanada ABD gibi ülkelerde büyük şirketlere götürüp konferans falan izletiyor proje yaptırıyor. ( Geçenlerde microsoft a gitmişler ) Doğa dan kastım dediklerim . diğerleri çok iyi değil çünkü.

Beştepe Koleji de var iyi ama daha çok yeni ona rağmen iyi ödülleri var. Mesela TEOG birincisi ordan çık tı 2 adet. MUM da3 tane öğrencisi ödül aldı vb vb . Ama dediğim gibi daha çok yeni . ( Bir kere Kanal D bir Kere Fox tv ye çıktı )

Son düzenleme:

mklcts

Uzman üye
21 Kas 2015
1,346
0
7-8 de özel okulda okumuştum öyle bir durum olmadı okulun ortamına da bağlı biraz

mithat999

Katılımcı Üye
20 Ağu 2011
346
0
Istanbul
Benliseye başladığim zaman sınıf tekrari yaptim kaldım :( sonra özel okula gittim ve full geçtim yani özel okulda ders konusunda kafan rahat olur devlet okulu zordur.

PembePanther

Katılımcı Üye
6 Ağu 2015
649
1
İlla ki bi eğitim farkı olucaktır ama okul fark etmez bu kişinin elinindedir sana kalmış bu okumaya istekli bir insan heryerde okur bunları düşün.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.