Para Mutluluk Getirirmi ?

muhammet0232

Katılımcı Üye
18 Tem 2022
791
563
Para her şeydir paran olunca kafan rahat derdin olmaz derdin olmaz derken maddi bakımdan araba alacan hesaplama yapmana gerek kalmaz çıkarıp verirsin
dünyadaki en değerli şeylerden biri zaman zamanı satın alıyorsun paran olunca bundan daha iyi bişi yok şehir dışına çıkacan otübüsle gidiyon 24 saat uçakla git 2 saat :D araba alıyon biri var saatte 200 km biri var saniyede 90km en iyi sekilde eğitimini alırsın istediğin bir işte ws ws bir insanın kendisini geliştirmesi kadar güzel bir şey yoktur insan geliştikçe mutlu olur.
Bir öğrenci var sayalım;
40-45 Kişilik sınıflarda okuyor, 7-8 Saat Ders görüyor, Yemek alacak parası yok. Benim çok arkadaşım oldu maalesef

Zengin insanların genellikle 1-2 Tane çocuğu oluyor (Genelde)
Fakat Fakir kesimlerde 5-6 Tane...
Fakirler hiç düşünmüyor, Bu çocukların geleceği ne olacak, Onlara ne tür hayat sunarım derdi yok
Sadece Dünyaya gelsin, Dertlerle çocuk yaşta tanışmaları bu olayı daha da acınası hale getiriyor maalesef...
Yorumun için teşekkür ederim güzel insan :) (y)

CloxTR

Yeni üye
13 Kas 2022
1
0
Çok uzun süre üstünde düşündüğüm konudur, Bazı çevrem diyorki, ''Para senin başına dert açar, Hangi zenginin mutlu olduğunu gördün, Hepsi çalıp çırptılar VB:'' diyorlar
Para cidden Dert getirirmi ? Yoksa gerçekten Herşeymidir ?
Sadece Fikirlerinizi almak için açtım.
para seni dünyada mutlu eder iman seni sonsuz hayatta mutlu eder
+ cahille uğraşmazsan dünyada zaten herzaman mutlu olursun

TURKHACKER2009

Kıdemli Üye
20 Eyl 2021
2,541
692
24

Peki buna nediyorsun hocam :D
Ya bakın şöyle. Şimdi senin paran varmıdır bilemem ama :D yok olarak yani zengin olarak saymıyorum seni öyle düşünüyorum ama bilemem. mesela sen fakirsin ama illaki mutlu olduğun anlar olmuyormu illaki oluyordur ama saniyelik : D zengin olduğunu düşün hayatını dop dolu yaşıyosun özgürsün lüks yerlerde çalışma derdin yok vb artık siz düşünün yani ve bu sözleride zengin birisi söylüyor fvglubhşjhkvgjlbhkşnjil

'The Wolf

Kıdemli Üye
22 Nis 2021
4,043
2,565
Tanrı dağı
Para çoğu şeydir bakın herşey demiyorum çoğu şey maddiyat en büyük güçtür para yapamacağınız oldukça az mesela aşk mesela şefkat insanın ne kadar parası olursa olsun bir süre sonra somut şeylere doyuyor ve artık soyut bişeyler istiyor.

RW

'Türk ün yaveri
26 Kas 2020
2,098
1,532
Çok uzun süre üstünde düşündüğüm konudur, Bazı çevrem diyorki, ''Para senin başına dert açar, Hangi zenginin mutlu olduğunu gördün, Hepsi çalıp çırptılar VB:'' diyorlar
Para cidden Dert getirirmi ? Yoksa gerçekten Herşeymidir ?
Sadece Fikirlerinizi almak için açtım.
Paran varsa mutlusun istediğini alırsın istediğini yaparsın istediğin yere gider yiyip içersin bu mutluluk değilde nedir ? :D

yeKu

Üye
19 Kas 2022
59
11
TEM
Para mutluluk getirir, misal;
çocukken sevdiğin bir oyuncağı alarak mutlu olabilirsin
gençken pc toplarsın mutlu olabilirsin
işe girerken araba alabilirsin mutlu olabilirsin
mutluluğu satın alamazsın ama mutlu olabileceğin şeyler satın alabilirsin

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.