Para Yok İş yok Durumlar Kötü

versen5656

Kıdemli Üye
4 Şub 2015
3,372
7
çalışabılırsın dostum elin ayagın tutuyor nasolsa ınternetten umut bekleme derım ama senın tercıhın

Umutarslan

Katılımcı Üye
8 Ocak 2017
439
0
Kardeşim. Eğer internetten para kazanmak gibi bir düşüncen varsa şimdiden vazgeç. Öncelikle her iş yorucudur. Masa başı olsun olmasın. Hangi işi yaparsan yap yorulacaksın. Masa başı çalışırsan beynin ve gözlerin yorulur. Diğer işlerde vücudun yorulacak. Her türlü akşam eve döndüğünde yorgun olacaksın. Bunu baştan söyleyeyim. Yani ben yatarak para kazanmak istiyorum gibi bir düşüncen varsa heveslenme boşuna. Diğer konuya gelecek olursak. Hangi işi yaparsan yap insanlarla her zaman iletişim halinde olacaksın. Ben tek başıma çalışırım gibi bir hevesin de olmasın. Diğer meseleye gelecek olursak; yaptığın işi her zaman severek yap. Yoksa 1 aya kalmaz bayarsın işten. Uff puff diye diye zorla afedersin ama beni köpek gibi çalıştırıyorlar diye söylenip durursun ve işini gün içinde bitiremedin diye mesaiye bile bırakırlar seni. Ama severek yaparsan 2 3 saat önceden bile bitirip işten erken çıkabilirsin. (Kendim bizzat yaşadım). Benim askerlik yaşım geldi sayılır. Sanırsam bu yazdan sonra askere gidicem. Sonra özel güvenlik kursuna yazılacam büyük ihtimal. Bu aralar bu özel güvenlik işini pek sevmeye başladım. :D Tabi bu sektöründe kendi içinde sıkıntıları var ama ne yapalım. Geçim derdi olunca mecbur çekicez. :)

Huaweis

Uzman üye
16 Tem 2016
1,236
0
Git sizin evin yanında pastane var. Orası işçi arıyormuş mı diyelim. Çalışmadan ekmek yok arkadaş çalış araştır uygula. Mesela sizin evin yanındaki bütün restoranlara sor abi işçi arıyor musunuz de.

geccsaa2

Katılımcı Üye
3 Tem 2016
874
0
çalışabılırsın dostum elin ayagın tutuyor nasolsa ınternetten umut bekleme derım ama senın tercıhın

Kardeşim. Eğer internetten para kazanmak gibi bir düşüncen varsa şimdiden vazgeç. Öncelikle her iş yorucudur. Masa başı olsun olmasın. Hangi işi yaparsan yap yorulacaksın. Masa başı çalışırsan beynin ve gözlerin yorulur. Diğer işlerde vücudun yorulacak. Her türlü akşam eve döndüğünde yorgun olacaksın. Bunu baştan söyleyeyim. Yani ben yatarak para kazanmak istiyorum gibi bir düşüncen varsa heveslenme boşuna. Diğer konuya gelecek olursak. Hangi işi yaparsan yap insanlarla her zaman iletişim halinde olacaksın. Ben tek başıma çalışırım gibi bir hevesin de olmasın. Diğer meseleye gelecek olursak; yaptığın işi her zaman severek yap. Yoksa 1 aya kalmaz bayarsın işten. Uff puff diye diye zorla afedersin ama beni köpek gibi çalıştırıyorlar diye söylenip durursun ve işini gün içinde bitiremedin diye mesaiye bile bırakırlar seni. Ama severek yaparsan 2 3 saat önceden bile bitirip işten erken çıkabilirsin. (Kendim bizzat yaşadım). Benim askerlik yaşım geldi sayılır. Sanırsam bu yazdan sonra askere gidicem. Sonra özel güvenlik kursuna yazılacam büyük ihtimal. Bu aralar bu özel güvenlik işini pek sevmeye başladım. :D Tabi bu sektöründe kendi içinde sıkıntıları var ama ne yapalım. Geçim derdi olunca mecbur çekicez. :)

Git sizin evin yanında pastane var. Orası işçi arıyormuş mı diyelim. Çalışmadan ekmek yok arkadaş çalış araştır uygula. Mesela sizin evin yanındaki bütün restoranlara sor abi işçi arıyor musunuz de.

İş yok beyler Üniversite bitirdim nereye başvuru yapsam bir yanıt gelmiyor kariyer net en başvuru yapmadığım ilan kalmadı ama sonuç yine 0 oturduğum yer tristik sanayisi yok cafeler filan var ama onlarda sigorta yapmıyor affedersiniz sinekten yağ çıkarıyorlar paranı vermemek için ellerinden geleni yapıyorlar dışarıyada bir çok başvuru yaptım istanbul ankara izmir ama yok hala boştayım kafayı yicem keşke üni bitirmeseydim de boşta kalmasaydım

İsoTas'

Kıdemli Üye
8 Ocak 2017
2,596
0
Kıbrıs'
Programlama dilli öğrenebilirisn baya işine yarar site program tasarlar satarsın veya
hocamın dediği gibi makalecilik aylık 2 3 bin lira kazanıyordum geçen sene ama imla kurallarını bilmen gerekir yoksa kimse iş vermez

Huaweis

Uzman üye
16 Tem 2016
1,236
0
İş yok beyler Üniversite bitirdim nereye başvuru yapsam bir yanıt gelmiyor kariyer net en başvuru yapmadığım ilan kalmadı ama sonuç yine 0 oturduğum yer tristik sanayisi yok cafeler filan var ama onlarda sigorta yapmıyor affedersiniz sinekten yağ çıkarıyorlar paranı vermemek için ellerinden geleni yapıyorlar dışarıyada bir çok başvuru yaptım istanbul ankara izmir ama yok hala boştayım kafayı yicem keşke üni bitirmeseydim de boşta kalmasaydım

Yine de Allah tan umudunu kesme sor soruştur. Yakınlarına sor. İllaki bir gün iş bulursun. Ayrıca teyzemler İzmir'de işçi arıyor. İstersen soram. Bilgisayardan anlayan satış yapmayı bilen bir kişi olması lazım.

Umutarslan

Katılımcı Üye
8 Ocak 2017
439
0
Programlama dilli öğrenebilirisn baya işine yarar site program tasarlar satarsın veya
hocamın dediği gibi makalecilik aylık 2 3 bin lira kazanıyordum geçen sene ama imla kurallarını bilmen gerekir yoksa kimse iş vermez

Bu makalecilik işini nerde ve nasıl bulabilirim. Yazmayı seven biriyim. Belki denerim :RpS_blink:

KaFDeR

Kıdemli Üye
4 Ocak 2012
3,106
0
İlla kendi bolumunun meslegi olacak degil? Gir herhangi bi ise hem parani kazan hemde is ara derim.

ardam01

Uzman üye
19 Ağu 2016
1,053
0
ADANA
KARDEŞİM seni en iyi anlayan benim benim çok arkadaşlar alanlarında çoksa iyi üniversite mezunları ama onlarda iş bulamıyor TÜRKİYE'de yaşıyoruz TORPİL'in yoksa yanlış anlamada çöpçü'cü bile olaman İLLAHİ partiden adamın olacak yoksa kimse ayak çekmesin hayatın gerçekleri bunlar sabahtan akşama kadar iş arıyorum boş buldugumda ise 5 yıl önce çalıştıgım para herşeye hergün zam geliyor donumuza kadar hak hukuk adalet yok göremiyorum bende 2 yıldır işsizim bu suriye'liler piyasa daldıgından beri zerre kadar iş yok ucuz işçilik çok çok çalışmak budur dolar euro almış başını gidiyor esnaf işveren insan lar perişan halde ALLAH sonumuzu hayır eylesin ALLAH yardımcımız olsun.

Son düzenleme:

LimitlessT

Katılımcı Üye
8 Ocak 2017
718
0
geliyorsun?
Kardeşim burada bir pide salonuna garson veya çırak tam hatırlamıyorum, ve başka bir fırına da yine çırak arıyorlardı.Eğer o kadar acilse, İzmir/Bornova'dayım.Eğer ilgileniyorsan özele gelebilirsin.
Birazdan çıkacağım.Şimdi vermezsem yarın cevap veririm :)

geccsaa2

Katılımcı Üye
3 Tem 2016
874
0
Kardeşim burada bir pide salonuna garson veya çırak tam hatırlamıyorum, ve başka bir fırına da yine çırak arıyorlardı.Eğer o kadar acilse, İzmir/Bornova'dayım.Eğer ilgileniyorsan özele gelebilirsin.
Birazdan çıkacağım.Şimdi vermezsem yarın cevap veririm :)

dostum garson çıraklık için taa izmire gelemem kalıcı işler için istanbul ankara izmir böyle yerlere gidebilirim yoksa garsonluk her yerde yapılabilicek bir meslek ancak geçici

edizstep72

Katılımcı Üye
26 Mar 2016
511
0
NEREYE
dur bi düşünim aile baskısı var, çalışacak bünye yok, garson vb tarzı getir götür yapamazssın ilgi alanında iş arıyorsun hemen hemen her konuda yeteneğin var (yorumları okumadım) ama sana tek tavsiyem kendine dert etme bi yazılım kursu yada benzeri bir kursa git belgeni al temel pc dersi 2ay sonra aldığın belge ile herturlu masabaşı iş alırsın

KemalAli77

Uzman üye
12 Eki 2015
1,214
5
'⭐'&#
dostum elin kolun ayağın sağlığın yerindeyse bir işe gir çalış hem meslek öğrenirsin hem paranı kazanırsın 1 hafta biraz zor olur zaten ama öyle zorlamazlar acemi diye 1 haftaya alışırsın internete salma kendini benim önerim budur :)

ghostblue

Uzman üye
8 Ocak 2017
1,043
0
ütopya
Biraz sabret kardeşim. Allah büyüktür
yakında bulursun inşallah işini
Hangi bölümü bitirdin üniversitede

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.