Pawno'ya Başlıyorum.. [Ders 1,2,3,4,5,6] 1.Ders eklenmiştir.

PoisonScorpion

Uzman üye
15 Eki 2011
1,382
0
İstanbul
~Pawno'ya Başlıyorum~

Ders 1

1) Silah Komutu Ekleme

Öncelikle modumuzu pawno programıyla açıyoruz.Daha sonra OnPlayerCommandText bölümüne örnek kod olarak aşağıdaki kodu yapıştırıyoruz...

Code:

Kod:
	 if(!strcmp(cmdtext,"/uzi",true)) { SendClientMessage(playerid, COLOR_GREEN, "2000 TL Harcayarak Uzi SAtin Aldin"); GivePlayerWeapon(playerid,28,125); GivePlayerMoney(playerid,-2000); return 1; }

-Üst kısımda if ile başlayan kısımın /uzi bölümüne istediğimiz komutu yazıyoruz.

-SendClientMessage kısmına komutu yazdığınız an çıkacak mesajı yazıyoruz.

-GivePlayerWeapon kısmına (2
cool.gif
olan silahın ididir.125 ise mermi sayısıdır)bunlarıda ayarlıyoruz

-GivePlayerMoney kısmında -2000 bölümü silahın fiyatını belirler.

Kodumuz hazır.F5 tuşuna basark modu kaydedersiniz.Sonra modu server dosyasına atıp resetlerseniz.Komut hazır demektir.Bu şekilde istediğiniz silahı yapabilirsiniz...

2) Işınlanma Yeri Kaydetme

Aynı silah komutu gibi OnPlayerCommandText bölümüne aşağıdaki kodu yapıştırıyoruz...

Code:
Kod:
if(!strcmp(cmdtext,"/4dragon",true)) { SendClientMessage(playerid, COLOR_GREEN, "Dort Dragon"); SetPlayerPos(playerid, 2027.8707,1008.6269,10.8203); PlayerPlaySound(playerid, 1083, X, Y, Z);  return 1; }

Aynı şekilde bu kodlarlada oynayıp değişik yerlere komut kayıtı yapabilirsiniz.Örneğin bu kod 4dragon a ışınlanma kodudur.Burada sadece SetPlayerPos ve SendClientMessage bölümünü değiştirmeniz.Işınlanma için yeterlidir..

Soru-Cevap : Peki ben SetPlayerPos bölümünü nasıl ayarlayacağım??

Cevap:Çok karışık gibi görünebilir ama aslında basit.Oyundayken ışınlanmak istediğiniz yere gidin /save yapın.Sonra oyundan çıkıp gta klasorunde SavedPositions'u not defteri ile açıyoruz.İçinde AddPlayerClass olan bir yazı olacak...

Örneğin: AddPlayerClass(120,"-15.7541,1511.2710,12.7500",346.2166,0,0,0,0,0,0);y azısının sadece tırnak içindekileri alacaksınız.Onu siz ayarlarsınız bu örnekle heralde; bu örnekten anlarsınız ve ayarlarsınız...İşlem tamam aynı şekilde pwn yi kaydedin ve komutunuz hazır...

1. Ders Sona Erdi..

ZeqoTR

Yeni üye
5 Şub 2012
11
0
Edited By PoisonScorpion..

Sebeb : Konu altına konu açmayın dersleri ben vereceğim bu konu altında..

Moderatör tarafında düzenlendi:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.