Pc Açılırken Random Cmd Acılıyor

ProseTHT

Katılımcı Üye
26 Mar 2016
531
0
T Ü R K
Merhaba,
Bilgisayarı yeniden başlattıgımda şöyle bir hata ile karşılaşıyorum. Birkaç kişiye sordum virüs bulaşmış dediler.Bunu temizlicek antivürüs programı varmıdır yada çözümü nedir ?
Şimdiden Teşekkür Ederim :)

7OSd9B.png

Moderatör tarafında düzenlendi:

KurokoTetsuya

Kadim Üye
23 Nis 2015
5,028
2
SGA
Her seferinde aynı isim mi peki?
Eğer öyleyse zararlı yazılım bir şekilde bilgisayarına bulaşmış ve kendini her başlangıçta o dizinde çalıştırması için ayarlamış. Fakat program aranılan dizinde yok gibi gözüküyor. Daha önce zararlı yazılım taraması yaptıysan anti-virüs bahsi geçen zararlı yazılımı silmiş olabilir fakat başlangıçta çalışmasına müdahale etmemiş. Regedit'te başlangıçta çalıştıran işlemi bulup silebilirsin.

fr3

Yeni üye
31 Tem 2019
24
0
windows start up a bakabilirsin, önceden bir virüs yemişsin ama sonra virüs silinmiş gibi. Otomatik başlatılanlar kısmından yabancı gelenleri devre dışı bırak.
Otomatik başlata görev yöneticisi > başlangıç sekmesi üzerinden ulaşabilirsin.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.