Donanım Pc açılmama sorunu

ByTiers

Üye
15 Mar 2017
221
0
Beyler şuan elimde bir kasa var power tuşuna basıyorum açılmıyor bütün kabloları takılı anakart sıkıntısız powerı başka pc de denedim çalışıyor sıkıntısız
şu power reset kanalları falan da takılı doğru bir şekilde ama naparsam fanlar dönmüyor sistem çalışmıyor bundan 1 hafta önce kendi powerini taktım ve bütün kanalları da taktım çalıştı power yanıktı fanı dönmüyordu büyük ihtimal powerdan olduğunu düşünüp başka power aldım busefer hiç çalışmıyor sebebi nedir

Anakart : Asus P5L-MX

Power : 230 Volt

Ram : 1 GB

x4807

Katılımcı Üye
10 Ağu 2019
985
17
BIOS'u pil aracılığıyla resetlemek fayda sağlayabilir. Bunun dışında kabloları ya da şüphelendiğin parçayı belirtmiş olduğun diğer parçalardan bağımsız çalıştırmayı deneyip sorunu bulmaya çalışabilirsin.

ByTiers

Üye
15 Mar 2017
221
0
büyük ihtimalle ramlar yerinden cıkmıstır fanlar dönmüyorsa
ama fanlar dönüp saka calısıp ekran gelmiyorsa ekran kartına bi bakmanı öneririm

Dostum ram yerinde ve ekran kartı takılı değil elektrik gelmiyor fanlara onun sebebini arıyorum

BIOS'u pil aracılığıyla resetlemek fayda sağlayabilir. Bunun dışında kabloları ya da şüphelendiğin parçayı belirtmiş olduğun diğer parçalardan bağımsız çalıştırmayı deneyip sorunu bulmaya çalışabilirsin.

Açılsa biosa gireriz hocam asıl sıkıntı powerin fanı ve ekran kartının fanı dönmüyor

Moderatör tarafında düzenlendi:

S79 MeDuSa

Katılımcı Üye
29 Şub 2020
339
5
Beyler şuan elimde bir kasa var power tuşuna basıyorum açılmıyor bütün kabloları takılı anakart sıkıntısız powerı başka pc de denedim çalışıyor sıkıntısız
şu power reset kanalları falan da takılı doğru bir şekilde ama naparsam fanlar dönmüyor sistem çalışmıyor bundan 1 hafta önce kendi powerini taktım ve bütün kanalları da taktım çalıştı power yanıktı fanı dönmüyordu büyük ihtimal powerdan olduğunu düşünüp başka power aldım busefer hiç çalışmıyor sebebi nedir

Anakart : Asus P5L-MX

Power : 230 Volt

Ram : 1 GB
Merhaba

Donanımsal bir problem olabilir kablolardan olabilir. Kabloları değiştirerek tekrar deneyin. IŞlemci yanmış olabilir uyuşmayan parçalar olabilir bios pil ölmüş olabilir

eXspiravit

Yeni üye
2 Ara 2018
39
0
sistemin akım iletimiyle ilgili bir problem var büyük ihtimalle akım ölçerle ölçmek gerek kablo değişse bile güç aktarımında problem nerde onu tespit etmek gerekli kolay gelsin kablodan önce bu sorunu çözersen kablo değişimi gerekmez .

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.