Pc Bios da Usb Görmüyor

Kriptony

Üye
10 Nis 2020
64
0
SQr7w8
Selam Aleyküm Arkadaşlar ben Windows 7
Kurmak istiyorum Rufus ile yazdım Flash a Ter temiz ve Bios dan Flash kartı seçtim Yeniden başlatdığın zaman Usb çalışıyor ama Pc Görmüyor usb yi ne yapmam gerek lütfen Yardım edin

Laptop HP
İntel celeron
Win 8.1 şimdiki işletim sistemi

https://imgyukle.com/i/SQr7w8

Son düzenleme:

Feqtico

Junior Hunter
24 Haz 2020
670
203
/root/
Kurmak istiyorum Rufus ile yazdım Flash a Ter temiz ve Bios dan Flash kartı seçtim Yeniden başlatdığın zaman Usb çalışıyor ama Pc Görmüyor usb yi ne yapmam gerek lütfen Yardım edin

Laptop HP
İntel celeron
Flash diski BİOS ayarlarına gelmeden önce taktınmı? Yoksa sonramı taktın?

Kriptony

Üye
10 Nis 2020
64
0
Flash diski BİOS ayarlarına gelmeden önce taktınmı? Yoksa sonramı taktın?

Önce takmıştım Bu arada Daha Önce linux ubuntu win 10 win 8 falan kurmuşluğum var az çok anlıyorum

Merhaba,

Bios ayarlarını yaparken F10'a bastınızmı?

Evet ve işin ilginci ne biliyormusun usb Çıkarıp başlatdığımda Yibe usb görünüyor usb takıp başlatdığımda yine görünüyor ama Açmıyor

Moderatör tarafında düzenlendi:

hayalet18

Kıdemli Üye
3 Şub 2015
2,327
2
ERMENISTAN
Kriptony
ilk başta düzgün boot yapınız mbr olarak rufusla, sonra flash bellek takılı kalsın, yeniden başlatın, biosa girin , biosta flash belleği 1inci sıraya , hdd 2inci sıraya alın, gerekirse bios uefi mod varsa kapatın , f10 diyip save yapın yeniden başlatın sorun düzelecektir

Kriptony

Üye
10 Nis 2020
64
0
Kriptony
ilk başta düzgün boot yapınız mbr olarak rufusla, sonra flash bellek takılı kalsın, yeniden başlatın, biosa girin , biosta flash belleği 1inci sıraya , hdd 2inci sıraya alın, gerekirse bios uefi mod varsa kapatın , f10 diyip save yapın yeniden başlatın sorun düzelecektir

Evet ilk mbr olarak yükledim olmadı aynen dediyini yaptım olmadı sonra gpt olarak yükledim yine olmadı

Şimdide rufus yerine wündows 7 download tool ile iso lama yapıyorum

Arkadaşlar ilginç bir şekilde 2 hafta önce win 8.1 kurdum aynı bilgisayara Oldu herşey temiz sonra 1 ay önce win10 kurdum buda oldu linux kurdum aynı pc ye buda oldu Windows 7 neden olmuyor acaba kafayı yicem

bay404

Uzman üye
1 Mar 2020
1,671
42
Antalya

Laptop HP
İntel celeron

Merhaba, eğer önceden taktıysanız ve hala gözükmüyor ise USB aygıt doğru formatla yazılmamıştır. Doğru yazdırma seçeneğini seçtiğinizden emin olun. İyi forumlar.. :mahcup:

bay404

Uzman üye
1 Mar 2020
1,671
42
Antalya
Doğru format derken neyi kast ettiniz Lütfen açıklarmısınız?

Örneğin

UJc4zj.png

burada bir yazdırma ayarı mevcut bunun bir tanesinin yanlış seçilmesi veya kullanılması o USB aygıtın yanlış format ile yazılmasına sebep olur. Bu bölümde en çok dd ve iso seçilen kısımda hata yapılır. En doğru halini bulmak için örneğin windows yazdıracaksanız "windows format usb" tarzında aratarak doğru yazdırma ayarlarını bulabilirsiniz. İyi forumlar.. :mahcup:

Kriptony

Üye
10 Nis 2020
64
0
Örneğin

UJc4zj.png

burada bir yazdırma ayarı mevcut bunun bir tanesinin yanlış seçilmesi veya kullanılması o USB aygıtın yanlış format ile yazılmasına sebep olur. Bu bölümde en çok dd ve iso seçilen kısımda hata yapılır. En doğru halini bulmak için örneğin windows yazdıracaksanız "windows format usb" tarzında aratarak doğru yazdırma ayarlarını bulabilirsiniz. İyi forumlar.. :mahcup:

Aynısı zaten saolun Yorumlarınız için 🙂

Kriptony

Üye
10 Nis 2020
64
0
ben ayarlar bu şekilde diye atadım kastettiğim kısımlar anlaşılsın diye örnek atılmış bir görsel ve yanlış format açıklamak içindi bios ekranına uygun yazılmış Usb aygıt gözükecektir. :gozkirpan

Rufus da gelişmiş sürücü özelliklerinden eski bioslar için düzeltme ekle yeri var onun tam okarak ne olduğunu biliyormusun Kardeşim?

hayalet18

Kıdemli Üye
3 Şub 2015
2,327
2
ERMENISTAN
Kriptony
legacy support enabled yap biosta ,secure boot disabled yap, sonra tekrar mbr olarak boot yap sorunun düzelir, windows 7 bootlamak istiyorsan şuanki ayarlarda uefi windows 7 boot yapman lazım yoksa çalışmaz, yada mbr olarak legacy olarak boot yap, biosta uefi kapatın ,legacy açın

Son düzenleme:

bay404

Uzman üye
1 Mar 2020
1,671
42
Antalya
Rufus da gelişmiş sürücü özelliklerinden eski bioslar için düzeltme ekle yeri var onun tam okarak ne olduğunu biliyormusun Kardeşim?

“Gelişmiş Seçenekler” kısmında ise eğer eski bir BIOS’a sahipseniz “Eski BIOS’lar için düzeltme ekle (ekstra bölüm, hiza vs.)” ve “Rusuf MBR kullan. BIOS Kimliği:” kısmını işaretleyebilirsiniz

https://bit.ly/38MfvV9

bu siteye göz atabilirsin açıklamışlar sadece eski bir sahip isen işaretleyebileceğin el bir kısım olduğunu söyleyebilirim.

ve yine eski bir bios'a sahipsen ki ben de öyleyim bu cidden sıkıcı bir şey.
bu videoya göz atabilirsin eski biosa dönük yazdırma

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=ISqOr2x_-24[/ame]

Kriptony

Üye
10 Nis 2020
64
0
“Gelişmiş Seçenekler” kısmında ise eğer eski bir BIOS’a sahipseniz “Eski BIOS’lar için düzeltme ekle (ekstra bölüm, hiza vs.)” ve “Rusuf MBR kullan. BIOS Kimliği:” kısmını işaretleyebilirsiniz

https://bit.ly/38MfvV9

bu siteye göz atabilirsin açıklamışlar sadece eski bir sahip isen işaretleyebileceğin el bir kısım olduğunu söyleyebilirim.

ve yine eski bir bios'a sahipsen ki ben de öyleyim bu cidden sıkıcı bir şey.
bu videoya göz atabilirsin eski biosa dönük yazdırma

https://www.youtube.com/watch?v=ISqOr2x_-24
Saol deyerli yorumun için

Kriptony
legacy support enabled yap biosta ,secure boot disabled yap, sonra tekrar mbr olarak boot yap sorunun düzelir, windows 7 bootlamak istiyorsan şuanki ayarlarda uefi windows 7 boot yapman lazım yoksa çalışmaz, yada mbr olarak legacy olarak boot yap, biosta uefi kapatın ,legacy açın

Deniyorum hepsini şimdi

Kriptony

Üye
10 Nis 2020
64
0
Kriptony

Muhteşemsin Kardeşim Çalıştı ama şimdide yüklenecek sürğcüyü seçin de ne c diski var ne d boş burdan sonra ne yapmam gerek sürücüler görünmüyor?

bay404

Uzman üye
1 Mar 2020
1,671
42
Antalya
Muhteşemsin Kardeşim Çalıştı ama şimdide yüklenecek sürğcüyü seçin de ne c diski var ne d boş burdan sonra ne yapmam gerek sürücüler görünmüyor?

Aynı sorunu bende yaşadım diskler görünmüyordu bunun sebebi isodandı çünkğ dışarı çıkamadığım ve pc de işletim sistemi olmadığı için telefondan formatlamıştım usb'yi bu yüzden olmamıştı doğru iso dosyası olduğuna emin misiniz?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.