Çözüldü / PC 'de Virüs Var! YARDIM.

AragonSWT

Üye
14 Mar 2017
166
0
Bilinmiyor.
SelamunAleyküm Arkadaşlar,
PC'DE virüs var. Sürekli dll açıyor hata veriyor. Savunma yok. Yardımcı olur musunuz?
Görev yöneticisi resimleri altta.

Son düzenleme:

Turkhacker346

Katılımcı Üye
29 Eki 2014
251
1
./ It's Risk
Dostum İlk Önce Combo Fix Adlı uygulamayı indir daha sonra Çalıştır > MsConfig > Sistem başlangıcındaki bütün öğeleri devre dışı bırak ve bilgisayarı yeniden başlat bilgisayar başlarken güvenli modda çalıstır ve ComboFix Adlı uygulamayı yönetici olarak çalıstır bırak tarasın daha sonra bilgisayar kendisini yeniden başlatıp açacaktır.

VITALLION

Özel Üye
12 Nis 2013
10,988
30
26
Merhaba,

Öncelikle bilgisayarınızdaki virüsü temizlemek için Malwarebytes veya eşdeğerinde Avira indirip tarama yapmanızı, daha sonra sisteminize güçlü bir Firewall yüklemenizi öneriyorum.

İyi forumlar...

AragonSWT

Üye
14 Mar 2017
166
0
Bilinmiyor.
Dostum İlk Önce Combo Fix Adlı uygulamayı indir daha sonra Çalıştır > MsConfig > Sistem başlangıcındaki bütün öğeleri devre dışı bırak ve bilgisayarı yeniden başlat bilgisayar başlarken güvenli modda çalıstır ve ComboFix Adlı uygulamayı yönetici olarak çalıstır bırak tarasın daha sonra bilgisayar kendisini yeniden başlatıp açacaktır.

Hocam pcye herhangi bir zararı var mı içinde önemli resimler falan var?

Turkhacker346

Katılımcı Üye
29 Eki 2014
251
1
./ It's Risk
Bilgisayarına herhangi bir zararı olmaz Windows 8 Veyahutta Windows10 işletim sistemi kullanmadıgın sürece fakat dediklerimi yaparken aman bilgisayarı işte yeniden başlatayım yok işte programı kapatayım falan yapma bilgisayarı çökertme " Yönetici olarak çalıştır bırak ne kadar sürüyorsa sürsün tarasın ve bilgisayarını yeniden başlatır tarama bittikden sonra.

AragonSWT

Üye
14 Mar 2017
166
0
Bilinmiyor.
Bilgisayarına herhangi bir zararı olmaz Windows 8 Veyahutta Windows10 işletim sistemi kullanmadıgın sürece fakat dediklerimi yaparken aman bilgisayarı işte yeniden başlatayım yok işte programı kapatayım falan yapma bilgisayarı çökertme " Yönetici olarak çalıştır bırak ne kadar sürüyorsa sürsün tarasın ve bilgisayarını yeniden başlatır tarama bittikden sonra.

Tahmini ne kadar süre hocam?

Turkhacker346

Katılımcı Üye
29 Eki 2014
251
1
./ It's Risk
Normalde 15-20 Dakika arası fakat bırak tarasın ne kadar sürerse sürsün ilk önce güvenlik gelir bu program sadece virüsleri temizlemez ayrıyetten bilgisayarı onarır bu taramayı yaptıkdan sonra Kaspery Anti Virüs Kurmanı öneriyorum

AragonSWT

Üye
14 Mar 2017
166
0
Bilinmiyor.
Normalde 15-20 Dakika arası fakat bırak tarasın ne kadar sürerse sürsün ilk önce güvenlik gelir bu program sadece virüsleri temizlemez ayrıyetten bilgisayarı onarır bu taramayı yaptıkdan sonra Kaspery Anti Virüs Kurmanı öneriyorum

Hocam Dediğim gibi içinde önemli şeyler var silinmemesi gereken. Bilgisayarı onarır derken hocam? Kaspersky pro sınırsız mevcut mu hocam?
Sizi de yordum kusura bakmayın :)

Turkhacker346

Katılımcı Üye
29 Eki 2014
251
1
./ It's Risk
Bilgisayarının Yedeğini al ilk önce daha sonra ComboFix le tarama yap bir sorunla karsılasırsan Aldıgın yedek ile sistemi geri sarabilirsin fakat dedigim şekilde yaparsan bi problem ile karsılasmassın Bilgisayarı onarır yani Bozuk exe. & regedit gibi gibi dosyaları temizler düzeltir. Kaspery PRO Ücretlidir fakat Lisans ile pro yapabilirsin şuan ücretsiz pro hizmet sunan kaliteli anti virüs yok zaten

Son düzenleme:

AragonSWT

Üye
14 Mar 2017
166
0
Bilinmiyor.
Bilgisayarının Yedeğini al ilk önce daha sonra ComboFix le tarama yap bir sorunla karsılasırsan Aldıgın yedek ile sistemi geri sarabilirsin fakat dedigim şekilde yaparsan bi problem ile karsılasmassın Bilgisayarı onarır yani Bozuk exe. & regedit gibi gibi dosyaları temizler düzeltir.

Bilgisayarın yedeği? Sistem geri yüklememi hocam? Kaspersky pro lisans link mevcut mu hocam? Hocam bir de bu kadar antivirüs pc yi yavaşlatmaz mı hepsi başlangıçtan beri çalışacak çünki?

Son düzenleme:

Turkhacker346

Katılımcı Üye
29 Eki 2014
251
1
./ It's Risk
Evet Sistem Geri Yükleme / Başlat > Denetim Masası > Sistem Güvenlik > Bilgisayarı Yedekle bu adımlarla yedeğini alabilirsin dostum Kaspery PRO Lisans anahtarı kendin araştırıp bulabilirsin Bu kadar anti virüs diye birşey yok sadece bilgisayarında çalısacak 1 anti virüs programı olucak oda Kaspery'dir Combo Fix Anti virüs programı değildir.

Son düzenleme:

AragonSWT

Üye
14 Mar 2017
166
0
Bilinmiyor.
Evet Sistem Geri Yükleme / Başlat > Denetim Masası > Sistem Güvenlik > Bilgisayarı Yedekle bu adımlarla yedeğini alabilirsin dostum Kaspery PRO Lisans anahtarı kendin araştırıp bulabilirsin Bu kadar anti virüs diye birşey yok sadece bilgisayarında çalısacak 1 anti virüs programı olucak oda Kaspery'dir Combo Fix Anti virüs programı değildir.

Peki hocam bu pcyi yavaşlatmaz mı?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.