Donanım Pc im kendiliğinden kapandı

8 Kas 2019
202
0
Mezar
Merhabalar. Arkadaşlar googleden bir oyun oynuyodum deeep io diye oynarken Pc kendiliginden kapandi ilk basta anlayamadim sonra neyse dedim tekrar acarim dedim guc dugmesine bastim aciliyo islemci fani ekran karti fani calisiyo isiklari yaniyo ama sonra direk geri kapaniyo sizce bunun nedeni nedir haa bide benim harddisk 10 11 senelik gecenlerdede test yaptim ve cok yavas calisiyodu acaba harddiskmi durdu onun disinda islemcim yeni fan olarak kule tipi kullaniyorum ramim fazlasiyla var yani bir tek ana kartim ve hardiskim eski cozum olarak bios pilini cikardim taktim ama sorun cozulmedi . Simdiden cevaplariniz icin tessekurler.

Son düzenleme:

'Saruca

Uzman üye
4 Ocak 2020
1,097
751
tnziel
Merhaba, bilgisayarlardar bazen aşırı yüklenen elektrik akımından kendini korumak için kapatabiliyor, başka bir nedense işlemciniz fazla ısınıyorsa yine sistem kendini kapatacaktır.

Sisteme giden akımı kontrol etmenizi yani ettirmenizi ve işlemciniz sıcaklığını kontrol etmenizi tavsiye ediyorum.

Sisteminizin hava alacağı yerler, fanlar gibi yerler tozlandıysa sistemi soğutmayabilir. Kasanın içi tozlu ise temizleyin ve tekrardan deneyin.

Oynadığınız oyun sisteminizi zorluyor mu bilmiyorum ancak kapanmasının bir nedeni o da olabilir. Sistem aşırı yüklenmeden dolayı kendini kapatabilir. Bu durumda yine işlemci sıcaklığı kontrol edilmelidir.

8 Kas 2019
202
0
Mezar
Merhaba, bilgisayarlardar bazen aşırı yüklenen elektrik akımından kendini korumak için kapatabiliyor, başka bir nedense işlemciniz fazla ısınıyorsa yine sistem kendini kapatacaktır.

Sisteme giden akımı kontrol etmenizi yani ettirmenizi ve işlemciniz sıcaklığını kontrol etmenizi tavsiye ediyorum.

Sisteminizin hava alacağı yerler, fanlar gibi yerler tozlandıysa sistemi soğutmayabilir. Kasanın içi tozlu ise temizleyin ve tekrardan deneyin.

Oynadığınız oyun sisteminizi zorluyor mu bilmiyorum ancak kapanmasının bir nedeni o da olabilir. Sistem aşırı yüklenmeden dolayı kendini kapatabilir. Bu durumda yine işlemci sıcaklığı kontrol edilmelidir.

Hocam işlemcim fala isinmiyor onu kontrol ediyorum oyunda sistemi hic zorlamoyor yani google ye yazin cikar indirmeye bile gerek yok ayrica sistemimde toz yok kasaninda her zaman bir dis cepelerini acik tutarim. Bi de simdide acmaya calisiyorum acilmiyo kendiliginden kapaniyor.

Son düzenleme:

'Saruca

Uzman üye
4 Ocak 2020
1,097
751
tnziel
Hocam işlemcim fala isinmiyor onu kontrol ediyorum oyunda sistemi hic zorlamoyor yani google ye yazin cikar indirmeye bile gerek yok ayrica sistemimde toz yok kasaninda her zaman bir dis cepelerini acik tutarim.

O zaman akım fazla geliyor olabilir. O yüzden de sistem zarar görmemek için kendini kapatıyor olabilir. Başka bir şey tetikliyor mu bir bilgim yok fakat en bilinen nedenlerdendir. Kontrol ettirin.

hayalet18

Kıdemli Üye
3 Şub 2015
2,327
2
ERMENISTAN
fake samuray
kullandığın sistem özellikleri yazarsan yada direk link at, belki güç kaynagın eski olduğu için performans düşüyor olablir, sıfır yada saglam 2inci el örnegin 650w 80+ gold felan tak oyle dene, tabi önemli olan kullandığın işlemci ekran kartı ram bu donanımlar toplam kaç w çekiyor, oyunlarda render vb daha fazla çekiyor hele overlock yapınca yada turboda çalışınca ekran kartı yada işlemci , aynı şekilde ram overlock yapınca aynı fazla çekiyor, örneğin arkadaş işlemci 125 w çekiyor , overlock ve yükte 150 w diye gidiyor, ekran kartı örnegın 150w istiyor minimum ama önerilen en az 600 diyor bunun gibi, sen onerilenlere gore power alacaksın, saten 650w aldıgın 80+ gold, bu 650w nın % 80 verimli yani, 650 % 80 i = 520 w yapar senın max 520 w kullanırsın ,ben her zaman dıyorum , daha bide garantı ve omru bıtınce performans dusuyor, yüzde 70 yüzde 60 performans gıbı dusuyor, power kaliteli alacaksın en az 80+ bronz gold platınum tıtanıum gıbı degısır attıgım resımlere bak, donanım ozellıklerını yaz a dan z ye ona gore power al, yada 2ıncı el dene yuksek w degerı olan test et, stres performans bencmark testı yap tum donanımlara, ram ıslemcı ekran kartı anakart hdd ssd felan , bak bakalım hangı parca arızalı, termal macun yenıle termal pad yenıle, fanları temızle, vırus taraması yap, kısa devre varsa statık elektırık bosalt, masaüstü ise power kablosu cıkart, bıos pılı cıkart guc dugmesı bas 30 sanıye , sonra tekrar pılı tak, guc kablosunu tak , bıos guncelle, drıverler guncelle, wındows guncel oldugundan emın ol

ferhat451

Üye
25 Ocak 2019
93
0
TuranDevleti
Merhaba

bilgisayarı besleyen güç yetersiz geliyor olablir ya da işlemcinizin artık ömrünü yitirmiş olabilir bilgisayarı temizleyin işlemcinin termal macununu değiştirin baktınız yine olmuyor bilgisayarı besleyen güç yetersiz kalıyordur bunu değiştirin işlemciniz fazla yük altında kaldığı için kısa devre yapmaması adına kendini kapatıyor

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.