PC Toplayacağım Bir Konuda Yardıma ihtiyacım var

hasan0808

Üye
11 Kas 2011
207
0
Boşver

Star-Turk

Kıdemli Üye
2 Kas 2012
3,516
7
Özelliklere bakarsak AMD daha iyi ama fiyat kafamı karıştırdı AMD daha iyiyse neden İNTEL pahalı merak ettim.Tabiki uzman bir kişinin incelemesi lazım.

RAUN

Efsane Grafiker
19 Haz 2011
6,697
113
Reykjavik
Oyun için istiyorsan amd her zaman işini görür yalnız amdye biraz sağlam soğutma sistemi yapacaksın :) amd oyun için her zaman avantajlıdır bana kalırsa ama yok normal işlerde diyorsan core i7 işini aşırı derecede rahat görür

'BozKurt

Yaşayan Forum Efsanesi
20 Tem 2013
11,181
6
İstanbul
Özelliklere bakarsak AMD daha iyi ama fiyat kafamı karıştırdı AMD daha iyiyse neden İNTEL pahalı merak ettim.Tabiki uzman bir kişinin incelemesi lazım.

İntelde hep böyledir Amd f/p bakımından intelden daha iyi oldugu kesin amdde 200 tllik işlemci intelde 700 800 tl

İntel amdye göre daha ünlü oldugu için fiyatlar böyle .

Amd al

hasan0808

Üye
11 Kas 2011
207
0
Boşver

saylon1

Üye
6 Eyl 2009
165
1
İzmir
Amd öğrenci işi biraz dayanıklı değiller kolay bozulurlar ama 4-5 yıl sonra bozulcak diye korkma :D :D hiç birşey olmaz kolay kolay ama intel bozulanı görmedim.(pentinium 1 işlemci var elimde kasayla halada çalışıyor windows 95 yüklü orjinal)

hasan0808

Üye
11 Kas 2011
207
0
Boşver
Oyun için işlemci arıyorum ama ben nete baktığım zaman performans testlerinde core i7 4790k en iyi görünüyor.Tamamen oyun için bir işlemci arıyorum aslında ama uzun ömürlü olmasıda önemli

saylon1

Üye
6 Eyl 2009
165
1
İzmir
i7 4790k zaten en iyisi :D üstü çift xeon işlemcidir her halde :D :D amd f/p olarak iyi mesela bu işlemci

4Mhz diyelim amd de 4Mhz olsun ikiside 4 çekirdekli olsun intel olan 4k video ları işlemene bile yarar amd ise öyle işlerde daha zayıf bu yüzden oyun testlerinde hep birinci çıkar 1920*1080 çözünürlükte deneniyor çoğu rendering açısından intel daha iyi yüksek çözünürlüklü monitörün varsa intel almalısın bence :D

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.