PC 'ye Virüs Bulaştı İşin İçinden Çıkamıyorum.

fhmcndn

Yeni üye
11 May 2021
3
0
Merhaba Saygıya Değer Abilerim,Ablalarım,Kardeşlerim ;(uzun olacak ama yardımlarınız için her detayın önemli olduğunu düşünüyorum)
Başımda büyük bir sorun var lütfen yardım edin . PC'e VİRÜS BULAŞTI.Ama öyle böyle değil yani. C ve D disklerindeki dosyaları (Sistem dosyaları hariç )herşeyi şifreledi ve uzantıları .pcqq yaptı (fotoğrafta göreceksiniz). Virüsü kökünden temizledim (Öyle düşünüyorum)fakat D diskindeki her şey şifreli olduğundan ne yapacağımı bilmiyorum. C diski önemli değil bir format ile düzeltilir ama D diski çok önemli yedeklerim dosyarım aklınıza ne gelirse geçtiğimiz son 1 yılıma dair herşey. Bu virüs bulaştığında belli etmedi kendini sabah kalktığımda olanlar olmuş. Her şey yetmezmiş gibi D diskindeki hemen her klasörün içine _readme.txt adında bir metin belgesi ve içinde ;
-----------------------
DİKKAT!
Merak etmeyin, tüm dosyalarınızı iade edebilirsiniz!
Resimler, veritabanları, belgeler ve diğer önemli dosyalar gibi tüm dosyalarınız en güçlü şifreleme ve benzersiz anahtarla şifrelenir.
Dosyaları kurtarmanın tek yolu şifre çözme aracı ve sizin için benzersiz bir anahtar satın almaktır.
Bu yazılım tüm şifrelenmiş dosyalarınızın şifresini çözecektir.
Sahip olduğunuz garantiler nelerdir?
Şifrelenmiş dosyalarınızdan birini PC'nizden gönderebilirsiniz ve biz de şifresini ücretsiz olarak çözeriz.
Ancak sadece 1 dosyanın şifresini ücretsiz olarak çözebiliriz. Dosya değerli bilgiler içermemelidir.
Videoya genel bakış şifre çözme aracını alabilir ve inceleyebilirsiniz:
https://we.tl/t-TVrnNufMGq
Özel anahtar ve şifre çözme yazılımının fiyatı 980 $ 'dır.
İlk 72 saat içinde bizimle iletişime geçerseniz% 50 indirim mevcuttur, bu sizin için fiyat 490 $ 'dır.
Verilerinizi ödeme yapmadan asla geri yüklemeyeceğinizi lütfen unutmayın.
6 saatten fazla yanıt alamazsanız e-postanızın "Spam" veya "Önemsiz" klasörünü kontrol edin.
Bu yazılımı almak için e-postamıza yazmanız gerekir:
*
Bizimle iletişime geçmek için e-posta adresini rezerve edin:
*
Kişisel kimliğiniz:
*
-------------------------------------------------
Böyle bir yazı .Türkiye de böyle bir virüs ile ilgili paylaşım yok bulmadım. Yabancı kaynaklarda buna benzer ve aynı virüs ile ilgili kısıtlı kaynak var ve şifrelenen dosyaları bir kısmını kırıp düzelten ücretsiz programı olan bir şirket var adı EMSISOFT fakat bende işe yaramadı yetkilileri şifreleri offline depoladıklarını öne sürdü o yüzden kırılmıyor(zaten programda da buna benzer bir hata veriyor). Herhangi bir dosyanın .pcqq kısmını silsem belki bir umut dedim oda dosyayı açmıyor hata veriyor. Ve en tuhaf olan şey ise virüsün ortalama bulaştığı zamanlarda ise D diskimde 5-6 klasörüm ortadan kayboldu .:agla ..
18rh8gp.PNG

Moderatör tarafında düzenlendi:

Pytang

Katılımcı Üye
18 Eki 2014
317
330
subdomain
Cevap: ! Acil Yardım ! PC 'ye Virüs Bulaştı İşin İçinden Çıkamıyorum..!!

Öncelikle çok geçmiş olsun fidye virüsü yemişsiniz, google'da Ransomware çözüm diye aratırsanız alternatif çözüm sunan videolar var bunlara bir göz atmanızda fayda var.

hayalet18

Kıdemli Üye
3 Şub 2015
2,327
2
ERMENISTAN

fhmcndn
yedeklerini birdakine harici hdd gibi yada mega gibi sitelere yüklemeni tavsiye ederim ,günlük yedeklerini alabilirsin , fidye virüsü sıkıntı , şuan varmı bilmiyorum senin uzantına ait ama ilerde antivirüs firmaları kırar diye tahmin ediyorum , dosyalarınızı silmeyin , bilgisayara reklam engelleme programı ve antivirüs programı kurabilirsiniz , yukarda sistem geri yükleme demiş onuda deneyebilirsiniz, yada veri kurtarma programları ile deneyin belki kurtarırsınız,eski hali ihtimal düşük ama olsun

fhmcndn

Yeni üye
11 May 2021
3
0

Ona baktım ne yazıkki yedeklenen tarih virüsün bulaştığı tarih önce si yok ..

ByTurk 7

Katılımcı Üye
22 Haz 2015
917
2
Kaf Dağı
daha önce başıma gelmişti ve dosyalarımı kurtaramamıştım bilgisayara format atıp silinen dosyalarımı kurtarmayı bile denedim gelen 140gb dosyam hep virüslü geldi.. tek çözümü var oda fidyesini ödeyip şifreyi almak ve o şifre ile dosyaları açmak..
ancak fidyeyi ödedikten sonra o şifreyi verirler mi bilemem her halukarda güvenilmez ve dosyaların gerekliyse başına büyük bi dert almışsın dostum..

S_w_o_R_d

Uzman üye
17 Eki 2020
1,914
183
Neptün
Dostum öncelikle bazı arkadaşların belirttiği ve muhtemelen seninde anladığın gibi fidye virüsü yemişsin, geçmiş olsun. Şuanlık en iyi ve en etkili çözüm önemli ve içinde virüs olmadığına emin bilgilerini bir siteye yada diske aktarıp bilgisayarına temizden bir format atmandır. Önemli dosyalarınızda virüs olup olmadığını anlamak için ise çeşitli güçlü antivirüs programları kullanabilirsiniz. Bununla birlikte benim tavsiyem aynı zamanda virüs total'ede dosyaları taratmanız.

İyi forumlar, iyi şanslar.

Palasort

Üye
2 Mar 2021
75
0
Öncelikle iyi günler dilerim fidye virüsü bulaştırmişsan benim bildiğim kadarıyla parasını ödemeden kesin bir sonuç alamazsın sana önerim en iyisi sen polise git çünkü malumun polislerin elinde en son teknoloji araçlar var onlar bir şekilde bula bilirler git şikayetçi ol herşeyi uzun uzun anlat sana yardımcı olacaklardır.
İyi forumlar dilerim

Eagleweb

Kıdemli Üye
8 May 2021
2,120
1,151
localhost/e8
Merhaba Saygıya Değer Abilerim,Ablalarım,Kardeşlerim ;(uzun olacak ama yardımlarınız için her detayın önemli olduğunu düşünüyorum)
Başımda büyük bir sorun var lütfen yardım edin . PC'e VİRÜS BULAŞTI.Ama öyle böyle değil yani. C ve D disklerindeki dosyaları (Sistem dosyaları hariç )herşeyi şifreledi ve uzantıları .pcqq yaptı (fotoğrafta göreceksiniz). Virüsü kökünden temizledim (Öyle düşünüyorum)fakat D diskindeki her şey şifreli olduğundan ne yapacağımı bilmiyorum. C diski önemli değil bir format ile düzeltilir ama D diski çok önemli yedeklerim dosyarım aklınıza ne gelirse geçtiğimiz son 1 yılıma dair herşey. Bu virüs bulaştığında belli etmedi kendini sabah kalktığımda olanlar olmuş. Her şey yetmezmiş gibi D diskindeki hemen her klasörün içine _readme.txt adında bir metin belgesi ve içinde ;
-----------------------
DİKKAT!
Merak etmeyin, tüm dosyalarınızı iade edebilirsiniz!
Resimler, veritabanları, belgeler ve diğer önemli dosyalar gibi tüm dosyalarınız en güçlü şifreleme ve benzersiz anahtarla şifrelenir.
Dosyaları kurtarmanın tek yolu şifre çözme aracı ve sizin için benzersiz bir anahtar satın almaktır.
Bu yazılım tüm şifrelenmiş dosyalarınızın şifresini çözecektir.
Sahip olduğunuz garantiler nelerdir?
Şifrelenmiş dosyalarınızdan birini PC'nizden gönderebilirsiniz ve biz de şifresini ücretsiz olarak çözeriz.
Ancak sadece 1 dosyanın şifresini ücretsiz olarak çözebiliriz. Dosya değerli bilgiler içermemelidir.
Videoya genel bakış şifre çözme aracını alabilir ve inceleyebilirsiniz:
https://we.tl/t-TVrnNufMGq
Özel anahtar ve şifre çözme yazılımının fiyatı 980 $ 'dır.
İlk 72 saat içinde bizimle iletişime geçerseniz% 50 indirim mevcuttur, bu sizin için fiyat 490 $ 'dır.
Verilerinizi ödeme yapmadan asla geri yüklemeyeceğinizi lütfen unutmayın.
6 saatten fazla yanıt alamazsanız e-postanızın "Spam" veya "Önemsiz" klasörünü kontrol edin.
Bu yazılımı almak için e-postamıza yazmanız gerekir:
*
Bizimle iletişime geçmek için e-posta adresini rezerve edin:
*
Kişisel kimliğiniz:
*
-------------------------------------------------
Böyle bir yazı .Türkiye de böyle bir virüs ile ilgili paylaşım yok bulmadım. Yabancı kaynaklarda buna benzer ve aynı virüs ile ilgili kısıtlı kaynak var ve şifrelenen dosyaları bir kısmını kırıp düzelten ücretsiz programı olan bir şirket var adı EMSISOFT fakat bende işe yaramadı yetkilileri şifreleri offline depoladıklarını öne sürdü o yüzden kırılmıyor(zaten programda da buna benzer bir hata veriyor). Herhangi bir dosyanın .pcqq kısmını silsem belki bir umut dedim oda dosyayı açmıyor hata veriyor. Ve en tuhaf olan şey ise virüsün ortalama bulaştığı zamanlarda ise D diskimde 5-6 klasörüm ortadan kayboldu .:agla ..
18rh8gp.PNG

Merhaba,
Geçmiş Olsun Hesaplarınızın Şİfresini değiştirin ve daha sonra bu yazılanları uygulamayı deneyin.
Yazılanları Görmek İçin Tıklayınız!!

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.