Çözüldü Pc'ye format atıldı 6 gb ram var ets 2 kasıyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Fatihprmk1

Yeni üye
24 Haz 2016
3
0
Merhaba Değerli Form Kullanıcıları
2 gün önce pc windows 7 idi format atırdım windows 10 kuruldu önce sıkıntısız oynadığım oyun ETS şuan oyuna bile giremiyorum bitek oyunda kasıyor masaüstünde veya internette iken kasma söz konusu dahi degil görev yöneticisinden bakıyorum bellek kullanımı 1.500.8 CPU 4.0 gözüküyor yardımlarınızı bekliyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:

'Börteçine

Kıdemli Moderatör
25 Şub 2016
7,616
785
2 gün önce pc windows 7 idi format atırdım windows 10 kuruldu önce sıkıntısız oynadığım oyun ETS şuan oyuna bile giremiyorum bitek oyunda kasıyor masaüstünde veya internette iken kasma söz konusu dahi degil görev yöneticisinden bakıyorum bellek kullanımı 1.500.8 CPU 4.0 gözüküyor yardımlarınızı bekliyorum.

ekran kartı driverinin kurdunmu

GoDCrueL

Üye
8 Eki 2007
68
0
Merhaba Dostum;

Bende geçenlerde bilgisayarıma format attım. win7 den win 10 a geçtim. Pubg oyununu açtığımda kasmaktan zor kapattım. Sorunda sanırım format attıkdan sonra güncellemeleri yap en önemliside 1803 güncelleştirmesiydi sanırım. Güncelleme yapınca sorunun geçecektir. İyi forumlar.

clown03

Uzman üye
16 Tem 2016
1,591
0
Tokyo
Win 10 Home kurduysan eğer kasması normal bellek kullanımı kısıtlı Home'un Win 10 Pro veya Win 7 Ultimate kuramanı öneririm. Ekran kartın da yeterli olmayabilir onu görmedim konuda.

Son düzenleme:

TRWE

Katılımcı Üye
1 Şub 2008
615
13
Düzce
Herkes kafasına göre birşeyler önermiş önerilerin çoğunluğu Windows 7 OS sistemine dönülmesi yönünde .....Gayet doğru bir önerme çünkü Windows 10 daha emekleme döneminde olan BETA seviyesinde bir işletim sistemi.....

Ama illa ben Windows 10 kullanacağım diyorsan o zaman Windows 7 Ultimate SP1 alt yapısına sahip ve çoğu Windows 10 PC kullanıcısının varlığından bir haber olduğu , Microsoft'un Özel Bir Windows 10 sürümü de var adı Windows 10 LTSB OS ....Bu sürüm 90 günlük yasal deneme süresi ile gelir ve üç defa bu süreyi uzatmak mümkündür.

Bu sürüm hakkında şuradan bilgi alabilirsin.

https://www.sordum.net/44619/windows-10-un-en-stabil-surumu-olan-ltsb-nedir/

Bunda kasma filan olmayacak çünkü Windows 7'nin tüm sürücülerini otomatik tanıyor.

24 Ağu 2017
182
1
Kernel Panic
Windows 10 Ofis bilgisayarı , Windows 7 ise oyun bilgisayarı oyunlarda iyi fpsler görmek istiyorsan Windows 7 tavsiye ederim.

2. Bir format sorun çıkarmaz ben ard arda 4 kere format attıgımı hatırlıyorum.
Şuan rapor atılmalık durumdasın. Yanlış bilgi verme. Windows 10 oyun içindir. DirectX, bütün güncel sürücüler ve yeni/eski oyunlar Windows 10 ile tam destekli. Okumadan yazmayın. Ayrıca Windows 10 artık oturmuş, sayesinde Windows 7 ve 8/8.1 desteği kesilen bir işletim sistemidir. Windows 7 ÖLDÜ. Bunu anlayın artık. Eski sürücüler, desteksiz oyunlar... Windows 7'yi neye
dayanarak öneriyorsunuz hiçbir fikrim yok.

Moderatör tarafında düzenlendi:

W W W

Üye
30 Haz 2018
65
1

Merhaba,
Formatı siz mi attınız yoksa başka biri mi?
Format atarken disk biçimlendirme işlemleri sorunsuz mu?
Son olarak ise CPU sorunları ve FPS sorunlarının temelınde ekran kartı yatsa da BIOSunuz güncel değilse güncellemenizi tavsiye ederim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.