Pelteğim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

BlueTyga

Katılımcı Üye
30 Nis 2014
491
0
Ankara
Arkadaşlar Ben 15 Yaşındayım Ama Sesim Aşırı Derece İnce Ve Pelteğim J,Ç,Ş,C,S Gibi Harfleri Söyleyemiyorum Yardım Edin İsterseniz Sesimi Atabilirim

mertkancelik

Uzman üye
27 Nis 2014
1,070
3
Bursa
Doğuştan gelen bişey sesin ileride kalınlaşır dert etme pelteksende sorun değil biri birşey derse takma benimde gözlerim çekik avantaj olarak değerlendiriyorum hem kötü diyosun ama etrafında kimin böyle özelliği var :) kötü olabilir ama dert etme bence

'GÖKBÖRÜ

Özel Üye
16 Ağu 2012
11,083
16
Belirsiz.
Arkadaşlar Ben 15 Yaşındayım Ama Sesim Aşırı Derece İnce Ve Pelteğim J,Ç,Ş,C,S Gibi Harfleri Söyleyemiyorum Yardım Edin İsterseniz Sesimi Atabilirim

Sesinin inceliğine ve peltekliğini nasıl çözüceğini soracana Kuran-ı Kerim okuyup Allah-u Teala'ya dua edip sonuna kadar temiz kalbinle inanıp sabır edersen zaten herşey olur.Unutma Herşey Allah'tandır.

Ince

Katılımcı Üye
30 Ocak 2013
482
0
fğansa
eğer harfleri daha önce çıkarabiliyosan küçüklükte falan , çıkarabilirsin yine , yüksek sesle şarkı falan söyle ,tuvalette banyoda falan, bağır harflerin üstüne basarak, işe yarar eminim :) bende yaramıştı

bide fazla geciktirme düzelticeksen dil gelişimi bu yaşlarda oluyomuş diye biliyorum 20-30 yaşlarda hiç olmaz :RpS_thumbup:

Son düzenleme:

FakeDead

Üye
13 Nis 2014
143
0
Hiç birşey yapma benimde sesim yaşıma göre ince, bence peltek insanlar çok tatlı oluyor
Kendini olduğun gibi kabullen mesela bazı kızlar peltek erkeklerden hoşlanıyo

COD44

Uzman üye
10 Kas 2011
1,316
0
Pelteklik ve kekmelik icin tedavi merkezleri var oralara bi basvur tekerleme ve sorun yasanan harfler uzerinde calismalalarla duzeltebiliyorlar. Konu hakkinda nette bolca dokuman bulabilirsin. Onlarin isiginda kendine evde bi calisma duzeni kurabilirsin. En cok zorlandigin harflerin icinde bolca gectigi tekerlemeleri calis soylemek icin ugras ilk baslarda illaki zorlanirsin ama zamanla yardimci olur sana.

Tabi ki onceligin bu isin uzmani hekimlerle gorusmek olsun.

Ve de kendini bu kadar uzmene gerek yok. Gayet normal bi durum. Biraz azim bi de Rabbimin taktiri ile kisa zamanda duzelir Insallah. Fazlada kendini bu konuda takintilu duruma sokma duzelebilen bi sorun olarak biliyorum.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.