Pentium 4 512MB Ram kasa için işletim sistemi önerisi

Anonim1234

Üye
10 Ara 2017
84
6
Pentium 4 512MB Ram kasa için işletim sistemi önerisi!! ACİL

Başlıkta da belirttiğim gibi, Pentium 4 512MB ram pc için işletim sistemi lazım. Windows 7 mi 8.1 mi çok kararsız kaldım :korkmus

Yarın arkadaşımın evine bilgisayarlarını format atmaya gideceğim :) Yardım edin !!(Bilgisayar bilgisi çok az olan bir kız yani word, powerpoint ve internette gezinmek için kullanıyor bilgisayarı)
Bildiğiniz üzere Windows XP desteği sona erdi ona pek sıcak bakmıyorum.)

Moderatör tarafında düzenlendi:

MrBurt

Yeni üye
9 Ara 2017
25
0
Istanbul
Dostum bende de vardı öyle eski bir kasa p4 işlemciler artık internette bile gezdirmez ne kurarsan kur fayda etmez

Pentium 4 512MB Ram kasa için işletim sistemi önerisi!! ACİL

Başlıkta da belirttiğim gibi, Pentium 4 512MB ram pc için işletim sistemi lazım. Windows 7 mi 8.1 mi çok kararsız kaldım :korkmus

Yarın arkadaşımın evine bilgisayarlarını format atmaya gideceğim :) Yardım edin !!(Bilgisayar bilgisi çok az olan bir kız yani word, powerpoint ve internette gezinmek için kullanıyor bilgisayarı)
Bildiğiniz üzere Windows XP desteği sona erdi ona pek sıcak bakmıyorum.)

Bu arada o işlemciyi geçtim 512 mb ram xpyi zor idare eder w7 - w8 hayal etmeyin bile

Moderatör tarafında düzenlendi:

realsim

Katılımcı Üye
16 Mar 2018
539
0
işletim sisteminden önce en az 2 gb bir ram alın zaten sistem eski olduğundan ram ini bulamayabilirsiniz bulursanız da ucuz olacaktır ram den sonra win7 ultimate kurarak sistemin biraz daha rahat çalışmasını sağayabilirsiniz...

0x762

Emektar
4 Nis 2016
38,360
45
Windows Xp dışında Microsoft ürünleri kaldırmaz.

Gnu/Linux olarak Lubuntu kullanabilirsin. Ortalama 200mb ram ile sistemi ayağa kaldırır. Ms Office kurman zor ve alışık olmayanlar için sistemi kullanmak yıpratıcı olabilir.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.