Pes Etmek Doğru Mu?

Luci01881

Asistan Moderatör
15 Mar 2022
303
224
piheycpi
Merhabalar yazılım serüvenime python ile başlayacakken öğrenemediğimi fark edip vazgeçtim, PHP ile devam ettiğim bu yolda kolaylıkla fonksiyonlara kadar öğrendikten sonra while, do while döngülerine geldim ve kafamı karıştırdığı için pes etmek üzereyim. Bu kısmına kadar ezberlediğim PHP, while döngüsünden sonra kafamı karıştırdı. Doğru bir başlangıç yapmam için hangi programlama dilinden başlamamı ve sorunlar ile karşılaştığımda ne yapmamı önerirsiniz.

Yapmak istediğim web site tarzı:
Forum, Sosyal medya sitesi
Satış sitesi

Losemis

Uzman üye
11 Ağu 2018
1,113
348
Merhabalar yazılım serüvenime python ile başlayacakken öğrenemediğimi fark edip vazgeçtim, PHP ile devam ettiğim bu yolda kolaylıkla fonksiyonlara kadar öğrendikten sonra while, do while döngülerine geldim ve kafamı karıştırdığı için pes etmek üzereyim. Bu kısmına kadar ezberlediğim PHP, while döngüsünden sonra kafamı karıştırdı. Doğru bir başlangıç yapmam için hangi programlama dilinden başlamamı ve sorunlar ile karşılaştığımda ne yapmamı önerirsiniz.

Satış sitesi
Selamlar
html ve css öğrenmeden php'ye başlaman bana mantıksız geldi çünkü zorluk derecesi fazla biraz ve sıkılırsın öncelikle html ve css öğrenmenin daha sağlıklı olduğunu düşünüyorum.

Luci01881

Asistan Moderatör
15 Mar 2022
303
224
piheycpi
Selamlar
html ve css öğrenmeden php'ye başlaman bana mantıksız geldi çünkü zorluk derecesi fazla biraz ve sıkılırsın öncelikle html ve css öğrenmenin daha sağlıklı olduğunu düşünüyorum.
Çok teşekkürler hocam, benim sanmama göre php için css gerekmeyeceğini düşündüm ama maalesef yazılım dünyası sert bi kod hatası ile bana bunu öğretti. Sabahlara kadar uğraştığım bir forum sitesi css bulunmadığı için klasik html görüntüsü olarak kaldı, css bilmediğim içinde siteyi silmek zorunda kaldım.

Losemis

Uzman üye
11 Ağu 2018
1,113
348
Çok teşekkürler hocam, benim sanmama göre php için css gerekmeyeceğini düşündüm ama maalesef yazılım dünyası sert bi kod hatası ile bana bunu öğretti. Sabahlara kadar uğraştığım bir forum sitesi css bulunmadığı için klasik html görüntüsü olarak kaldı, css bilmediğim içinde siteyi silmek zorunda kaldım.
rica ederim dostum, eğitimler için ücretsiz olan BTK Akademiyi kullanabileceğini unutma :)

Satış sitesi
Sakın pes etmemelisin.
Mücadelene kaldığın yerden devam etmelisin.
Nerde kaldığını bilmiyorsan da en baştan başlamalısın.

Luci01881

Asistan Moderatör
15 Mar 2022
303
224
piheycpi

Grimner

Adanmış Üye
28 Mar 2020
6,309
4,760

Satış sitesi
Her şey vakitle olur. Bir anda anlayamazsın zaten. Yazdığın site türleri ise kolayca yapılacak şeyler değil.

user.thestorm

Katılımcı Üye
6 May 2023
412
182

Satış sitesi
Öncelikle başlığına yanıt veriyim: Hayır. Pes etmek doğru birşey değil. Aryıca @hikmetnri nin dediği gibi. "Madem pes edecektim neden buraya kadar geldim?"

Yazılım direkt olarak öğrenilebilen birşey değil. Yavaş yavaş kendini geliştirerek öğrenebileceğin birşey. Birde PHPdenn önce HTML ve CSS öğrenmeni tavsiye ederim. Eğitim alabileceğin bir yer önerecektim ancak zaten aynı yeri @Losemis söylemiş.
eğitimler için ücretsiz olan BTK Akademiyi kullanabileceğini unutma :)

Ertugrul'

Basın&Medya Ekibi Deneyimli
22 Mar 2023
1,154
901
Photoshop 🔥

Satış sitesi
HTML VE CSS öğrendikten sonra başlarsan senin için daha kolay olur bende yeni başladım ve html bilgimden dolayı kolaylıkla anlıyabiliyorum. BTK akdemi ve udemy üzerinden eğitimler alabilirsin YouTubeyide Unutmamak gerek.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.